بررسی بازار فولاد در جهان و ایران

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » مقاله  »  بررسی بازار فولاد در جهان و ایران

دانلود بررسی بازار فولاد در جهان و ایران مقاله بازار جهانی تحقیق بازار جهانی تحلیل بازار جهانی تحلیل بازار های جهانی مقاله در مورد بازار یابی مقاله در مورد فولاد مقاله ریخته گری فولاد مقاله درباره فولاد مقاله در مورد فولاد ck45 مقاله فولاد ساختمانی مقاله فولادهای آلیاژی مقاله فولاد با ترجمه مقاله عرشه فولادی دانلود مقاله فولاد تحلیل بازار فولاد ایران بازار فولاد جهانی

Steel Market

 

موضوع: بررسی بازار فولاد در جهان و ایران

مقدمه
فصل اول : بازار جهانی فولاد
۳
۱-۱)مقدمه

۳
۱-۲) تولید فولاد در جهان

۶ ۱-۲-۱) رشد تولید فولاد در مناطق مختلف جهان
۷ ۱-۲-۲) دلایل کاهش رشد تولید فولاد در کشورهای صنعتی
۸ ۱-۳) رابطه تولید فولاد با میزان درآمد کشورها
۹ ۱-۴) بزرگترین شرکت های تولیدکننده فولاد در جهان
۱۱ ۱-۵) بررسی تکنولوژی های تولید فولاد
۱۲ ۱-۶) ساختار بازار جهانی فولاد
۱۴ ۱-۷) تجارت جهانی فولاد و محصولات فولادی
۱۴ ۱-۷-۱) صادرات و واردات جهانی
۱۶ ۱-۷-۲) تعرفه فولاد و محصولات فولادی در جهان
۱۷ ۱-۸) قیمت گذاری و بورس
۱۹ ۱-۹) قیمت فولاد و محصولات فولادی
فصل دوم : بازار فولاد در ایران
۲۱ ۲-۱) مقدمه
۲۱ ۲-۲) تولید فولاد درایران
۲۳ ۲-۲-۱) تولید فولاد خام
۲۳ ۲-۲-۲)تولید محصولات فولادی
۲۵ ۲-۳) ساختار بازار
۲۷ ۲-۴)پیش بینی تولید فولاد در برنامه چهارم توسعه
۲۸ ۲-۵) مصرف فولاد و محصولات فولادی در ایران
۳۰ ۲-۶) صادرات و واردات فولاد و محصولات فولادی در ایران
۳۲ ۲-۷) تعرفه فولاد و محصولات فولادی
۳۳ ۲-۸) قیمت گذاری فولاد و محصولات فولادی
۳۹ ۲-۹) عملکرد فولاد در بورس فلزات تهران
۴۰ ۳) خلاصه و جمع بندی
۴۳ ۳-۱) توصیه های سیاستی
۴۵ منابع و ماخذ

مقدمه
فولاد ترکیب بسیار متنوعی از آهن، کربن و عناصر آلیاژی است به طوری¬که می‌توان با تغییر مقدار و نوع این عناصر، ترکیبات مختلف فولادی با خواص بسیار جالب و متفاوت را تولید نمود. اگرچه تاریخچه تولید فولاد به حدود ۳۰۰۰ سال قبل برمی‌گردد، ولی روش¬های جدید جهت تولید محصولات فولادی در قرن ۱۹ میلادی به کارگرفته شدند. توسعه تکنولوژی تولید فولاد در آن زمان، باعث تولید مقادیر بسیار زیاد این محصول گردید و در نتیجه کاربردهای جدیدی جهت استفاده از آن مثلاً در راه‌آهن و صنایع اتومبیل‌سازی به وجود آمد که از آن زمان تا به حال، دامنه کاربرد و تولید این محصول روزبه‌روز گسترش بیشتری یافته است.
علاوه بر ارزانتربودن فلز فولاد که سبب مصرف فوق العاده آن می شود،
می توان به ویژگی های قابلیت آلیاژسازی و امکان انجام عملیات حرارتی و دیگر عملیاتی که سبب ایجاد خصوصیات بسیار متنوعی در فولاد می شود اشاره کرد. ویژگی های مذکور تنوع عظیمی درکاربرد فولاد ایجاد کرده است. دامنه این تنوع از سوزن و سنجاق تا کشتی های عظیم الجثه اقیانوس پیما و آسمان خراشها گسترش دارد. ماشین آلات ساخته شده از فولاد، همه آنچه که موردنیاز روزانه بشر است را می سازند. چنین گستره وسیعی از تنوع کاربرد که امکان پایه گذاری و راهبری صنایع گوناگون را میسر ساخته ، مقدار مصرف آهن و فولاد را به معیاری برای داوری درمورد گستردگی صنعت درکشورها مبدل کرده است. صنعت فولاد به عنوان یکی از پایه‌های مهم اقتصادی هر کشور تلقی می شود و در برخی مطالعات مصرف سرانه فولاد را به عنوان شاخصی برای ارزیابی صنعتی بودن یک کشور برشمرده‌اند.
در بیش از ۶۱ کشور فولاد تولید می شود و آهن و فولاد سهمی ۲٫۵ درصدی از تجارت جهانی کالا را در برداشته و سهم آن از صادرات کالاهای کارخانه ای نیز بالغ بر ۳٫۳ درصد است. در ایران نیز فولاد با حضور در بخش¬های مهم تولیدی و صنعتی کشور، نقش بسیار مهمی را ایفا می¬کند. این گزارش به شناخت بازار جهانی فولاد پرداخته و جایگاه ایران در این بازار تبیین می شود.
این گزارش در دو فصل تنظیم شده است، در فصل اول وضعیت فولاد در بازار جهانی مورد بررسی و در آن تولید ، تکنولوژی ، ساختار بازار فولاد و تجارت جهانی فولاد و محصولات آن مورد مطالعه قرار می گیرد. در فصل دوم نیز وضعیت تولید ، مصرف، ساختار بازار و تجارت فولاد و محصولات فولادی در کشور مورد بررسی قرار خواهد گرفت، در نهایت جمع بندی و نتیجه گیری خواهد شد.


قیمت : 4500 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
برچسب : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
تبلیغات