گزارش کارآموزی شهرداری و مدیریت جامعه شهری

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » گزارش کارآموزی  »  گزارش کارآموزی شهرداری و مدیریت جامعه شهری

دانلود گزارش کارآموزی شهرداری و مدیریت جامعه شهری مدیریت جامع شهری راهنمای جامع مدیریت شهری مقاله پروژه کارورزی طرح جامع مدیریت شهری دانلود گزارش کارآموزی شهرداری رشته حسابداری دانلود گزارش کارآموزی در شهرداری دانلود رایگان گزارش کارآموزی شهرداری دانلود گزارش کارآموزی حسابداری در شهرداری دانلود گزارش کارآموزی کامپیوتر در شهرداری

Training of municipal and urban management

 

موضوع : گزارش کارآموزی شهرداری و مدیریت جامعه شهری

فهرست مطالب

مقدمه ۱

شهرداری و مدیریت جامع شهری ۱

تعاریف وواژه ها ۴

شماره منطقه ۵

شماره بلوک ۶

آپارتمان ۷

واحد شغلی ( صنفی ) ۹

جهات اربعه اصلی و فرعی ۱۰

ممیزی ۱۱

شماره گذاری معبر ۱۲

توضیح عناوین اطلاعاتی فرم ۱۳

کدو نوع معبر ۱۷
تعداد : تعداد گونه فرعی ۲۳

موفقیعت زمین ( ک۴-۲ جدول لونیگ ممیزی ) ۲۵

جدول ابعاد زمین ۲۷

دانلود گزارش کارآموزی شهرداری و مدیریت جامعه شهری
شهرداری ومدیریت جامع شهری

مختصری از کارآموزی :
شهرداری و مدیریت جامع شهری
شهرداریها به دلیل جایگاه خاصی که در هر شهر دارند نقش اصلی را در مدیریت شهری ایفا می نمایند . امروزه اغلب کشورهای توسعه یافته شهرداری و مدیر آن یعنی شهردار مهمترین ارگان شهری و بالا ترین رده مسئولیت در شهر بوده و تمام نهادهای شهری مستقیم یا غیر مستقیم تحت نظر شهرداری قرار دارند .
در کشور ما نیز اگر چه در قوانین پنج سال جاری موضوع مدیریت جامع شهری و مسئولیت شهردار پیش بینی شده است و البیکن تا کنون به دلیل مشلات ساختاری و قانونی این مهم در شهری به اجرا در نیامده و امید است بزودی در تعدادی از شهرها اجرا و پس از بررسی و رفع اشکالات احتمالی به سایر شهرهای کشور نیز تعمیم یابد .
در وضعیت کنونی نیز شهرداریها نقش اساسی در هماهنگی و امور اصلی مربوط بهش هر بر عهده دارند و اغلب ارگانهای دیگر یا مستقیما ً وابسته به شهرداری هستند ( مانند خدمات شهری ، حمل و نقل شهری ، پارکها ، فضای سبز ، خدمات ایمنی و ….. ) ویا غیرمستقیم در بسیاری از امور با هماهنگی شهرداری عمل می نمایند ( ارگانهایی مانند مخابرات ، آب ، فاضلاب ، گاز ف برق )
هر شهرداری یا به طور کلی هر شهر جهت برنامه ریزی و اقدامات زیربنایی شهری به اطلاعات و آمار جامع و دقیق شهر نیاز دارد که ضرورتا ایجاب می نماید طبق یک برنامه مدون و زمان بندی شده شده و حتی المقدور با استفاده از سیستم های رایانه ای و فناوری ، اطلاعات و آمار دقیقی با انجام عملیات لازم از اراضی ، املاک مستحدثات و تاسیسات شهری برداشت نماید و آنگاه سعی شود تا این اطلاعات بروز و بهنگام نگهداری شود تا همواره بتوان به نحوه مطلوب از آنها استفاده نمود .
ممیزی یعنی تمیز دادن ، تشخیص و جداسازی و در اصطلاح به معنی برداشت ، تفکیک و طبقه بندی آمار و اطلاعات از املاک و معابر شهر است .
به همین منظور فرمهای جدید ممیزی با دستور العمل اجرایی زیر تدوین شده است تا علاوه بر گرد آوری اطلاعات مورد نیاز شهرداری گامی جهت پیاده سازی بانک اطلاعات شهری و آنگاه GIS شهری برداشته شود . مبنای GIS شهری ملک و معبر می باشد و با توجه به وابستگی و نقش اساسی که شهرداری در مدیریت املاک و معابر شهر بر عهده دارد عموما شهرداری به عنوان متولی و مدیریت GIS شهری بوده و وظیفه ایجاد ، مدیریت ، نگهداری ، هماهنگی و مدیریت GIS شهری بر عهده شهرداریها می باشد . در این مورد دلایل متعددی وجود دارد که به موارد زیر اشاره می کنیم


قیمت : 8000 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
تبلیغات