دانلود گزارش کارآموزی تابلوهای برق

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » گزارش کارآموزی  »  دانلود گزارش کارآموزی تابلوهای برق

دانلود گزارش کارآموزی کارورزی تابلوهای برق دانلود رایگان گزارش کارآموزی تابلو برق دانلود گزارش کارآموزی رشته برق – تابلوهای برق دانلود گزارش کارآموزی تابلو برق (پروژه) دانلود گزارش کار کارآموزی تابلو برق دانلود رایگان گزارش کارآموزی تابلو برق صنعتی دانلود رایگان گزارش کارآموزی رشته برق – تابلوهای برق گزارش کارآموزی تابلو برق دانلود کارآموزی تابلو برق پروژه کارآموزی تابلو برق

Training Electrical Panels

 

 موضوع : گزارش کارآموزی تابلوهای برق شرکت آریان فولاد بوئین زهرا

قراردادن قطعات در پیش گرم ( فاکا ) : تادمای ۲۵۰ درجه سانتی گراد درجه گرم شده برای از بین رفتن تنش های موجود در قطعات ( در هنگام ماشین کاری قطعات چون شکل و ظاهر اصلی از دست می رود ، تنش هایی ایجاد می شود که این تنش ها در دمای بین ۲۰۰ تا ۳۵۰ درجه سانتی گراد از بین می رود .
توضیح : قطعات در سالن آبکاری به دو دسته تقسیم می شوند :
دسته اول : قطعاتی که سخت کاری می شوند و در داخل کوره کم کربن قرار می گیرند . این قطعات به دلیل داشتن عناصر تشکیل دهنده کامل از جمله : کرومcr ، کربن c، واناریم v ، نیکل Ni ، احتیاجی به قرار دادن در کوره های پر کربن ( سمانتاسیون ) ندارند .
دسته دوم : قطعاتی هستند که سمانته می شوند و در داخل کوره های پر کربن قرار می گیرند . این کوره ها تشکیل شده از مقدار زیادی مواد شیمیایی که از جمله آنها دو سود کم کربن است و در دمای ۹۰۰ تا ۹۳۰ درجه به صورت مذاب در می آیند قرار می گیرند ، قرار می گیرند .در یک زمان معین که بر اساس شکل و فرم قطعه این مدت زمان تعیین می شود داخل کوره می رود ومرحله چهارم در یکی از وان های روغن ، آب ، و وان AS140 قرار می گیرند . تا کربن به عمقی در حدود mm 8/0 الی mm 2/1 از هر طرف قطعه نفوذ کند .
مرحله پنجم :
قطعات بعد از اینکه در داخل یکی از کوره های سخت کاری با سمانتاسیون قرار می گیرند و در یکی از وان های ذکر شده در مرحله چهارم خنک می شود ، دارای حداکثر سختی از نظر نوع آلیاژ مربوط به خود قطعه می باشند . که در این مرحله بنا به خواست مشتری در داخل کوره ای به نام برگشت ( تمپر ) می روند و در یک مدت زمان معین و در یک دمای مشخص که تلورانس این دما از ۳۰۰ درجه تا ۶۰۰ درجه متغییر است .
مرحله ششم :
بعد از این که قطعات از نظر نوع سختی به آن چه که در برگه مشتری قید شده می رسند ، در وان های آبی که تادمای ۷۰ درجه می باشد قرار می گیرد تا نمک ها و املاحی که در حین انجام عملیات در روی قطعه نشسته است ، ازبین برود .
مرحله هفتم :
قطعات سخت کاری شده و سمانتاسیون شده بعد از شست و شو تمیز شدن به واحد آزمایشگاه فرستاده می شود برای انجام تست سختی سنجی که با دستگاههای مختلفی گرفته می شود و های مختلفی دارد . ( HRC ، HV ، BR ) .
مرحله هشتم :
قطعات بعد از اینکه از آزمایشگاه تست سنجی شدند و کنترل کیفیت ، قبولی آنها را تایید کرد ، به واحد بسته بندی ، برای تحویل به مشتری فرستاده می شود و قطعات در جبعه هایی در اندازه ها و فرم های مختلف بسته بندی شده و به مشتری تحویل داده می شوند .
انبار فولاد
انباری است که شامل مواد اولیه تمام قطعاتی که لازم برای یک دستگاه که شامل هر گونه ماشین آلات صنعتی و غیره می شود که در ابعاد و اندازه های متفاوت و مختلف موجود و به سفارش مشتری ، نسبت به ابعاد داده شده از سمت مشتری برش خورده و تحویل آن داده می شود . برش خوردن قطعات فولادی به وسیله ماشین آلاتی به نام اره های نواری که آن هم در سایزهای مختلف می باشد و هر کدام از یک سایز ، مثلاً از قطعه ۸۰ تا قطر ۲۶۰ و از قطر ۲۶۰ تا ۴۰۰ و از قطر ۴۰۰ تا ۸۰۰ ، و از قطر ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ می باشد . و مهم ترین قطعه در این دستگاه نوارهای برش آن می باشد که از جنس بسیار سخت و مرغوب ساخته می شود . لازم به ذکر است که ابعاد فولادی که در موارد فوق گفته شده ، شامل گردها با قطعه های مختلف ، و بلوک ها می باشد . که این گردها و بلوک ها هر کدام از جنس های مختلف و برای کا مختص به آن تولید شده و به بازار عرضه می شود .
ترانسفورماتورها وسیله ای است که انرژی الکتریکی در یک سطح ولتاژ را به انرژی الکتریکی در سطح دیگری از ولتاژ از طریق اندرکشی یک میدان مغناطیسی تبدیل می کند این اسباب با امکان پذیر ساختن انتقال اقتصادی توان الکتریکی به مسافت های دور نقش مهمی در زندگی امروزی بازی می کند وقتی ولتاژ به اولیه یک ترانزیستور اعمال می شود طبق قانون فاراده شادی در هسته آن ایجاد می شود شار متغییر درون هسته ولتاژ را در سیم پیچی ثانویه ترانسورماتور القا می کند ترانسور ماتور تراواین بسیار بالایی دارند نیروی محرکه مغناطیسی خالص لازم برای فراهم کردن شار هسته بسیار کوچک است به همین دلیل نیروی محرکه مغناطیسی مدار اولیه باید تقریباً برابر و مخالف با نیروی محرکه مغناطیسی ثانویه باشد با توجه به این حقیقت است که نیست جریان ترانسفور ماتور به دست می آید در ترانسفور ماتور واقعی شارهای مشتی وجود دارد که تنها از یکی از دو سیم پیچی اولیه یا ثانویه نه از هر دو آنها می گذرد علاوه بر آن پدیده هاییی هیستریزیس گردابی تلف مس نیز وجود دارند تاثیر این پدیده ها در مدارها معادل ترانسفورماتور به حساب آورده می شوند نقایص ترانسفورماتور واقعی با تنظیم ولتاژ و رادمان آن سنجیده می شود

دانلود گزارش کارآموزی تابلوهای برق شرکت آریان فولاد
تابلوهای برق شرکت آریان فولاد بوئین زهرا

فهرست مطالب

آشنایی با شرکت ۱

فرایندهای تولید ۲

مقدمه۱۹

تعاریف اولیه تابلو۲۰

انواع تابلوها ۲۴

خصوصیات تابلوها۲۵

حفاظت الکتریکی تابلو۲۸

طریقه ساخت۲۹

نقشه کشی تابلوها۳۰

ساخت تابلوها۳۱

انواع مدارات فرمان۳۳

حفاظت تجهیزات و نفرات در تأسیسات الکتریکی تابلو۳۴

فیوزها۳۵

تقسیم بندی فیوزها۳۵

محافظت سیم ها و کابل های انشعاب معمولی ۴۰

جریانهای نامی کنتاکتور ۴۷

قطع کننده حرارتی (رله حرارتی یا بی متال) ۵۲

کلید محافظ ۵۳

شستی ۵۶

لیمت سوئیچ یا میکروسوئیچ ۵۶

رله های زمانی (تایمرها)۵۷

رله زمانی هیدرولیکی ۵۹

لامپ سیگنال۶۲

کلیدهای تابع فشار (کلیدهای گازی) ۶۳

چشمهای الکتریکی (سنسورها) ۶۴

نقشه های مدار کنترل۶۷

شماره گذاری و نمایش تعداد کنتاکتهای کنتاکتور ۷۰

شمای فنی یا نقشه تک خطی ۷۲

نقشه مسیر جریان ۷۳

اصول کلی طراحی مدارهای فرمان۸۲

شینه های بکار رفته در تابلو ۹۲

حداکثر دمای پیوسته ۹۳

انتخاب شکل سطح مقطع شینه ۹۳


قیمت : 8000 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
برچسب : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
تبلیغات