دانلود تحقیق هوش مصنوعی

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » فنی و مهندسی  »  دانلود تحقیق هوش مصنوعی

دانلود تحقیق هوش مصنوعی دانلود پروژه هوش مصنوعی دانلود مقاله هوش مصنوعی دانلود مقاله هوش مصنوعی isi دانلود پروژه هوش مصنوعی پاورپوینت دانلود تحقیق درباره هوش مصنوعی دانلود رایگان پروژه هوش مصنوعی دانلود مقاله درباره هوش مصنوعی دانلود رایگان مقاله هوش مصنوعی دانلود مقاله هوش مصنوعی پیرامون شبکه های عصبی دانلود مقالات هوش مصنوعی

Artificial intelligence and cybernetics

 

موضوع: هوش مصنوعی

فهرست مطالب
معرفی :    ۲
سیستم های عامل :    ۳
استقلال داخلی (AUTONAMY) :    ۳
فعالیت (Reactivity) :    ۳
فعالیت حرفه ای : ( Pro- activeness)    ۴
توانایی اجتماعی : ( Social abitity)    ۴
ویژگی ها :    ۵
شاخص های تابعی:    ۹
اعمال:    ۹
نظریه ماشین های جایگزین :    ۱۴
معارفه در زبان چند عاملی :    ۱۷
عصر پیشرفت نرم افزاری    ۲۰
پایه های نماینده علمی مختلف    ۲۲
AI چیست    ۲۳
استفاده از مدل ها (طرح ها ) برای کنترل :    ۲۶
استفاده از راهنمایی های لازم در زمینه مدل ها و زبان های برنامه نویسی    ۲۷
طبقه بندی و تغییر دادن :    ۲۸
ایجاد تغییرات در برنامه ها و پیام های مربوطه :    ۲۹
پیامهای محیطی :    ۳۲

معرفی :
برنامه های هوشمند مشتمل بر ۹۹% علم کامپیوتری و ۱% هوش مصنوعی است . هوش مصنوعی با بیش از ۴۰ سال سابقه مورد بحث و انتقادات زیادی قرار گرفته است. شاید بتوان گفت که مشکلترین و سخت ترین نوع بحث این باشد که ‌هوش مصنوعی نتوانسته است به وعده های خود عمل .
عموما یک برنامه هوش به عنوان یک سیستم مستقل تصمیم گیرنده محسوب می شود که در محیط آن عمل قرار میگیرد.
سیستم های عامل :
منظور از سیستم عامل این است که از یک عامل به صورت انتزاعی استفاده شده است .
و سیستم های عامل ممکن است شامل یک کاربر باشد. منظور از سیستم عامل سیستمی است که ، شامل موارد زیر باشد:
استقلال داخلی (AUTONAMY) :
سیستم های عامل برخی از برنامه ها را خلاصه میکنند و درباره چگونگی وضعیت بدون دخالت بشر یا سایرین تصمیم گیری می کنند.
فعالیت (Reactivity) :
عامل ها در یک محیط واقع شده اند و قادر هستند به تغییراتی که در آن رخ می دهد پاسخ دهند.
فعالیت حرفه ای : ( Pro- activeness)
سیستم های عامل به آسانی در پاسخ به محیطشان عکس العمل نشان نمی دهند . آنها قادر هستند که با حرکت اولیه رفتار هدف گرایی را ارایه دهند.
توانایی اجتماعی : ( Social abitity)
سیستم های عامل با دیگر عامل ها ( برنامه و شاید انسانها) از طریق نوع زبان ارتباطی ،‌در ارتباط هستند و به عنوان نمونه آنها قادر هستند تا در فعالیت های اجتماعی (مثل حل مسئله یا مذاکره) جهت رسیدن به اهدافشان به کارگرفته نشوند. همچنین از سیستم انتظار داریم که زبانهای برنامه نویسی سطح پایین را به صورت کورکورانه اجرا کند. بدین ترتیب هنگام وقوع شرایط غیر قابل پیش بینی از سیستم انتظار داریم که متعاقبا و سر موقع به وضعیت جدید پاسخ مناسبی دهد.
۱-۲ ) سیستم های عامل به عنوان سیتم های منطقی یک مشکل مشهود این است که چگونه به شرح سیستم هایی که توانایی رفتار منطقی دارند بپردازیم . یکی از موفقیت آمیز ترین روش های برای رفع این مشکل در نظر گرفتن سیستم های عامل به عنوان سیستم های ارادی است که عملکردشان با اصطلاحات رفتاری از قبیل عقیده میل و قصد می تواند پیش بینی و توضیح داده شود . این حالت ارادی از آنجائیکه رفتار یک سیستم پیچیده از طریق صفات حالت از قبیل اعتقاد و امیال درک می شود را در ابراز انتزاعی می گویند . حال بیشتر علم کامپیوتر به تحقیق درباره مکانیزم های انتزاعی گرایش دارد تا آنجائیکه به برنامه نویسان اجازه می دهد تا با آرامش کامل به کنترل پیچیدگیها بپردازد .
AOP می تواند به عنوان یک برنامه نویسی بعد از اخبار در نظر گرفته شود . در برنامه نویسی توابع گفتن این که یک سیستم چه باید انجام دهد مشمول این است که با نوشتن یک الگوریتم دقیق دقیقا گفته شود چگونه باید این کار را انجام دهد. در AOP ، مثل برنامه ریزی اخباری عقیده بر این است که اهداف را بیان کرده و اجازه دهیم تا مکانیزم کنترل داخلی چگونگی کسب نتیجه را محاسبه کند. در این مورد بهر حال مکانیزم کنترل مدل هایی از برنامه های منطقی را پیاده سازی می کند .
خوشبختانه این مدل کامپیوتری با فهم اولیه عقاید و امیال ما مطابقت دارد .
ویژگی ها :
فرایند توسعه نرم افزار با پرداختن به الزامات مشتری شروع می شود . وقتی این فرایندکامل است که عملکرد سیستم جدید تنظیم شود . سیستم های عامل اطلاعاتی درباره محیطشان دارند. این ما را به تقاضا راهنمایی می کند که چارچوب ویژگی های سیستم عامل بایدقادر به ارائه وضعیت محیط خودش و اطلاعاتی که ‌سیستم عامل درباره آن محیط دارد باشد . ارزش ارائه نظر درباره این که چه خواصی ممکن است دارای این اطلاعات باشد وجود دارد . اولا اطلاعاتی که یک سیتم عامل دارد ممکن است اشتباه باشد . سنسورهای سیستم عامل ممکن است دارای نقص باشد . اطلاعات ممکن است به روز نباشد یا سیستم عامل ممکن است عمدا یا تصادفا اطلاعات غلطی را ارئه داده باشد . ثانیا اطلاعاتی را که یک سیستم عامل دارد مستقیما در دسترس دیگر سیستم عامل ها نباشد . سیستم عامل ها اطلاعاتی را به اشتراک نگذارند و به ساختارهای اطلاعاتی شخص دیگری دسترسی نداشته باشند.ثالثا محیط ممکن است شامل سیستم عامل های دیگر باشد که هر کدام اطلاعات مربوط بخود را از محیط دارد. بدین ترتیب سیستم عامل ممکن است اطلاعاتی درباره دیگر عوامل باشدکه هر کدام اطلاعات مربوط به خود از محیط دارند .


قیمت : 4000 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
برچسب : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
تبلیغات