دانلود مقاله میوه ها و سبزیجات گلخانه ای

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » مقاله » کشاورزی و دامپروری  »  دانلود مقاله میوه ها و سبزیجات گلخانه ای

دانلود مقاله میوه ها و سبزیجات گلخانه ای تحقیق پروژه انواع میوه ها و سبزیجات گلخانه ای مقاله میوه ها مقاله میوه کاری مقاله میوه های قرآنی مقاله در مورد میوه ها مقاله درباره میوه ها مقاله انگلیسی در مورد میوه ها مقاله در مورد فواید میوه ها مقاله در مورد خواص میوه ها مقاله در مورد میوه ها مقاله در مورد انواع میوه ها مقاله سبزیجات گلخانه ای تولید سبزیجات گلخانه ای

Paper Fruit and Vegetable Greenhouse

موضوع : تحقیق میوه ها و سبزیجات گلخانه ای

تعریق
این عمل عبارت است از تبخیر مقدار فراوانی از آب بطور روزانه توسط برگهای انگور. عوامل محیطی موثر در میزان تبخیر از سطح برگ عبارتند از: شدت نور ، دما ، رطوبت و باد. نور و دما باعث افزایش تبخیر ولی رطوبت باعث پایین آمدن میزان تبخیر از سطح برگ می‌شود. جریان هوا و باد میزان تبخیر را افزایش می‌دهد.
جذب آب
تبخیر آب از سطح برگها ، باعث غلیظ‌تر شدن شیره یاخته‌ای شده و این غلظت شیرابه که از بالا به سوی ریشه ادامه می‌یابد، بوجود آورنده نیروی کشش است که باعث جذب آب به درون ریشه می‌شود. آب جذب شده، درون آوند چوبی به حرکت درآمده و از طریق آن به تمام یاخته‌ها می‌رسد. در مواردی که رطوبت هوا زیاد باشد آب بوسیله فشار اسمزی وارد ریشه می‌شود که با حالت اول یعنی کشش تبخیری تفاوت اندکی دارد.
اشک مو
فرایندی است که نحوه عمل آن ، کاملا شناخته نشده است. این فرایند غالبا بر براثر دیر هرس کردن در اوایل بهار روی می‌دهد. ریزش اشک مو تا چندین ادامه می‌یابد. در اشک مو ، هورمونهای گیاهی مانند سیتوکینین ، جیبرلین و به میزان اندکی قند و مواد کانی دیده می‌شود. ریزش اشک مو به دلیل فعالیت شدید ریشه می‌باشد.
جذب مواد کانی
تمام موادی که توسط گیاه از طریق ریشه جذب می‌شوند، ابتدا در آب به صورت محلول درمی‌آیند. جذب این مواد ، بوسیله تارهای کشنده‌ای که در انتهای ریشه قرار دارند صورت می‌گیرد. که پس از ورود یونهای مختلف ، از طریق ریشه به نقطه مصرف می‌رسد.
فتوسنتز
یکی از مهمترین پدیده فیزیولوژیکی در گیاه روی می‌دهد فرایند فتوسنتز است که طی آن مواد قندی در برگهای گیاه ساخته می‌شود. این مواد قندی هم مستقیما به مصرف گیاه می‌رسند. و هم برای تهیه موادی دیگر در داخل گیاه بکار می‌روند.
تنفس
در فرایند تنفس مواد قندی ، چربیها ، پروتئینها ، اسیدهای آلی و اسیدهای آمینه می‌سوزند و گاز کربنیک و انرژی تولید می‌کنند. به عنوان مثال هنگام رسیدن میوه انگور بر اثر عمل تنفس مقدار فراوانی از اسید مالیک و اسید تارتاریک می‌سوزد و از ترشی انگور کاسته می‌شود.
رشد
عمل رشد ناشی از تولید یاخته‌های جدید و بزرگ شدن آنها است. ناحیه تولید یاخته‌های جدید ، انتهای شاخه و ریشه است. آشکارترین شکل رشد ، طویل شدن شاخه‌ها است. به شکل بزرگ شدن یاخته ، رشد متفاوت بوده و بعضی از آنها فقط رشد طولی دارند و پاره‌ای دیگر رشد قطری. پس از رشد کامل ، یاخته‌ها از یکدیگر تمایز یافته و انواع بافتها را بوجود می‌آورند.
ارزش غذایی انگور
انگور از نظر ارزش غذایی و خواص بهداشتی ، دارای سودمندیهای بسیاری است. از مهمترین مواد قندی موجود در حبه‌های انگور تازه ، ساکارز ، گلوکز و دکستروز می‌باشد. از اسیدهای آلی اسید فرمیک ، اسید مالیک ، اسید سیتریک و اسید تارتاریک را می‌توان نام برد. نمک‌های کانی مانند آهک ، منیزیم ، آهن ، منگنز ، سیلیس وجود دارد. مقدار انرژی موجود در هر ۱۰۰ گرم انگور تازه ۶۷ کیلوکالری است.
مشخصات انواع انگور
انگورها را به ۲ گروه می‌توان تقسیم کرد. یکی انگورهای کشمشی که برای تهیه سبزه و دیگر کشمش مورد استفاده قرار می‌گیرند. دیگری انگورهایی که غالبا دانه‌دار بوده و برای تهیه آب انگور به مصرف می‌رسند.

آفات و بیماریهای مو
سفیدک حقیقی و یا سطحی مو
این بیماری ، یکی از خطرناک‌ترین بیماریهای قارچی انگور در دنیا به شمار آمده و خسارات فراوانی را به بار آورد. مبدا اصلی آن آمریکا بوده و در حدودسال ۱۸۴۵ به اروپا و سپس کشورهای آسیایی سرایت کرده است.

دانلود مقاله میوه ها و سبزیجات گلخانه ای
میوه ها و سبزیجات گلخانه ای
اکولوژی میوه ها سبزیجات
کشاورزی و دامپروری مقالات کشاورزی

فهرست مطالب

اکولوژی درخت انگور
مقدمه
دید کلی
فیزیولوژی رشد و نمو انگور
تعریق
جذب آب
اشک مو
جذب مواد کانی
فتوسنتز
تنفس
رشد
ارزش غذایی انگور
مشخصات انواع انگور
آفات و بیماریهای مو
سفیدک حقیقی و یا سطحی مو
سفیدک دروغین و یا داخلی مو
بیماری لکه سیاه برگ مو
بیماری پوسیدگی سفید ریشه مو
خواص انگور
انگور
اکولوژی درخت گردو
کلیات گیاه شناسی
ترکیبات شیمیایی
گردو آمریکایی
خواص گردو
گردوی امریکایی
خواص گردو
خواص درخت گردو
توصیف گیاهشناسی
وضعیت تولید گردو در جهان
موارد مصرف
شرایط رشد
درصد از میزان توصیه شده در روز
درصد ترکیبات موجود در صدگرم میوه خوردنی گردو
شته گردو
مصارف گردو در ایران
درصد مواد موجود در گردو
راهنمای کشت گلخانه ای خیار و گوجه فرنگی
ساختمان گلخانه
فونداسیون و کف سازی گلخانه
اتصالات و بست ها
اسکلت گلخانه
گلخانه چوبی (سنتی )
گلخانه های فلزی (مدرن )
گلخانه های تونلی یا کوآنست
گلخانه تونلی تک واحدی
گلخانه های مثلثی شکل
گلخانه یک طرفه
گلخانه دو طرفه
گلخانه نیمه دو طرفه
چند نکته
مقدمه
ترکیبات شیمیایی
خواص دارویی
ترکیبات شیمیایی
خواص داروئی
مضرات
گوجه فرنگی
کلیات گیاه شناسی
خواص داروئی
اثرات مصرف بهینه کود در افزایش عملکرد گوجه فرنگی
نقش عناصر در عملکرد و کیفیت گوجه فرنگی
جذب عناصر غذایی به ازاء هر تن محصول گوجه فرنگی( کیلوگرم )
متوسط غلظت عناصر غذایی در اندامهای مختلف گوجه فرنگی بالغ ( گرم در گیاهان )
توصیه کودی بر اساس آزمون خاک در زراعت گوجه فرنگی
چه باید کرد ؟
کشت گوجه فرنگی در گلخانه
انواع کشت گوجه فرنگی
طول دوره جوانه زنی
دمای مناسب
تلقیح
زمان تلقیح
دوره رشد ۶-۱-۳نقش عناصر غذایی در رشد و نمو گوجه فرنگی
مراجع .


قیمت : 5000 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
تبلیغات