دانلود مقاله پاورلیفتینگ

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » مقاله  »  دانلود مقاله پاورلیفتینگ

دانلود مقاله پاورلیفتینگ تحقیق پاورلیفتینگ مقاله پاورلیفتینگ خرید و دانلود مقاله پاورلیفتینگ کمیته پاورلیفتینگ برنامه پاورلیفتینگ کلبه پاورلیفتینگ برنامه تمرینی پاورلیفتینگ جمشید پاورلیفتینگ رکوردهای پاورلیفتینگ ایران قهرمان پاورلیفتینگ جهان فدراسیون پاورلیفتینگ ایران برنامه بدنسازی پاورلیفتینگ

Powerlifting

 

موضوع : پاورلیفتینگ

تاریخچه پاورلیفتینگ

از ابتدای پیدایش تمدنهای مختلف، انسان بطور ناخودآگاه علاقه زیادی به سالم بودن و داشتن اندام متناسب و قوی بود و این احساس و نیاز تا به امروز ادامه داشته است. بطوری که از آن زمان تا کنون همواره در میان مردم افرادی بودند که تمام سعی خود را برای داشتن اندامی زیبا و ماهیچه ای می کردند. سابقه ورزشهای پرورش اندام (Bodybuilding) بشکل کنونی به قرن ۱۲ میلادی می رسد و حدود قرن ۱۶ میلادی بود که این ورزش در نقاط مختلف دنیا توسط دمبل هایی که با چوب و استخوان درست می شدند انجام می شد که تفاوت چندانی با روشهای پرورش اندام امروزی امروزی نداشت.
حدود سالهای ۱۸۹۰ الی ۱۹۲۹ بود که پرورش اندام بصورت یک ورزش جدی و تجاری درآمد و طرفداران بسیاری را بخود جلب کرد و رقابت های بسیاری در جهان بخصوص در اروپا را بخود اختصاص داد. بطوری که داشتن اندامی ورزیده و زیبا جزو مزیت های شاخص افراد در انظار عمومی محسوب میشد.
به جرات می توان گفت که اولین ورزشکار مشهور این رشته فردی بود بنام ایوگن سندو (Eugen Sandow) که بنام پدر پرورش اندام مدرن معروف شد. چرا که او علاوه بر آنکه ورزشکار بود فعالیت های زیادی برای پیشرفت و نهادینه کردن این ورزش نیز انجام داد. بعنوان مثال او یکی از اولین مجله های پرورش اندام بنام Physical Culture را منتشر کرد. او بود که برای اولین بار دمبل های فلزی را معرفی کرد و بسیاری خدمات دیگر.

ایوگن سندو در کتابی اصول خود برای داشتن اندام قوی و متناسب را تشریح کرد. در همین زمان بود که اولین مسابقه رسمی وزنه برداری در سال ۱۸۹۱ در انگلستان برگزارشد و ۵ سال بعد اولین دوره این مسابقات بین کشورهای اروپایی شکل گرفت و در ۱۸۹۶ نیزدر بازی های المپیک آتن وزنه برداری بعنوان یک ورزش رسمی در کنار ورزشهایی مانند شنا، ژیمناستیک، کشتی تیراندازی و … مطرح بود. ۵ سال بعد سندو در رویال آلبرت هال لندن یک دوره مسابقه پرورش اندام برگزار کرد که بیش از ۲۰۰۰ تماشاچی را در سالن جمع کرد. سندو بتدریج در حال کسب شهرت بود و کم کم انگلستان در حال تبدیل شدن به مرکز توجه این ورزش می شد. برنار مکفدین (Bernarr Macfadden) از علاقمندان این رشته درآمریکا بود که به انگلستان آمد تا روشی ابداعی خود برای قویتر و پهن تر کردن شانه را به معرض نمایش بگذارد. برنر با انتشار مجله ای بنام Physical Development جزو اولین افرادی بود که به تشریح فیگورهای مختلف این ورزش پرداخت.
تاریخچه مسابقات پاورلیفتینگ در ایران
بطور غیر رسمی برگزاری مسابقات پاورلیفتینگ در سال ۱۳۶۵ در استان گیلان آغاز گردید. اینجانب نظام دودل در آن موقع بعنوان مربی بدنسازی پیشنهاد برگزاری این مسابقات را به هیأت وزنه برداری استان گیلان ارایه نموده و پس از موافقت برگزاری مسابقات یاد شده در زمستان ۱۳۶۵ در سالن شهید باهنر رشت برگزار گردید.پس از آن هر ساله علاوه بر مسابقات قهرمانی بزرگسالان مسابقات رده سنی جوانان نیز برگزار می شد.بتدریج همراه با استان گیلان فعالیتهای این رشته ورزشی در استانهای کرمانشاه، خوزستان و اصفهان بتدریج انجام شد. در استان کرمانشاه استاد حاج محمد تقی خسروی ، در استان خوزستان زنده یاد استاد نادر حیدری و در اصفهان استاد دکتر حسین فرزانه فرد در این رابطه زحمات زیادی را متحمل شدند.در سال ۱۳۷۴ آقای علی مرادی به سمت ریاست فدراسیون وزنه برداری منصوب شدند.با حمایتهای ایشان و طی برگزاری چندین جلسه ای که اینجانب و آقای حبیب الله عایل با ایشان داشتیم ، طرح راه اندازی کمیته پاورلیفتینگ فدراسیون به تصویب رسید.البته مقررات این رشته ورزشی سالها قبل توسط نگارنده از طریق مکاتبات با دبیر کل وقت فدراسیون بین المللی پاورلیفتینگIPF آقای آرنولد بوستروم از سوئد دریافت و ترجمه شده بود.

فهرست مطالب

تاریخچه پاورلیفتینگ ۳

تاریخچه مسابقات پاورلیفتینگ در ایران ۵

لیست ترتیب برگزاری مسابقات پاورلیفتینگ جوانان کشور ۷

لیست برگزاری مسابقات پاورلیفتینگ قهرمانی نو جوانان کشور ۸

گروه سنی نوجوانان : ۹

گروه سنی پیشکسوتان : ۱۰

پاورلیفتینگ یا پرورش اندام ۱۰

پاورلیفتینگ چیست؟ ۱۱

شرحی در مورد مسابقات : ۱۲

آسیب های ورزشی : ۱۲

مشکلات این ورزش در ایران : ۱۳

قواعد تمرین پاورلیفتینگ ۱۴

فواید علمی برای تمرینات وزنه ۱۴

قواعد کلی تمرین ۱۶

۱۰راه برای سوپر شارژ نمودن متابولیسم بدن ۲۴

نقش تغذیه در انجام ورزش ها ۲۷

توصیه های لازم در این زمینه: ۲۷

کربوهیدرات ها: ۲۸

جدول ارزش غذایی ۳۲

کربوهیدراتهای ریشه دار ، فیبر کربوهیدرات ۳۶

قوانین ومقررات مسابقات پاورلیفتینگ ۴۴

نکات قهرمانی در ورزش پاورلیفتتینگ ۴۴

مقررات پاورلیفتینگ ۴۶

الف) : مقررات عمومی: ۴۶

(( موارد خطا در حرکت اسکوات )) ۵۵

(( موارد خطا در حرکت پرس سینه )) ۵۹

(( موارد خطا در حرکت دد لیفت )) ۶۱

منابع: ۶۷


قیمت : 4000 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
تبلیغات