دانلود گزارش کاراموزی نانو تکنولوژی و کاربرد آن در پزشکی

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » گزارش کارآموزی  »  دانلود گزارش کاراموزی نانو تکنولوژی و کاربرد آن در پزشکی

دانلود گزارش کاراموزی نانو تکنولوژی و کاربرد آن در پزشکی گزارش نانو گزارش کار نانو گزارش کار آزمایشگاه نانو نانو تکنولوژی تحقیق در مورد نانو تکنولوژی تاریخچه نانو تکنولوژی رشته نانوتکنولوژی کاربرد نانو تکنولوژی محصولات نانو تکنولوژی کتاب نانو تکنولوژی کاربرد نانوتکنولوژی در پزشکی تعریف نانو تکنولوژی مقالات نانو تکنولوژی کاربرد نانوتکنولوژی در مهندسی پزشکی کاربرد فناوری نانو در پزشکی

Nanotechnology and Its Applications in Medical Training

 

موضوع : گزارش کارآموزی نانو تکنولوژی و کاربرد آن در پزشکی

فهرست مطالب

کارآموزی زراعت نانوتکنولوژی و کاربرد آن درکشاورزی
فناوری نانوچیست ؟

نانوذرات

نانوذرات چند شاخه ای Dendrimers

اثرات نامطلوب نانوذرات

نانوماشین ها

نانوبیوتکنولوژی

مثال هایی از نانو ماشین ها در طبیعت

مرور مختصر بر ماشین های بیومولکولی

موتور سازنده ATP

استفاده از باکتری ها به کمک علم نانوتکنولوژی

علم نانو و علوم کشاورزی

نانو تکنولوژی و گیاهپزشکی

محلول تثبیت کننده شن با کمک فناوری نانو

نانوتکنولوژی و خاک

خاکهای مصنوعی ( هیدروژل های نانوساختار سوپر جاذب آب )

گزارش جدید مبنی بر نانوتکنولوژی در کشاورزی و مواد غذایی

کاربرد ، مزایا و عوامل خطرناک ( ضرر و زیان )

جمع بندی و چشم انداز آینده

منابع و مآخذ

فناوری نانوچیست ؟
نانوتکنولوژی فناوری است که از کنش ها و واکنش هایی که در سطح اتم اتفاق می افتد منشا گرفته و فناوری جدیدیست که تمام علوم را در خواهد نوردید ، به تعبیر دقیق تر نانوتکنولوژی انقلابی جدید برای همه علوم در آینده است . این تکنولوژی قادر به بهبود روش های ارزیابی ، مدیریت و کاهش خطرات برای محیط زیست بوده و فرصت های را برای تولید محصولات جدید فراهم خواهد ساخت . نانوتکنولوژی در واقع مهندسی در سطح اتم و یا گرو.هی از اتم ها می باشد . از همین تعریف ساده بر می آید که نانوتکنولوژی یک رشته جدید نیست ، بلکه رویکرد جدیدی در تمام رشته هاست .
بنابراین علم نانوتکنولوژی توانمندی تولید مواد ، ابزارها و سیستم های جدید برای در دست گرفتن کنترل در سطح مولکولی و اتمی ، با استفاده از خواصی که در آن سطوح ظاهر می شوند را دارد .
البته باید در نظر داشت که ممکن است اصول و قواعد معمولی علم شیمی و فیزیک در سطوح فوق به دو دلیل قابل اعتماد نباشد .
۱-   خواص ذرات کوچک یک ماده با خواص توده های بزرگ تر آن می تواند متفاوت باشد .
۲-  نسبت سطح به حجم در ذرات بسیار بالا می رود ، و از آنجا که خصوصیات در سطوح اتمی بسیار متفاوت می باشد این امر باعث تغییر خصوصیات مواد به شکل غیر قابل پیش بینی می شود .
بعنوان مثال وقتی نقره به ذرات بسیار کوچکتر تبدیل می شود ، به صورت ماده ضد میکروب عمل می کند در حالیکه در این شرایط ذرات طلا رنگ های متنوعی را از خود منعکس می کنند .
در آینده نه چندان دور علم نانوتکنولوژی بشر را قادر خواهد کرد تا ماشین هایی را بسازد که توانایی محاسبه ،حرکت ، احساس محیط اطراف و حتی بازسازی خود را داشته باشند . از این رو برای نانوتکنولوژی کاربردهایی را در حوزه های مختلف از غذا ، دارو ، تشخیص پزشکی و بیوتکنولوژی تا الکترونیک ، کامپیوتر ، ارتباطات ، حمل و نقل ، انرژی محیط زیست ، مواد ، هوا فضا و امنیت ملی بر شمرده اند . سازه های نانو می توانند باعث انقلابی در علوم و در تمام سطوح، بخصوص در علم کامپیوتر ، پزشکی و بهداشت ، بیوتکنولوژی و کشاورزی گردند . بنابراین کاربردهای وسیع  این عرصه به همراه پیامدهای اجتماعی ، سیاسی و حقوقی آن ، این فن آوری را به عنوان یک زمینه فرا رشته ای و فرابخشی مطرح نموده است . با این وجود چالش های در پیش روی این علم عبارت است از توانایی تولید ، بکار گیری و اندازه گیری موادی که در حد یک الی ۱۰۰ نانومتر می باشند . باید در نظر داشت که هر نانو برابر است با یک هشت هزارم قطر موی انسان که تقریبا معادل قطر یک اتم اکسیژن می باشد .
هدف ازتهیه و ارائه این مجموعه آشنایی دانش آموختگان رشته های علوم کشاورزی با مبانی علم نانوتکنولوژی می باشد . در این راستا ابتدا نانوذرات ، برخی از کاربردهای آنها و خطرات احتمالی کاربرد آنها در طبیعت مورد بحث قرار میگیرد . سپس نانو ماشین ها به همراه انقباض هایی که می توان از طبیعت برای ساختن و بکارگیری آنها صورت گیرد ارائه می شود . در پایان ضمن آوردن مثال های از کابرد نانوتکنولوژی در کشاورزی، ایده های برای استفاده از این علم در جهت بهبود بکارگیری نهاده های کشاورزی برای تولید محصولات سالم تر مورد اشاره قرار گرفته است .

نانوذرات

همانگونه که گفته شد نانوذرات می توانند از مواد مختلف و به اشکال متفاوتی باشند که در اینجا ما انها را به چهار دسته تقسیم می کنیم.


قیمت : 3000 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
برچسب : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
تبلیغات