دانلود مقاله آشنایی با FRP

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » مقاله » عمران و معماری  »  دانلود مقاله آشنایی با FRP

دانلود مقاله آشنایی با FRP دانلود مقاله frp مقاله در مورد frp مقاله بتن frp مقاله درباره frp مقاله کامپوزیت frp دانلود مقاله در مورد frp مقاله فارسی frp مقاله ای در مورد frp مشخصات مکانیکی FRP پاشیده شده مقاومت به خوردگی در ساختمان و اهمیت میلگرد های کامپوزیتی FRP

FRP

آشنایی با FRP
فهرست:
ورقه‌های FRP
مقدمه
FRP چیست ؟
مقاومت به خوردگی در ساختمان و اهمیت میلگرد های کامپوزیتی FRP
استفاده از آرماتورهای کامپوزیتی FRPمزایایی دارد؟
تکنولوژی تولید آرماتورهای کامپوزیتی FRP و لزوم توجه به آن را چگونه ارزیابی می­کنید؟
نگاهی به مباحث مربوط به  FRP
نتایج روش تقویت FRP پاشیدنی
مشخصات مکانیکی FRP پاشیده شده
آزمایش خمش بینFRP  و بتن
نمونه های مورد استفاده برای آزمایش خمش
توضیح کرنشFRP
جمع بندی
منابع:
ورقه‌های FRP
در تقویت ترکیبی اعضای بار بر بتن‌آرمه سازه‌ای با ورقه‌های FRP یا ورقه‌های فلزی یک اثر متقابل پیچیده ۲ بین آن دو وجود دارد، به عبارت دیگر بایستی رفتار مواد شامل مقاومت، تغییر شکل و کرنش نهایی، شکل پذیری، . . . و مودهای شکست هر ۲ ماده (بتن آرمه + FRP ) را برای تشخیص نحوه گسیختگی مقطع تقویت شده بررسی و تلفیق نمود.

یکی از مودهای خطرناک شکست که در تقویت خمشی و سایر تقویتهای اعضای بار بر ساز ه‌ای رخ می‌دهد، Delamination است و در این مقاله به دنبال شناخت این مود در تقویت خمشی تیر بتن آرمه با ورقه FRP هستیم.

با توجه به کاربرد روز افزون اشکال مختلف FRP در تقویت سازه های بتن آرمه , حتی کاربرد آنها در تقویت سازه های فولادی لزوم آشنایی با برخی از مفاهیم پایه در این مقوله ضروری به نظر می رسد.

مقدمه :

با آشنایی با مفهوم FRP , لزوم آشنایی با برخی ازمفاهیم چون کامپوزیت ,پلیمر , رزین یا ماتریس , طبقه بندی FRP براساس فیبر یا الیاف تشکیل دهنده یا انواع رزینهای پلیمری تشکیل دهنده آن, مقایسه بین آنها , روشهای تولید, عوامل مؤثر در خواص مکانیکی لزوم دارد.

 

 

 

۱- FRP چیست ؟
این کلمه اختصاری از کلمات Fiber Reinforced Polymer or Plastic می با شد به عبارت دیگر به یک ماده مرکب و کامپوزیتی اطلاق می شود که از فیبریا الیاف تقویتی و ماتریس ( ماده در برگیرنده ) یا رزین از جنس پلیمر مطابق شکل ۱ تشکیل شده است
مقاومت به خوردگی در ساختمان و اهمیت میلگرد های کامپوزیتی FRP
بزرگترین سهم بازار مصرف مواد مرکب (کامپوزیت) در اختیار صنعت ساختمان است .در  این میان آرماتورهای کامپوزیتی به میزان وسیعی در ساختمان­سازی به­ویژه احداث بناهای ساحلی و یا سازه­های مستقرشده در شرایط اقلیمی خوردنده کاربرد یافته­اند. گسترش تکنولوژی ساخت این آرماتورها می­تواند علاوه بر مرتفع ساختن نیاز صنعت ساختمان، راهگشای تولید انواع محصولات در صنایع دیگر همچون وسایل ورزشی، خودرو و غیره باشد. در گفتگوی شبکه تحلیل­گران تکنولوژی ایران (ایتان) با دکتر محمود مهرداد شکریه، رئیس موسسه کامپوزیت ایران به این مهم پرداخته شده است:
استفاده از آرماتورهای کامپوزیتی چه مزایایی دارد؟
 دلیل عمده استفاده از میلگردهای FRP در داخل بتن، جلوگیری از پدیده خوردگی و افزایش میرایی ارتعاشات ایجاد شده در سازه در برابر ارتعاش می­باشد. هر چند که استفاده از میل­گردهای FRP به جای نمونه­های فلزی سبب کاهش وزن بنا نیز خواهد شد، اما در استفاده از این میل­گردها، مساله کاهش وزن اهمیت ناچیزی نسبت به دو مورد بیان­شده دارد. دلیل بالا بودن ضریب میرایی کامپوزیت­ها، خواص غیرکشسان آنهاست که انرژی جذب شده را میرا می­کنند. در حالی که مواد فلزی حالت کشسان داشته و انرژی جذب شده را میرا نمی­نمایند. بنابراین مواد کامپوزیتی در برابر ارتعاشات زلزله عملکرد بهتری خواهند داشت و بهترین گزینه جهت مقاومت سازه در برابر لرزه­ها خواهند بود


قیمت : 3000 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
تبلیغات