تحقیق اصطلاحات مرتبط با مشاوره از کتاب مثنوی معنوی مولانا

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » علوم انسانی » تاریخ و ادبیات  »  تحقیق اصطلاحات مرتبط با مشاوره از کتاب مثنوی معنوی مولانا

تحقیق اصطلاحات مرتبط با مشاوره از کتاب مثنوی معنوی مولانا دانلود کتاب مثنوی معنوی مولانا مقاله دانلود رایگان کتاب مثنوی معنوی مولانا دانلود کتاب مثنوی معنوی مولانا pdf خرید کتاب مثنوی معنوی مولانا دانلود کتاب مثنوی معنوی مولانا برای موبایل کتاب مثنوی معنوی مولانا برای اندروید مقاله در مورد مولانا مقاله درباره زندگی مولانا

Book of Rumi's Masnavi

 

موضوع : اصطلاحات مرتبط با مشاوره از کتاب مثنوی معنوی مولانا

فهرست مطالب
عنوان صفحه
فصل اول ۱
۱- مقدمه ۲
۲- نیاز احساس شده در مورد مسئله ۳
۳- هدف کلی و اهداف جزئی ۳
۴- روش انجام تحقیق ۴
۵- تعریف واژه‎ها ۵
فصل دوم ۸
۱- پیشینه نظری تحقیق ۹
۲- پیشینه عملی تحقیق ۱۶
فصل سوم ۲۱
۱- مولوی و مفهوم مشاوره ۲۲
۲- اهمیت مشاوره در مثنوی معنوی
۲۳

عنوان صفحه
۳- ویژگیهای مشاور از دیدگاه مولانا ۲۶
۴- رازداری ۳۰
۵- مولانا و مصاحبه مشاوره‎ای ۳۴
۶- همدلی در مثنوی مولانا ۴۰
۷- مولانا و ارتباط غیرکلامی ۴۴
۸- مولانا و ناخودآگاهی ۵۰
۹- پیشنهاد برای تحقیقات آینده ۵۴
۱۰- محدودیتهای تحقیق ۵۵
۱۱- منابع ۵۶

مقدمه:
در این نوشتار سعی بر آن است که برخی از مفاهیم مشاوره و اصطلاحات رایج روزمره مشاوره و هم‎چنین برخی از رویکردهای اصلی مشاوره با زبان شعر و از دیدگاه جلال‎الدین محمد بلخی ملقب به مولانا بیان می‎شود. بسیاری از آنچه که امروز مشاوران و روانشناسان بیان می‎کنند هر کدام به نوعی در آثار مولانا تجلی پیدا کرده‎اند.
مثنوی مولوی دریایی است ژرف و بسیاری از نظریه‎ها و تکنیکها و مهارتهای مشاوره با زبان زیبای شعر در آن آورده شده است و ریشه بسیاری از نظریه‎های مشاوره و روان درمانی را مخصوصاً رویکردهای شناختی را می‎توان در مثنوی مولانا یافت. در این تحقیق پس از تعریف و ارائه مفاهیم و اصطلاحات رایج در مشاوره سعی شده است که مصداقهای این مفاهیم در مثنوی معنوی یافته و با این اصطلاحات تطبیق داده شوند. در ارتباط با اهمیت مشاوره و فوائد آن در آثار مولانا و هم‎چنین خصوصیات یک مشاور اشعار و ابیات بسیاری آمده است که در این تحقیق سعی شده به طور نسبتاً کاملی به تمامی آنها اشاره شود. باشد که مورد قبول دوستداران رشته مشاوره قرار گیرد.
نیاز احساس شده در مورد مسئله:
با توجه به اینکه بسیاری از علوم و معارف جدید چه در مشرق زمین و چه در مغرب زمین به نحوی در آثار مولانا تجلی پیدا کرده‎اند و در این زمینه تحقیقات و پژوهشهای نسبتاً وسیعی صورت گرفته است و کتابهای زیادی نیز به رشته تحریر درآمده‎اند ولی متأسفانه در مورد مسائل و مفاهیم مرتبط با روانشناسی و یا مشاوره در آثار مولانا تحقیقات و پژوهشهای کمتری صورت گرفته است و با توجه به این نکته که در مثنوی مولوی نکات قابل توجه و قابل تأملی در مورد اهمیت و فوائد مشاوره، ضرورت مشاوره، خصوصیات مشاوره و همچنین برخی دیگر از مفاهیم رایج در مشاوره آورده شده است در این تحقیق سعی شده است تا این مطالب استخراج شده و به صورت نسبتاً منسجمی جمع‎آوری گردند. به امید اینکه در این زمینه تحقیقات گسترده‎تر و پردامنه‎تری صورت گیرد.


قیمت : 4000 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
تبلیغات