پروژه برق اتوماسیون سیستم های توزیع

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » فنی و مهندسی » برق، الکترونیک، مخابرات  »  پروژه برق اتوماسیون سیستم های توزیع

دانلود پروژه برق اتوماسیون سیستم های توزیع پایان نامه مقاله تحقیق اتوماسیون سیستم های توزیع پروژه سیستم توزیع شده پروژه سیستم های توزیع انرژی الکتریکی پروژه سیستم های توزیع شده پروژه درس سیستم های توزیع شده سیستم توزیع برق سیستم توزیع برق هوشمند سیستم توزیع برق در ایران سیستم توزیع برق شهری سیستم توزیع برق قدرت سیستمهای توزیع برق

Power Distribution System Automation Project

 

مقدمه

با گذشت بیش از یک قرن از طراحی و راه‌اندازی اولین شبکه انرژی الکتریکی با یک نیروگاه متمرکز و بار توزیع‌شده در سال ۱۸۸۲ توسط توماس ادیسون، که تعداد ۵۹ مشترک را با ولتاژ ۱۱۰ ولت مستقیم تغذیه می‌کرد و مقایسه آن با وضعیت کنونی شبکه‌های عظیم تأمین انرژی الکتریکی می‌توان علاوه بر مشاهده‌ی پیشرفت سریع این صنعت به افزایش باور نکردنی تقاضای مصرف‌کنندگان برای این انرژی پی برد. با افزایش این نیاز شبکه‌های برق نیز دچار تغییر و گستردگی و پیچیدگی شدند و این گستردگی تا به حدی افزایش پیدا کرد که هم‌اکنون شبکه‌های برق‌رسانی، در سطح تولید، انتقال و توزیع به عنوان عظیم‌ترین ساخته دست بشر محسوب می‌شوند. مهم‌ترین ویژگی‌ این شبکه، به هم‌پیوستگی آن است، به طوری که ناپایداری در نقطه‌ای کوچک از شبکه قادر خواهد بود تمام نقاط شبکه را تحت تأثیر قرار دهد و این امر لزوم کنترل و نظارت دقیق را بر قسمت‌های مختلف شبکه روشن می‌سازد.

از طرف دیگر انرژی الکتریکی نیز مانند سایر انرژی‌های دیگر پیرو نظام اقتصادی عرضه و تقاضا می‌باشد و لذا بالا بردن سود و کاهش هزینه از اصلی‌ترین ارکان حفظ بقاء آن است. انرژی الکتریکی همواره از سه سطح تولید، انتقال و توزیع مورد بررسی قرار می‌گیرد. برای افزایش بهره‌ باید برق را با حداقل تلفات از نیروگاه‌ها به دست مصرف‌کننده رساند. که در این بین با خصوصی‌سازی و واگذاری مدیریت بخش‌های مختلف، هر کدام از سه بخش تولید، انتقال و توزیع باید حداقل تلفات را برای بالا بردن بهره اقتصادی خود ایجاد کنند. داده‌های آماری بیان‌گر این مطلب است که بخش عظیمی از تلفات انرژی الکتریکی در سطح توزیع صورت می‌گیرد، یعنی بخش کم‌تری از انرژی رسیده به سطح ۲۰KV به مصرف‌کننده می‌رسد. این امر سبب شده تا بخش توزیع مورد توجه قرار گرفته و راه‌هایی برای بالا بردن کارایی آن ایجاد شود.

اتوماسیون یکی از راه‌هایی است که می‌تواند با نظارت و مانیتورینگ شبکه توزیع، امکان کنترل‌پذیری این شبکه را بیش‌تر کند.

طرح‌های اتوماسیون در سطوح تولید و انتقال از مدت‌ها پیش مورد توجه قرار گرفته و انجام شده‌اند. روند کلی اتوماسیون در سطح جهانی برای سیستم‌های توزیع از اواسط دهه‌ی ۷۰ میلادی آغاز شد و تاکنون ادامه دارد.

پایان‌نامه‌ی حاضر با عنوان «اتوماسیون سیستم‌های توزیع» سعی دارد تا در سطحی مشخص به معرفی این سیستم و بررسی ویژگی‌های آن بپردازد. لازم به ذکر است که اتوماسیون زمینه‌ای گسترده داشته و پرداختن به همه جوانب آن در یک پایان‌نامه‌ی سطح کارشناسی ممکن نمی‌باشد. این پروژه شامل بیان کلیاتی در مورد اتوماسیون بوده و بیش‌تر جنبه تئوری دارد ولی در عین حال، هر کجا لازم بوده اشاره‌ای به پژوهش‌ها و پروژه‌های کاربردی و عملیاتی در این زمینه شده است.

 

فهرست مطالب

-فصل اول: کلیاتی در مورد اتوماسیون

انواع روشها و سیستمهای اتوماسیون شبکه توزیع

اجزاء سیستم اتوماسیون

انتخاب وظایف اتوماسیون

سطوح اتوماسیون

اتوماسیون و اقتصاد

–  فصل دوم : سیستم جمع آوری، پردازش وانتقال اطلاعات

نیازهای پست

نیازهای کابینت telecontrol

RTU و اجزاء آن

RTUCAN (نمونه داخلی)

Sectionalizer

Recloser

Capacitor control

– فصل سوم : مخابرات اتوماسیون

مخابرات دیجیتال

اجزاء سیستم مخابراتی دیجیتال

مدولاسیون

ضرورت مدولاسیون

انواع مدولاسیون

ISI  و BER

همزمانی(synchronization)

QPSK

OQPSK

MSK

GMSK

کدکننده ها

کنترل خطا

فرمت داده

نمونه عملی

مودم رادیویی UHF ، NRM-400

سیستمهای مخابراتی

سیستمهای رادیویی

مایکروویو

TDMA

سیستم رادیو بسته ای

سیستم رادیویی سلولی

مودم رادیویی

تکنولوژی spread spectrum

VSAT

DLC

امکانات شرکت مخابرات ایران

شبکه تلفن عمومی

شبکه داده X.

کابل مخابراتی

مخابرات فیبر نوری

مزایا و معایب روشهای مختلف مخابراتی

نمونه هایی از شبکه های مخابراتی

–  فصل چهارم : بررسی اتوماسیون در دیگر کشورها

هندوستان

سنگاپور

کره جنوبی

پروژه اتوماسیون مقیاس بزرگ امریکا

سیستم اتوماسیون ژاپن

اتوماسیون توزیع در کانادا

–  منابع و مآخذ


قیمت : 20000 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
برچسب : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
تبلیغات