دانلود گزارش کارآموزی شرکت کامپیوتری

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » گزارش کارآموزی  »  دانلود گزارش کارآموزی شرکت کامپیوتری

دانلود گزارش کارآموزی در شرکت کامپیوتری پروژه کارورزی دانلود رایگان گزارش کارآموزی شرکت کامپیوتری دانلود گزارش کارآموزی در یک شرکت کامپیوتری دانلود گزارش کارآموزی حسابداری در شرکت کامپیوتری دانلود گزارش کارآموزی رشته کامپیوتر در شرکت کامپیوتری دانلود گزارش کارآموزی رشته کامپیوتر در یک شرکت کامپیوتری دانلود گزارش کارآموزی در یک شرکت خدمات کامپیوتری

Computer Training Report

 

موضوع : گزارش کارورزی در شرکت کامپیوتری

فهرست مطالب
مقدمه
معرفی شرکت دیباگران مهرآریا
داخل محفظه سیستم اصلی
مروری بر عملکرد کامپیوتر و اجزای آن
اتصال اجزای کامپیوتر
اندازه گیری سرعت عملکرد اجزای کامپیوتر
BIOS سیستم
مادربورد
ریزپردازنده
حافظه
ROM
صفحه کلید
ماوس
مونیتور
هاردیسک
درایور فلاپی
مودم
درایور CD- ROM
ساختار CD
منبع تغذیه
شبکه
کارت گرافیک (VGA)
کارت صوتی
کیس
آب امپ تستر
تقدیر نامه

فهرست اشکال
شکل ۱: مادربورد
شکل ۲: نقشه داخلی مادربورد
شکل ۳: چند مدل پردازنده CPU
شکل ۴:روش مجرای ارتباطی در کار با دستورها
شکل ۵: چند مدل RAM
شکل ۶: تراشه
شکل ۷: صفحه کلید
شکل ۸: مدار داخلی صفحه کلید
شکل ۹: ماوس
شکل ۱۰: داخل ماوس
شکل۱۱: مانیتور CRT
شکل ۱۲: مانیتور LCD
شکل ۱۳: هارددیسک
شکل ۱۴: داخل هارددیسک
شکل ۱۵: درایو فلاپی
شکل ۱۶: نمونه ای از کابل درایو فلاپی
شکل ۱۷:مودم
شکل ۱۸: تغییرات دامنه
شکل ۱۹: مکانیسم عملکرد درایو CD- ROM
شکل ۲۰: جهت بازتاب پرتو لیزر از دیسک CD-ROM
شکل ۲۱: منبع تغذیه
شکل ۲۲: کارت شبکه
شکل ۲۳: PCI و PCCARD
شکل ۲۴: پورت PCI
شکل ۲۵: طریقه بستن پیچ های کارت صوتی روی مادربورد
شکل ۲۶: Hub و Switch
شکل ۲۷: کارت گرافیک
شکل ۲۸:دو مدل کارت صوتی
شکل ۲۹: چند مدل کیس
شکل ۳۰: مدار اب امپ تستر

گزارش کارورزی در شرکت کامپیوتری
کارآموزی معرفی شرکت دیباگران مهرآریا
دانلود گزارش کارآموزی شرکت کامپیوتری

مختصری از کارآموزی :

داخل محفظه سیستم :
مادربرد یا برد اصلی سیستم : که در واقع نوعی برد مدار چاپی بسیار بزرگ می‌باشد، و اتصال دهنده اصلی اجزای کامپیوتر به شمار می‌آید.
دو قطعه‌ای که از مهمترین اجزای کامپیوتر به شمار می‌آیند یعنی حافظه، و ریز پردازنده (cpu) به طور مستقیم به مادربرد متصل می‌شوند.
تمام اجزای کامپیوتر به صورت مستقیم یا غیر مستقیم از طریق کابل به مادربرد متصل می‌شوند. علاوه بر این مادربرد مجموعه متنوعی از تراشه‌های پشتیبانی را شامل می‌شود، که عملکردهای مختلفی را ارائه می‌کنند. مثلاً در مادربرد نوعی مولد پالس ساعت وجود دارد، که عملکرد تمام بخشهای کامپیوتر را با یکدیگر همزمان می‌کند.
    کارتهای گسترش : اینها نیز در واقع نوعی برد مدار چاپی هستند که بر روی مادربرد قرار می‌گیرند، و در محل کارآیی آن را افزایش می‌دهند.
    منبع تغذیه :  توان الکتریکی مورد نیاز کامپیوتر را فراهم می‌کند.
    وسیله‌های جانبی داخلی : مانند درایوهای فلاپی، درایوهای دیسک سخت و درایوهای پخش CD-ROM
کابلها : در صورت بازکردن بدون شک با یک یا دو نوع کابل موجه می‌شویم. کابلهای داخل کامپیوتر به دو گروه تقسیم شده «کابلهای کنترلی» که برای انتقال اطلاعات (شامل داده‌ها، آدرس‌ها، و سیگنالهای دستور) طراحی شده. این کابلها معمولاً پهن هستند، و به آنها «کابل نواری» می‌گویند. کابلهای نواری در واقع به صورت نوار پهنی هستند، که سیمهای منفرد آن در کنار یکدیگر قرار دارند، اما در «کابلهای تغذیه» عمل انتقال ولتاژ تغذیه را به عهده می‌گیرند، یعنی تغذیه الکتریکی مورد نیاز اجزای کامپیوتر را از منبع تغذیه انتقال می‌دهند – در این میان می‌توان خود مادربرد، درایوها، و فنهای خنک کننده اضافی را هم نام برد.
مشکلات حرارتی :
«حرارت» مشکل اجزای الکتریکی داخل کامپیوتر به شمار می‌آید (حرکت الکترون‌ها مقدار زیادی گرما ایجاد می‌کند). منبع تغذیه کامپیوتر نوعی فن خنک کننده دارد. که برای کمک به برقراری جریان هوا در محفظه کامپیوتر طراحی شده است.
ریزپردازنده یکی از بزرگترین اجزای مولد حرارت در کامپیوتر به شمار می‌آید. ولتاژ تغذیه نمونه‌های اولیه پردازنده پنتیوم ۵ ولت بوده و حرارت زیادی تولید می‌کند، پنتیومهای جدید با ولتاژ تغذیه ۳/۳ ولت کار می‌کنند. در هر صورت دو قطعه برای جلوگیری از افزایش بیش از حد حرارت پردازنده مورد استفاده قرار می‌گیرند (علامت افزایش بیش از حد دمای پردازنده عدم عملکرد صحیح آن است. یکی از این قطعه‌ها خنک کننده» می‌باشد، خنک کننده در واقع قطعه فلزی است که در تماس با پردازنده قرار گرفته برآمدگیهای فلزی نازکی به شکل زبانه یا باله دارد. طراحی آن بگونه‌ای است که با افزایش سطح تبادل حرارت، تلفات حرارتی را تسهیل می‌کند. قطعه دیگر فن پردازنده است که بسیار کوچک است که بر روی پردازنده (یا خنک کننده آن) قرار می‌گیرد.
در صورت عدم نصب صحیح فن ممکن است مشکلاتی ناشی از صداهایی اضافه بروز کند. اگر در پشت شبکه محفظه قرار گرفته شود صدای اضافه تولید می‌شود و این فقط در مورد (فن) نیست که در کامپیوتر صدا ایجاد می‌کند درایو دیسک سخت نیز به طور مداوم در حال چرخیدن صدای فرکانس بالایی ایجاد می‌کند.

این گزارش کارآموزی بهمراه عکس می باشد


قیمت : 6000 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
برچسب : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
تبلیغات