گزارش کارورزی مهندسی مکانیک

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » گزارش کارآموزی  »  گزارش کارورزی مهندسی مکانیک

دانلود گزارش کارآموزی مهندسی مکانیک گزارش کارورزی مهندسی مکانیک گزارش کارآموزی مهندسی مکانیک گزارش کارآموزی مهندسی مکانیک سیالات گزارش کارآموزی مهندسی مکانیک خودرو گزارش کار کاراموزی مهندسی مکانیک گزارش کارآموزی مهندسی مکانیک ساخت و تولید نمونه گزارش کارآموزی مهندسی مکانیک دانلود گزارش کارآموزی مهندسی مکانیک خودرو دانلود گزارش کارآموزی مهندسی مکانیک ساخت و تولید

Mechanical engineering internship report

 

 

موضوع : گزارش کارورزی مهندسی مکانیک
با توجه به اینکه در کارگاه میل لنگ تراشی استاندارد موتورهایی که نیاز به تعمیر اساسی دارند توسط اتومکانیکها به طور کامل باز شده و جهت تراشکاری میل لنگ ، شاتون، سیلندر، سر سیلندر، میل سوپاپ یه این کارگاه ارجاع داده می شوند. و باتوجه به اینکه جهت تراشکاری کامل به کارگاه ارجاع داده می شد بسیار متنوع بودند. شامل ب-ام-و، پیکان، مزدا، نیسان، خاور، بنز ۱۰ تن، اتوبوس، تراکتورهای رومانی، انواع ماشینهای راه سازی از قبیل کوماتسو و به طور کلی تمامی اتومبیل های موجود.
ولی به طور مختصر با توجه به اینکه موتور پیکان (دلوکس-تخت) بیشتر از بقیه موتورها جهت تراشکاری به کارگاه انتقال داده می شد و نیز باتوجه به اینکه تراشکاری تمامی موتورها کاملاً یکسان است، به شرح تراشکاری قسمتهای اصلی موتور اتومبیل پیکان می پردازیم.
البته برای فهم بهتر لازم است یک سری اطلاعات کلی در مورد موتورهای مختلف اتومبیل پیکان بدانیم.
انواع رایج اتومبیل های پیکان با توجه به موتورهای اتومبیل.
موتورهای اتومبیل پیکان ۱۷۲۵ سی سی که نسبت به خط قائم ْ۱۰ درجه مایل است. و روی قالپاق سوپاپ دارای منحنی است که قبلاً در روی اتومبیل های جوانان، دلوکس، وانت و تاکسی نصب می شده و مکانیکها به آن موتور دلوکس می گویند.
و همچنین در موتورهای تخت (قائم) ۱۵۸۸ سی سی که قالپاق سوپاپ آنها صاف و تخت می باشد و به همین دلیل بین مکانیکها به موتور تخت معروف است.
از نظر کلی موتورهای اتومبیل پیکان (دلوکس و تخت) شبیه هم بوده فقط در بعضی موارد دارای اختلافات جزئی هستند. شکل (۱-۲) قطعات ثابت موتور ۱۵۸۹ سی سی معروف به تخت را نشان می دهد.
به طور کلی موتورهای اتومبیل پیکان دارای چهار سیلندر خطی یعنی دارای چهار پیستون می باشند و سر سیلندر موتورهای جوانان الومینیومی بوده و بقیه مدلها دارای سرسیلندر چدنی می باشند. هر سیلندر دارای دو سوپاپ، یک سوپاپ دود و یک سوپاپ بنزین بوده و سوپاپها و اسپکها در سر سیلندر قرار دارد. که به وسیله میل رابط ها و تایپتها و با دامکهای میل سوپاپ به موقع باز و بسته می شوند
فهرست مطالب
مقدمه
بخش اول آدرس و فعالیتهای کارگاه.
بخش دوم: اطلاعات کلی موتورهای اتومبیل پیکان.
بخش سوم: طریقه بررسی و تراش یاتاقانهای اصلی میل لنگ (بوش سرشاتون).
بخش چهارم: طریقه بررسی و تراش شاتون و گژن پین.
بخش پنجم: تراش سر سیلندر و آب بندی سر پاپها.
بخش ششم: تراش سیلندر.
بخش هفتم: بررسی و تعمیر میل سوپاپ و تراش یاتاقانها


قیمت : 2500 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
تبلیغات