دانلود گزارش کارآموزی مهندسی معماری

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » گزارش کارآموزی  »  دانلود گزارش کارآموزی مهندسی معماری

دانلود گزارش کارآموزی مهندسی معماری گزارش کارآموزی رشته مهندسی معماری پروژه کارورزی گزارش کارآموزی دفتر فنی مهندسی معماری گزارش کارآموزی مهندسی معماری گزارش کارآموزی رشته معماری دفتر فنی مهندسی پروژه کارآموزی مهندسی معماری پروژه کارآموزی کاردانی معماری پروژه کارآموزی رشته معماری پروژه کارآموزی کارشناسی معماری پروژه کارآموزی معماری

Architectural engineering internship report

موضوع : گزارش کارآموزی مهندسی معماری
تخریب:
 تخریب ساختمان های کلنگی از خر پشته آن آغاز می شود.
معمولأ در ساختمان های قدیمی از سقف طاق ضربی استفاده شده است که معمولأ ازIPE 14,16,18 استفاده شده است و به فواصل ۱متری که این تیرها بر روی پل های اصلی  قرار گرفته اند.
 بعضی ازساختمان های قدیمی دارای اسکلت و ستون است که بار اصلی و فرعی بر روی ستون ها وارد می شود و از ستون به فونداسیون که برای هر ستون ابعادی را جهت پی آن   که منفرد است در نظر گرفته اند.
ولی بعضی ساختمان های قدیمی ستون ندارند.
در اکثر ساختمان های قدیمی ستون نمی باشد و بنابراین بار از تیرهای فرعی به دیوارهای باربر انتقال داده می شود که دیوارهای باربر معمولأ دارای قطر ۴۰ سانتیمتر به بالا است که توسط اجرهای فشاری ساخته شده است.
بنابر این در تخریب ساختمان های قدیمی باید دیوارهای باربر را شناسایی کرد.ولی در محل کار آموزی من ساختمان دارای اسکلت و ستون بود .
در ابتدا شرکت اقدام به قطع گاز ساختمان کرده و بعد از انجام این کار اقدام به برچیدن شوفاژ خانه ساختمان کرده است و وسایلی که می توانست از آن استفاده کند از ساختمان خارج کرد وسپس ساختمان مورد نظر را تخریب کرد که تخریب ساختمان ابتدا از خر پشته و پارتیشن های داخلی طبقه آخر ساختمان شروع به تخریب ساختمان با کلنگ و تیشه کردند و با احتیاط با تیشه ملاط آجرها را می کندند و در گوشه حیاط جمع آوری کردند که بعدأ  قابل مصرف برای ساختمان جدید باشد.
و بعد دیوارهای داخلی، درها و بیرون آوردن چارچوب درهای داخلی شروع شد وسپس آسفالت پشت بام ساختمان از پشت بام کنده شده نکته مهم این است که قبل از تخریب پشت بام حتما آسفالت باید به صورت جداگانه برداشته شود چون در صورت انجام نشدن این کار تخریب پشت بام با آسفالت کاری بسیاری دشوار می شود بعد از جمع شدن آسفالت پشت بام و تخلیه آن از پشت بام به داخل کامیون و حمل و خارج کردن آن از پروژه سقف ساختمان که طاق ضربی بود تخریب شد عوامل تخریب موظف به تخریب و جمع آوری آجرهای موجود و چیدن آجرها در یک گوشه حیاط شده بودند و به ترتیب تخریب را از طبقه بالا به پایین ادامه دادند. تیر آهن های ساختمان بود که ستون ها از ساختمان قدیمی به جای مانده بود و تیرآهن در یک روز توسط عوامل تخریب بوسیله هوا برش بریده و به همراه تمام چهارچوب ها و درها و پنجره ها که قبلا از دیوارها خارج شده بود و بار کامیون شده و از پروژه خارج شدند و خاک بسیاری بود که بر جای مانده بود تمام عملیات تخریب ساختمان یک هفته ای انجام شد.
در حین انجام عملیات خاک برداری به چند فونداسیون تکی که در زمان قدیم برای مقاوم کردن زیر ستون انجام شده بود برخوردیم که مصالح موجود برای ساخت این فونداسیون ها شفته آهک بود که بسیار سنگین و مقاوم بودند که لودر با خالی کردن اطراف این فونداسیون و زیرآن موفق به خارج کردن فونداسیون های مذکور شد که دوتای آن را در یک کامیون بارزده شده به دلیل سنگین بودن آن از پروژه خارج شد. شرکت قبلا ساختمان همسایه را بیمه کرده بود تا در صورت بروز حادثه بیمه خسارت وارده را پرداخت نماید وبرای اطمینان از همسایه شرقی خواسته شده بود که در زمان خاک برداری ساختمان را تخلیه کنند.
ولی برای جلوگیری از ریزش دیوارهای محل گودبرداری به حالت نزدیک دیوار همسایه کمی شیب دادند. و مقداری شمع زده شد و همچنین مقداری شیب به خاک جلوی ساختمان دادند تا لودر بتواند به راحتی در داخل گودال رفت و آمد کند.
در روز بعد چند کارگر مشغول کندن خاک های کنار دیوارهای همسایه شدند که به دلیل آسیب نرساندن به ساختمان های مجاور آن خاک ها را جابجا نکرده بودند آن ساختمانی کهنه در همسایگی شرقی زمین وجود داشت یک ساختمان چهار طبقه بود اما وقتی که کارگر ها کمی از خاک ها را خالی کردند دیده شد ساختمان دارای پی وکرسه چینی است وبا خیال راحت خاک ها را از کنار ساختمان خارج کردیم .
نکته مهمی که من در آنجا مشاهده کردم حضور نداشتن مهندس ناظر در زمان خاکبرداری
 بود که خوشبختانه اتفاق خاصی هم پیش نیامد.
و در پایان روز دوم گودبرداری ساختمان با حمل خاک های اضافه به وسیله کامیون به خارج از پروژه خاکبرداری به اتمام رسید.
اجرای دیوار فونداسیون:
بعد از انجام کارهای قبلی نوبت به تسطیح رگلاژ کف ساختمان بود که بوسیله شلنگ تراز انجام شد.
من در این قسمت مقداری توضیح درباره شلنگ تراز می دهم:
شلنگ ترازلوله ای پلاستیکی شفافی است که دارای طول زیاد می باشد و۲سر لوله بازمی باشد واساس کارآن براساس قانون فشار هوا در لوله است . طرزکارآن به این صورت است که ابتدا آن راپرازآب می کنیم و آن قدرصبرمی کنیم تا تمامی هوای داخل لوله خارج شود آن گاه آب را می بندیم و۲ سرلوله شلنگ تراز را درست مقابل هم در۱سطح قرارمی دهیم وباید توجه کنیم که انگشت هایمان برروی سرلوله ها نباشد ، دراین صورت اگرارتفاع آب در۲لوله یکی بود ، آنگاه می توان گفت که هیچ هوایی داخل آن شلنگ تراز وجود ندارد .
دراین زمان باید ۱نفریک سرشلنگ ترازرا درترازصفرصفرخیابان بگیرد وارتفاع ۴۰/۱ سانتیمتر را با آن درتمامی محیط ساختمان علامت بزند.
با توجه به نقشه اجرایی ساختمان در محل هایی که احتیاج به دیوار چینی بود و ارتفاع آن دیوارها باید به اندازه ای باشد که بتن مگر و فوندانسیون داخل آن نشود. یعنی فاصله میلگردهای بالایی پی و فوندانسیون تا لبه دیوار چینی ما باید ۲۰ سانتی متر باشد. در جاهایی که دیوار فونداسیون اجرا می کنیم هیچ گونه باری از ساختمان به آن وارد نمی شود. باید توجه کرد که بعد از اجرای دیوار فونداسیون و قبل از بتن ریزی دور دیوار فونداسیون را با نایلون پیچید تا اینکه هم آجرآب بتن را نمکد و همچنین برای جلوگیری از چسبیدن بتن مگر و فونداسیون بکار می رود تا بتوان آن آجرها را بعد از خشک شدن بتن در آورد.
اثر ناخالصی های آب به روی بتن:
نمک های سدیم و پتاسیم ومنیزیم محلول در آب در فعل و انفعالات شیمیایی سیمان موجود
 در بتن شرکت کرده و در اثر انبساط حجمی موجب خرد شدن الیاف قطعه بتنی می گردند. این خرابی در قطعاتی که درجریان آب سولفاته قرار دارند بیشتر می باشد اثر این نمک ها به روی بتن ابتدا به صورت شوره ظاهر گشته و بعد از مدتی موجب خرد شدن قطعه می شود. در این نوع قطعات که درجریان متوالی یا متناوب آب های سولفاته قرار دارند حتما می باید از سیمان ضد سولفات که درایران به سیمان نوع ۵ معروف است استفاده نمود.
دانلود گزارش کارآموزی مهندسی معماری
کارآموزی معماری
فهرست مطالب
 
گزارش از محل کارآموزی۷
بخش اول:مصلای بزرگ امام خمینی(ره) تهران.۸
اهداف طرح.۹
مشخصات عمومی طرح۹
 معرفی طرح..۱۰
رواق خانه شرقی۱۳
کارآموزی در مصلا.۱۳
بخش دوم: ساختمان بتنی۱۸
مزایای ساختمان بتنی۱۸
قسمت های مختلف ساختمان بتنی.. ۱۹
تخریب ساختمان قدیمی..۱۹
گود برداری۲۲
اجرای دیوار فونداسیون.. ۲۳
اثر ناخالصی های آب بر روی بتن.۲۴
اجرای بتن مگر..۲۶
آرماتور بندی پی۲۸
بتن ریزی فونداسیون.۳۱
ویبره کردن بتن۳۳
آرماتور بندی ستون ها.۳۵
بتن ریزی ستون ها.۳۸
چند نکته مهم در زمان اجرای بتن ریزی ستون ها۴۰
نحوه صحیح ریختن بتن در قالب.۴۱
اجرای تیر بتنی..۴۳
تیرچه..۴۶
طریقه ساخت تیرچه در کارگاه.۴۷
طریقه اجرای سقف تیرچه ینولیت.۵۰
طریقه اجرای سقف تیرچه بلوک….۵۱
کلاف عرضی۵۲
بتن ریزی سقف تیرچه بلوک.۵۴
دیوار چینی..۵۵
پله.۵۹
بخش سوم: ساختمان اسکلت فلزی..۶۰
پشت بام۶۰
محاسبات پله


قیمت : 5000 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
برچسب : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
تبلیغات