تحقیق نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » متفرقه  »  تحقیق نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران

دانلود تحقیق نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران مقاله مقاله نیروی زمینی ارتش مقاله نیروی هوایی ارتش سازمان تحقيقات نيروي زميني ارتش مقاله نیروی دریایی راهبردی سازمان تحقیقات نیروی دریایی سپاه تحقیق درباره نیروی دریایی تحقیق درمورد نیروی دریایی تحقیق در مورد روز نیروی دریایی مقاله در مورد نیروی دریایی مقاله روز نیروی دریایی مقاله درباره نیروی دریایی

R Islamic Republic of Iran Navy

 

مقدمه:
نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران (نداجا) یکی از قوای چهار گانه اجا می‌باشد که مسئولیت حفاظت از آبهای جمهوری اسلامی ایران را دارد. نیروی دریایی ارتش ایران بطور سنتی کوچکترین واحد از نیروهای مسلح بوده و طراحی آن تنها برای حفاظت از مرزهای آبی و بنادر خودی بوده‌است.
به لحاظ موقعیت استراتژیک و تاریخی خلیج فارس به عنوان یکی از اولین دریاهای محصور شناخته شده جهان، امنیت این دریا هرازگاهی مورد نظر یکی از پادشاهان ایران قرار می‌گرفته‌ است. اولین گزارش از یک نیروی دریایی مجهز محلی در ایران، مربوط به دوران انوشیروان است که به قصد تسخیر عربستان، نیروی دریایی عظیمی را در ابوله واقع در اروند رود تجهیز نمود و با آن به عدن در دریای سرخ رسید و آن را مسخر خویش ساخت. البته تا پیش از آن و در لشکر کشی‌های هخامنشیان به اروپا نیز گاه ذکری از نیروی دریایی قوی ایران شده‌ است.

فهرست مطالب:
مقدمه
تاریخچه
تجهیزات و امکانات
جنگ ایران و عراق
نخستین دانشگاه نیروی دریایی جهان
فرماندهان
مأموريت اصلي نيروي دريايي
بازرسي و كنترل كشتي هاي خارجي
نيروهاي دريايي و جنگ زميني
بازسازي و حركت به سوي خودكفايي
مقایسه توان نظامی ایران و آمریکا


قیمت : 2000 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
تبلیغات