مقاله معماری دینامیک

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » فنی و مهندسی  »  مقاله معماری دینامیک

دانلود مقاله معماری دینامیک تحقیق پروژه مقاله معماری دینامیک سبک معماری دینامیک کتاب معماری دینامیک معماری دینامیک دینامیک در معماری مقالات معماری دینامیک عکس معماری دینامیک دانلود فیلم معماری دینامیک عکس از معماری دینامیک پروژه معماری دینامیک

Paper dynamic architecture

 

موضوع: برج دینامیکی

معماری دینامیک

معماری دینامیک به تولید ساختمانها می پردازد که در حال حرکت هستند و در عین حال شکل خود را برای انطباق با تصورات انسانی تغییر می دهند . این ساختمانها جهت حرکت خورشید را تعیب می کنند و به سمت جهت وزش باد تغییر جهت می دهند . همساز شدن با طبیعت باعث می شود این بناها انرژی مورد نیاز خود را تامین کنند . این نوع معماری قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه برای ایجاد دید گسترده ای نسبت به جهان ، طبیعت ، آینده و زندگی را دارد.

بناهای معماری دائماً در حال تعدیل و تغییر شکل خود هستند . هر طبقه به صورت مجزا در حال چرخش است ود عین حال فرم کلی بنا تغییر می کند . این رویکرد جدید ، در واقع نوعی رقابت با معماری معاصر ماست که تا به حال تمام اتفاقات آن بر اساس قانون گرانش زمین بوده است . معماری دینامیک سنبل فلسفه جدیدی خواهد بود که سیمای شهرها و ایده زندگی ما را تغییر خواهد داد و بناها دارای بعد چهارمی به نام زمان خواهند شد . بناها شکلهای صلب نخواهند داشت و شهرها بسیار سریعتر از آنچه که تصور می کنیم تغییر خواهند کرد .

این بعد چهارم , حاصل تحقیقات و تلاشهای معمار ایتالیایی دیوید فیشر بوده است و این ایده در سطح جهانی و بین سیاستمداران و شهرداران مورد توجه بسیار قرار گرفته است .به این ترتیب نمی توان تصویر خاصی را به سایت و بنا تحمیل کرد بلکه هر بنا آزادی خود را دارد .

روشهای پیشرفته ساخت و توانایی تولید انرژی توسط خود بنا ، دو ویژگی شاخص در معماری دینامیک هستند . در این روش از قطعات و واحدهای پیش ساخته با استاندارد کیفی بالا استفاده می شود و دارای تضمین صرفه جویی ۲۰ در صد در هزینه هاست که تاثیر عظیمی در ساخت و ساز جهانی خواهد داشت . این روش نسبت به روش سنتی و کتداول معماری ، نیاز به نیروی کار کمتری در محل ساخت دارد و سرعت کار را بالاتر برده و هزینه ها را کاهش می دهد .

در حقیقت سه ویژگی خاص معماری دینامیک یعنی تغییر شکل ، روشهای پیشرفته تولید صنعتی قطعات و خودکفایی بنا بر تولید انرژی می توانند مزایای بسیار زیادی در سطح ساخت و ساز جهانب به دنبال داشته باشند . در داخل این بناها نیز از سیتمهای کنترل الکتریکی و طراحی داخلی و مبلمان بسیار لوکس استفاده خواهد شد


قیمت : 2000 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
تبلیغات