آشنایی با کامپیوتر برنامه setup

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » فنی و مهندسی  »  آشنایی با کامپیوتر برنامه setup

مقاله بایوس دانلود مقاله آشنایی با کامپیوتر برنامه setup تحقیق در مورد setup مقاله setup ساخت setup برای پروژه c# ساخت setup از پروژه c# نحوه ورود به setup کامپیوتر آموزش setup کامپیوتر تنظیمات setup کامپیوتر چگونه وارد setup کامپیوتر شویم setup کامپیوتر چیست setup کامپیوتر کجاست آشنایی با setup کامپیوتر

Familiarity with PC setup program

 

موضوع : آشنایی با کامپیوتر برنامه setup

بعد از اجرای برنامه Post توسط BIOS ،‌ برنامه مخصوص پیکر بندی سخت افزار سیستم به نام Setup  اجرا می شود ، در واقع برنامه Setup داخل حافظه ROM است . ولی مقادیر مربوط به پیکر بندی سیستم در Setup داخل حافظه ای به نام (Complementery Metal Oxide Semiconductor ) CMOS RAM وجود دارد . برخلاف حافظه ROM که نمی توان اطلاعاتش را تغییر داد ، می توانید از طریق اجراء برنامه Setup اطلاعات موجود در حافظه CMOS را تغییر داد . هر وقت کامپیوتر راه اندازی می شود ، برنامه BIOS با استفاده از مقادیر موجود در حافظه CMOS کامپیوتر را پیکر بندی می کند . حافظه CMOSبه محض قطع برق اطلاعاتش پاک می شود . لذا برای حفظ اطلاعات فوق از باطری کوچکی به نام Backup Battery استفاده می شود . از خصوصیات دیگر این حافظه ها این است که این نوع حافظه به دلیل عدم استفاده خازن در ساختار داخلی آن ، نیاز به تازه سازی (Refresh) مشابه حافظه های اصلی دینامیکی (DRAM) ندارد .
برنامه های Setup معمولاً به دو صورت ویندوزی و متنی ارائه شده اند . در Setup ویندوزی ،‌قسمتهای مختلف برنامه های Setup به صورت صفحات ویندوز طراحی شده و در صورت اتصال ماوس به سیستم می توانید این قسمتها را انتخاب و مورد استفاده قرار دهید . در Setup های معمولی برای انتخاب قسمتهای مختلف از کیلد های جهتی و Page Up و Page Down در صفحه کلید استفاده می شود .
آشنایی با روش ارتقاء برنامه Setup
هر برد اصلی دارای یک برنامه Setup مخصوص به خود می باشد که به کمک آن می توان پارامتر های مورد نیاز آن برد را تنظیم نمود . شرکتهای تولید کننده برنامه های BIOS به منظور بالا بردن کارایی برنامه خود و همچنین همگام شده با پیشرفتهای نرم افزاری و سخت افزایس مرتباً برنامه های خود را ارتقاء داده و نسخه های جدیدی از آنها را ارائه می کنند .
همچنین شرکتهای سازنده بردهای اصلی نیز با استفاده از حافظه های Flash Rom برای نگهداری برنامه ها BIOS امکان به روز رسانی برنامه فوق بدون نیاز به تعویض این حافظه را فراهم آورده اند . برای بروز رسانی برنامه BIOS می توان بعد از تهیه نسخه جدید برنامه از طریق دیسکت CD یا اتصال به سایت شرکت تولید کننده برنامه BIOS از طریق اینترنت برنامه مخصوص به روز رسانی Flash را از مسیر ذخیره شده روی کامپیوتر خود اجرا کنید معمولاً این فایل ها را با نامهای AWDFLASH.EXE یا AMIFLASH.EXE و غیره مشاهده خواهید نمود .
بعد از اجرای این برنامه ابتدا از شما در مورد ذخیره سازی محتویات قدیمی BIOS از شما سوال می شود که بهتر است به آن پاسخ «y» بدهید . در این صورت به شما امکان تایپ نام فابل مخصوص ذخیره سازی نسخه قدیمی را خواهد داد . نهایتاً از شما در مورد کپی کردن اطلاعات جدید سوال کرد که در صورت پاسخ «Y« عمل به روز رسانی برنامه BIOs شروع می شود که در پایان کار باید سیستم را مجدداً راه اندازی نمایید . معمولاً به سه روش مختلف می توان برنامه بایوس سیستم را به روز رسانی کرد :
۱- از طریق فلاپی و کلید F8 در هنگام راه اندازی و داخل شدن به بایوس سیستم در این حالت اگر اگر از مادربردهای Gigabyte استفاده می کنید ، کافی است به آدرس اینترنتی http:www.gigabyte.com.tw مراجعه کرده و سپس از قسمت Support گزینه Motherboard و سپس گزینه BIOS و همچنین مدل مادربرد را انتخاب کرده و سپس برنامه BiOS جدید را Down load کرده و روی فلاپی ذخیره کنید . حال هنگام راه اندازی سیستم بازدن کلید F8 ضمن قرار دادن فلاپی داخل درایو در منویی که باز می شود گزینه Update From Flappy را انتخاب کرده و عمل بازسازی را شروع نمایید . در خاتمه سیستم را مجدداً راه اندازی کرده تا عملیات بازسازی BIOS به اتمام برسد .

 

فهرست مطالب

آشنایی با برنامه SETUP
آشنایی با روش ارتقاء برنامه Setup
به روز رسانی برنامه بایوس سیستم
پردازنده ها
مشخصه های با اهمیت ریز پردازنده ها
همه پردازنده ها سه عمل اساسی را انجام می دهند
مشخصات فنی پردازنده ها
نام شرکت سازنده پردازنده
نسل پردازنده
مدل پردازنده
سرعت پردازنده
ولتاژ پردازنده
خنک سازی پردازنده
فن خنک کننده
عیب یابی و تنظیم پردازنده ها
علت از کار افتادن فن
گرافیک در کامپیوتر
کارت گرافیک
انواع کارتهای گرافیک
مراحل نصب کارت گرافیکی
آشنایی با کارتهای صدا و مودم
کارتهای صدا (Sound Cards)
اتصالات صدا
استاندارهای موجود در کارتهای صوتی
آشنایی با وسایل جانبی کارتهای صوتی
مراحل نصب کارت صدا
کارتهای مودم   (Modem Carts)
انواع مودم
آشنایی با سخت افزار شبکه
اهداف ایجاد یک شبکه کامپیوتری
مزایای شبکه
شناسایی اصول نحوه ایجاد شبکه کامپیوتری


قیمت : 3000 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
تبلیغات