دانلود مقاله سلامت جسمی و روانی

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » علوم پزشکی » پزشکی  »  دانلود مقاله سلامت جسمی و روانی

دانلود مقاله سلامت جسمی و روانی تحقیق اثر مواد مخدر بر سلامت جسمی و روانی تحقیق سلامت جسمی و روانی تعریف سلامت جسمی و روانی سلامت جسمی و روانی دانش آموزان سلامت جسمی چیست سلامت جسمی زنان تعریف سلامت جسمی و روحی اهمیت سلامت جسمی نشانه های سلامت جسمی سلامت جسمی روانی اجتماعی مقاله سلامت روانی دانلود مقاله سلامت روانی

Physical and mental health Paper

 

سلامت جسمی و روانی

مقدمه
برخورداری از یک زندگی سالم و  مولد و با کیفیت توام با طول عمر قابل قبول و عاری از بیماری و ناتوانی، حقی است همگانی که مسئولیت و تولیت آن بر عهده دولت ها است و پیش شرط تحقق توسعه پایدارمی باشد. برای تحقق این امر فراهم سازی امکانات و تسهیلات مناسب برای تامین سلامت جسمی ، روانی ، اجتماعی و معنوی انسان در کلیه مراحل زندگی و زنجیره حیات که از جمله حقوق طبیعی و نیازهای اساسی انسانها به شمار می رود در مکتب اسلام و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مورد تاکید قرارگرفته است . قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ضمن محوری برشمردن سلامت کامل و جامع انسان ، بهداشت و درمان را از جمله نیازهای اساسی می شناسد ودولت را مکلف کرده است تا تمامی منابع،  امکانات و ظرفیت های  خود را جهت تامین، حفظ و ارتقای سطح سلامت افراد کشور بسیج کند ( اصول ۳،۲۹،۴۳ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران‌).

مفهوم سلامت و داشتن تعریف مشترک از آن، درتبیین رسالت و مبانی فکری و اجرایی به ویژه درسطح کلان اهمیت اساسی دارد. سلامت در  ادبیات بین المللی به صورتهای زیر تعریف شده است :

الف ) از دیدگاه سازمان بهد اشت جهانی WHO:
سلامت عبارتست از : ” احساس رضایت کامل جسمانی ،  روانی و اجتماعی نه تنها فقدان بیماری و ناخوشی”

ب )  از دیدگاه تئوری سرمایه انسانی :(Human Capital Theory)
سلامتی افراد یک « ذخیره سرمایه » است که به مرور زمان با گذر طبیعی عمر  (Natural Aging) مستهلک می شود ، بیماری باعث استهلاک غیرطبیعی آن می گردد و سرمایه گذاری در سلامت (بهداشت و درمان ) این استهلاک را جبران می کند.

فهرست مطالب
مقدمه
وظایف بخش
ویژگیها
ساختار کلی
وضعیت بخش در رابطه با سند چشم‌انداز و سیاستهای کلی و مضامین دوازده گانه برنامه چهارم توسعه
وضعیت بخش در رابطه با سند چشم انداز سیاستهای کلی برنامه چهارم توسعه
امکانات
قابلیتها
محدودیتها
تنگناها
نقش و جایگاه بخش در تحقق اهداف چشم‌انداز
اهداف کلی
راهبردها
اهداف کمی و سیاستهای اجرایی بر بخش به حسب استان
سیاستهای اجرایی بخش بهداشت و درمان
اقدامات مهم و اساسی
پیوست شماره۱
پیوست شماره۲


قیمت : 3000 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
تبلیغات