تحقیق بررسی نگرش معلمان و دانش آموزان به شیوه های ارزشیابی در مدارس راهنمایی

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » علوم انسانی » روانشناسی و علوم تربیتی  »  تحقیق بررسی نگرش معلمان و دانش آموزان به شیوه های ارزشیابی در مدارس راهنمایی

دانلود تحقیق بررسی نگرش معلمان و دانش آموزان به شیوه های ارزشیابی در مدارس راهنمایی مقاله بررسی نگرش معلمان نگرش معلمان و کیفیت یادگیری نگرش دانش آموزان نگرش دانش آموزان به مشاوره دانش نگرش عملکرد پرسشنامه نگرش دانش آموزان ارزشیابی تربیت بدنی در مدارس ارزشیابی در مدارس هوشمند نمونه فرم ارزشیابی معاونین مدارس

Research into methods of assessing the attitudes of teachers and students in schools

 

تحقیق بررسی نگرش معلمان و دانش آموزان به شیوه های ارزشیابی در مدارس راهنمایی شهر نیشابور

چکیده:
پژوهش حاضر با هدف بررسی رابطه بین ارزشیابی و پیشرفت تحصیلی دانش آموزان راهنمایی بر روی ۶۴ دانش آموز و ۶۴ معلم انجام گرفته است.
جهت گردآوری داده ها، ۲ عدد پرسشنامه شامل سئوالات محقق ساخته، یکی ویژه دانش آموزان با تعداد ۱۰ سئوال و دیگری ویژه معلم با تعداد ۲۰ سئوال تهیه و اجرا شد، که بعد از تجزیه و تحلیل داده ها نتایج حاصل به شرح زیر می باشد:
اکثر دانش آموزان و معلّمان دوست دارند امتحانات به صورت کتبی برگزار شود زیرا این روش اضطراب دانش آموز را کاهش داده و نمره گذاری برای معلم را راحت تر می کند.
آنها معتقدند که ارزشیابی به شیوه ی کیفی و توصیفی بهتر است و برگزاری روش عملی و شفاهی ارزشیابی با مشکلاتی مواجه است. اکثر معلّمان از وضع موجود ارزشیابی راضی هستند که دلایل متفاوتی را برای آن می توان بیان کرد. ارزشیابی به صورت عملی و شفاهی در تشخیص مشکلات یادگیری فراگیران و رفع ابهامات جزئی آنها می تواند بسیار مؤثر باشد.

فهرست مطالب:
چکیده
فصل اول: بیان مسئله
بیان مسئله
اهداف تحقیق
اهمیت و ضرورت
سوالات پژوهشی
فصل دوم: پیشینه تحقیق
پیشینه تحقیق
فصل سوم: روش تحقیق
روش تحقیق
فصل چهارم: یافته های تحقیق
پاسخ به سوالات پژوهشی
فصل پنجم: نتیجه گیری و پیشنهادات
نتیجه گیری و بحث
پیشنهادات
یادداشت ها
منابع مورد استفاده
پیوست
فهرست جداول


قیمت : 2000 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
تبلیغات