دانلود گزارش کارآموزی کارخانه شیشه کریستال

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » گزارش کارآموزی  »  دانلود گزارش کارآموزی کارخانه شیشه کریستال

دانلود گزارش کارآموزی کارخانه شیشه کریستال گزارش کارآموزی کارخانه شیشه گزارش کار آزمایشگاه شیشه گزارش کار کارگاه شیشه گری گزارش کار آزمایشگاه تئوری شیشه گزارش کار شیشه گزارش کار آز شیشه گزارش کارآموزی کارخانه شیشه گزارش کار شیشه گری

Glass Factory

گزارش کارآموزی کارخانه شیشه کریستال

فهرست مطالب
فصل اول : اطلاعات کلی در مورد کارخانه کریستال ایران
تاریخچه
چارت سازمانی
فصل دوم : اصول کلی در مورد شیشه و مواد آن
مقدمه
تاریخچه
تعریف شیشه
ساختمان شیشه
مواد اولیه برای ساخت شیشه
انواع شیشه
فصل سوم : مراحل کلی تولید شیشه
بچپ پلنت یا آماده سازی مواد اولیه
بخش کوره
روش های کلی شکل دهی در IS
سیستم انتقال دهنده تولیدات به گرمخانه
فصل چهارم : کنترل کیفیت در کارخانه کریستال ایران
پیش نویس استاندارد در صنعت شیشه
مقاومت در برابر شوک حرارتی
روش آزمون
آنالیز شیشه ۵۵ مبانی بسته بندی به روش اتوماتیک
نمونه ای از گزارش تولید شیفتی
نمونه ای از گزارش تولید روزانه
نمودار ضایعات بطری ۶۰۰ عالیفرد
فصل پنجم : اصول کلی در مورد کنترل کیفیت
تاریخچه کنترل کیفیت
تعریف کنترل کیفیت
اهداف کنترل کیفیت
لزوم کنترل کیفیت
تفاوت کنترل کیفیت و بازرسی  
 اهمیت روش های آماری کنترل کیفیت 
کیفیت طرح و کیفیت تطبیق
تعریف کنترل کیفیت
تعریف کنترل کیفیت آماری
هزینه های کیفیت
انواع استاندارد
اهداف استاندارد کردن
سازماندهی بازرسی
سازماندهی  ۱۰۳ بازرسی جریان خط تولید
واژه ها و تعاریف در کنترل کیفیت
پاره ای از مفاهیم بنیادی نمونه گیری برای پذیرش
مفهوم نمونه گیری
ریسک تولید کننده
متوسط کل قطعات بازرسی شده
طراحی
ابزارهای تصمیم گیری
منابع و ماخذ
فصل اول
اطلاعات کلی در مورد کارخانه کریستال ایران


مقدمه
مسأله تولید و خدمات در دنیای امروز مسئله عمده ای است که هیچ  جامعه ای خود را برکنار از آن نمی بیند. جوامع مختلف هر کدام با مسأله ارائه خدمات و تولیدات برای بقای خود درگیرند و تلاش آنها برآنست که با توجه به شرایط و امکانات موجود ، خدمات و تولیدات را در حد مطلوب فراهم آورند و از زمانی که انسان شروع به تولید نمود جهت کنترل کیفیت آن نیز به تلاش افتاد. دقت، ظرافت و هنرمندی خاصی که در آثار باستانی مشاهده می شود حکایت از این تلاش دارد.


با پیشرفت علوم، روشهایی جهت کنترل کیفیت به وجود آمد و علم آمار و احتمالات به طور مؤثر در دهۀ ۱۹۲۰ در این رشته بکار گرفته شد و کنترل کیفیت آماری پایه گذاری گردید. استفاده از کنترل کیفیت، تولیدکننده را از تغییرات ناگهانی و یا جزئی در کیفیت محصول آگاه ساخته و اجرای اقدامات چاره جویانه را امکان پذیر می سازد و از تولید اقلام معیوب و تحمیل هزینه های سنگین جلوگیری می کند.
با این اوصاف کنترل و کیفیت یک رشته اساسی و مهم در صنایع مختلف می باشد که هدف اصلی اش همانا شایستگی جهت استفاده مورد انتظار مشتری است……..


تاریخچه:
به منظور رفع نیاز کارخانجات داروئی به شیشه دارو و همچنین کارخانجات مواد غذائی که جهت تأمین آن سالیانه مقدار متنابهی ارز از کشور خارج می شد. کارخانه کریستال ایران در اوائل سال ۱۳۷۳       راه اندازی و تولید این نوع شیشه ها را آغاز نمود. ظرفیت تولیدی این شرکت ۸۰۰۰ تن یا ۶۰ میلیون عدد در سال بوده و می تواند بطریهایی با حجم  cc600 را تولید نماید.


این شرکت از لحاظ موقعیت اقتصادی در بهترین شرایط قرار داشته و عرضه محصولات خود را به تمام نقاط کشور که از راه زمینی انجام     می دهد. در استان زنجان در کیلومتر ۴۵ جادۀ زنجان – ابهر در نبش جاده روستایی سنبل آباد واقع شده است و شامل ۳۸۰ نفر نیروی انسانی می باشد.


این شرکت با در اختیار داشتن متخصصین کارآمد و باتجربه ، ماشین آلات پیشرفته و مدرن، دستگاههای کنترل کیفیت و بسته بندی اتوماتیک قادر است تولیدات خود را با کیفیتی بسیار خوب و در حد استانداردهای بین المللی در بسته بندی های پالت و شرینگ در اختیار مشتریان قرار دهد. شرکت کریستال ایران آماده پذیرفتن سفارشهای کارخانجات داروئی و غذائی کشور بوده و همواره تلاش می نماید در رسالتی که این کارخانجات بعهده دارند آنها را یاری نماید.


فصل دوم
اصول کلی در مورد شیشه و مواد آن
خداوند تبارک و تعالی در قرآن کریم و در سوره مبارکه نور آیه ۳۴    می فرماید: ” و خداوند نور آسمانها و زمین است و این نور همانند مشکوتی است که در آن چراغی نهاده و آن چراغ در داخل شیشه ای قرار گرفته که نور آن شیشه همانند ستاره ای درخشان است و الی آخر …” و یا در آیه سیزدهم از سوره سبا آمده است که : “حضرت سلیمان علیه السلام بهنگام رحلت در اتاقی شیشه ای روی عصای خود تکیه کرده و به همین حالت جان به جان آفرین تسلیم نمود. تا مدتی مردم وی را از پشت شیشه می دیدند و گمان می کردند که زنده است و …  ” و بالاخره در جایی دیگر می فرماید: « ملکۀ سبا به هنگام ورود به قصر حضرت سلیمان با دیدن کف تالار که از شیشه بود آن را سطح آب ساکن تصور نمود که تصویر خود را در آن دید …» مجموعه این آیات آسمانی نمادهای زیر را در مورد شیشه بیان می کند:
–         درخشندگی
–         شفافیت
–         منعکس کنندگی


قیمت : 10000 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
تبلیغات