دانلود مقاله استفاده بهینه از انرژی

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » علوم پایه » شیمی  »  دانلود مقاله استفاده بهینه از انرژی

دانلود مقاله استفاده بهینه از انرژی

استفاده بهینه از انرژی

انرژی گرمایی، نعمت بزرگی که ارزش آن قربانی فراوانی‌اش شده است

روزانه حجم زیادی از گرما که سکونت در سرپناه‌ها را در روز و شب‌های سرد اردبیل برای خانواده‌ها امکان‌پذیر می‌کند، به‌لحاظ کم‌توجهی به استفاده بهینه از انرژی در ساختمان‌ها به هدر می‌رود.

استفاده بهینه از انرژی موضوعی است که پیشینیان ما درساخت و ساز خانه‌ها به آن اهمیت داده‌اند و در شهر سردسیر اردبیل درطراحی واحدهای مسکونی قدیم با استفاده از کاه‌گل، پنجره‌های دوجداره، سقف‌های ضخیم و دیوارهای پهن سعی در حفظ حرارت داشته‌اند.

انرژی گرمایی از راه‌های گوناگون مانند سوزاندن سوخت‌های فسیلی، تبدیل الکتریسیته به حرارت در وسایل برقی، تابش مستقیم آفتاب و مقدار ناچیزی از راه تنفس و حرارت بدن انسان حاصل و به شیوه‌های مختلف از دسترس خارج می‌شود.

رعایت نشدن جوانب حفظ انرژی درطراحی نقشه ساختمان‌ها، ساخت ونصب پنجره‌ها ، درب‌ها، دیوارها و سقف‌های منازل و باز گذاشتن درب و پنجره‌های منازل سبب خروج سریع این نوع انرژی از دسترس می‌شود.

ارزانی نسبی مواد تامین‌کننده انرژی گرمایی به‌لحاظ فراوانی منابع سوخت های فسیلی در ایران باعث شده که مردم اهمیت زیادی به لزوم حفظ و صرفه‌جویی در مصرف آن ندهند.

شاید اگر مشاهده خروج امواج حرارت از پنجره اتاق‌ها و سرپناه‌ها برای انسان امکان‌پذیر بود، مردم با کمی تامل در اینکه نسل آینده هم به منابع تامین گرما نیاز خواهند داشت نسبت به جلوگیری از خروج آن اقدام می‌کردند.

براساس برآورد کارشناسان بخش انرژی بطور متوسط ‪ ۴۰درصد از انرژی مصرفی در ایران برای تامین گرما و حرارت مورد استفاده قرارمی‌گیرد که این میزان در نقاط سردسیر سهم بیشتری را به خود اختصاص می‌دهد.

در نقاط سردسیر دنیا که انرژی حرارتی واحدهای مسکونی و تجاری به سختی و با هزینه‌های هنگفت تامین می‌شود مردم به الگوهای حفظ و صرفه‌جویی در این نوع انرژی اهمیت داده و آن‌ها را به کار می‌بندند.

یک ساکن اردبیل می‌گوید: فراوانی و ارزانی انرژی گرمایی در زمان حاضر نمی‌تواند دلیلی بر صرفه‌جویی نکردن در مصرف آن توسط بعضی از افراد باشد.


قیمت : 1500 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]








تبلیغات