دانلود مقاله انرژی

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » علوم پایه  »  دانلود مقاله انرژی

Energy Paper

دانلود مقاله انرژی

مقدمه

لغت انرژی در ابتدا در کارهای ارسطو دیده شده است. با این وجود به دلیل تغییرات زیاد در این کتاب‌ها و بازنویسی بسیار آنها به طور دقیق نمی‌توان تایید نمود که این لغت در ابتدا توسط چه کسی بکار برده شده است. بنابراین تاریخ شناسان ریشه لغت energy را لغت فرانسوی energie دانشته‌اند که خود از ریشه لاتین energia است. این لغت لاتین از کلمه یونانی energeia به معنی فعالیت و عملکرد و یا از لغت enorgus که ترکیبی از دو لغت en به معنای در و orgus به معنای کار است مشتق گردیده است.

مفهوم انرژی اولین بار به عنوان ویزویوا «vis viva» در کارهای لایبنیتز «leibniz» دیده شد که به عنوان ضرب جرم یک جسم در سرعت آن جسم به توان دو است. به عقیده لایبنیتز میزان کل ویزویوا در جهان ثابت است. برای حل کاهش سرعت در اثر اصطکاک او گرما را به عنوان حرکت ذرات ماده بیان نمود که در این زمینه او با نیوتون هم عقیده بود. با این وجود تا یک قرن قبل این مفهوم مورد پذیرش قرار نگرفته بود. در سال ۱۸۰۷ توماس یانگ «Thomas Young» کلمه انرژی را به جای ویزویوا به معنای امروزی آن به کار گرفت. در ۱۸۲۹ گوستاو گاسپارد کوریولیس «Gustave-Gaspard Coriolis» انرژی جنبشی را تعریف نمود و انرژی پتانسیل به معنای امروز آن در سال ۱۸۵۳ در کارهای ویلیام رانکین «William Rankine» دیده شد.

در طول چندین سال بحث در مورد موجودیت انرژی ادامه داشت که آیا باید آن را یک موجودیت در نظر گرفت یا یک مقدار فیزیکی.

به وجود آمدن ماشین‌های بخار موجب شد که مهندسین نیازمند فرمول‌هایی برای توصیف معادلات گرمایی و مکانیکی این سیستم‌ها گردند. مهندسینی مانند سادی کارنوت «Sadi Carnot» و جیمز پرسکات ژول «James Prescott Joule» ٫ ریاضیدانانی همچون امیل کلاپیرون «Emile Clapeyron» و هرمان ون هلموتز «Hermann von Helmoltz» و آماتورهایی همانند ژولیوس رابرت ون مایر «Julios Robert von Mayer» نشان دادند که میزان انجام کار در یک سیستم متناسب با میزان انرژی در آن سیستم است.


قیمت : 2000 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
برچسب : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
تبلیغات