مقاله مقایسه ریزپردازنده intel , amd

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » فنی و مهندسی  »  مقاله مقایسه ریزپردازنده intel , amd

This article compares the microprocessor intel, amd

دانلود مقاله مقایسه ریزپردازنده intel , amd

– ریزپردازنده برای کامپیوتر مانند مغز برای انسان است،به ریز پردازنده واحد پردازش مرکزی یاcpu نیز می گویند.

– مقایسه  Amd و Intel

– در مقایسه کلی در مدلهای مساوی از این دو سری می توان گفت که کش CPU های Intelبیشتر از AMD است. CPU های Intel کارهای موازی را بهتر انجام می دهند ولی اگر دو مدل مساوی از این دو مارک را در کنار هم بگذاریم CPU های Intel بین ۵۰ تا ۱۰۰ هزار تومان در مدلهای بالا گرانتر از AMD هستند.

–  نمی توان گفت کدام CPU برای چه کاری بهتر است. اگر نرم افزاری بر اساس معماری و تواناییهای Intel طراحی شده باشد در صورت استفاده از Intel بهتر می توانید با آن کار کنید. اگر بازی یا برنامه بر اساس دستورات AMD طراحی شده باشد AMD آن را بهتر اجرا می کند.
به طور کلی AMD به دلیل قیمت پایین تر بهتر از Intel است. در واقع شما با یک هزینه ثابت می توانید CPUی قویتری از سری AMD نسبت به Intel تهیه کنید.
مسائل دیگری را هم باید در نظر گرفت و ان این است که مادربردهای Intel با امکانات مساوی معمولا گرانتر از AMD‌ هستند

در سال ۱۹۹۹ وقتی AMD اولین پردازنده ۱ گیگاهرتزی رو عرضه کرد و اینتل مجبور شدند برای حفظ بازار پردازنده پنتیوم ۴ را که هنوز مراحل طراحیش تموم نشده بود را ارائه کنند خوب کلاک این پردازنده ها از ۱٫۲ گیگاهرتز شروع میشد ولی در عمل از ۱گیگاهرتزی های AMD ضعیف ترر بودند ، از اینجا دعوای اینتل و AMD سر سرعت و کارایی شروع شد و لی با این حال که پردازنده های K7 قویتر از پنتیوم ۴ بودند . که I ntel از Amd عقبافتاد و در سال ۲۰۰۲ وقتی پردازنده های سری ATHLON XP رو عرضه میکرد روش نامگذاری رو تغییر داد و هر پردازنده رو با توجه به نتایجی که در بنچمارکها داشت با پردازنده های اینتل مقایسه کرد و چون مثلا ۱۸۰۰+ از پنتیوم ۱۸۰۰ در مقایسه ها بهتر عمل کرده بود اسمش رو گذاشت ۱۸۰۰+ در حالیکه ٿرکانسی حدود ۱٫۵ گیگاهرتز داشت .


قیمت : 1500 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
تبلیغات