دانلود گزارش کارآموزی عمران سیستم های حرارتی

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » گزارش کارآموزی  »  دانلود گزارش کارآموزی عمران سیستم های حرارتی

دانلود گزارش کارآموزی عمران سیستم های حرارتی گزارش کارآموزی عمران دانلود گزارش کارآموزی عمران دانلود پروژه کارآموزی عمران گزارش کارآموزی عمران ساختمان بتنی گزارش کارآموزی عمران ساختمان دانلود گزارش کارآموزی عمران word گزارش کارآموزی عمران در شهرداری

Thermal Systems

گزارش کارآموزی عمران سیستم های حرارتی

فهرست مطالب
مقدمه
تاسیسات حرارت مرکزی
گردش آب در تاسیسات حرارت مرکزی
سیستم حرارت مرکزی با جریان سریع
موتورخانه
کنترلهای تاسیسات
بویلرها
سیستمهای آب داغ
انواع سوختهای مورد مصرف در مشعلها
ساختمان مشعل
مشعل گازی
مشعل گازوئیلی
الکترو پمپ گردش آب
انواع و کار آکوستات
وسایل کنترل مشعل و پمپ گردش آب
منبع انبساط باز
منبع انبساط بسته
منبع دوجداره
تعریف انواع رادیاتور از نظر جنس و کارکرد آنها
رادیاتورهای فولادی
هواگیری رادیاتور
انواع ترموستات ها
تاسیسات حرارت مرکزی سیستم بخار
دیگ بخار
منبع تغذیه دیگ بخار
منبع کوئلی بخار
مبدل حرارتی
تاسیسات حرارت مرکزی:
حرارت مرکزی با آبگرم:
تاسیسات حرارت مرکزی آبگرم عبارتند از مجموع وسایل و تجهیزاتی است که مقدار گرمای لازم (برحسب کالری) را در مکان معینی از ساختمان تولید و آنرا با واسطه آب از طریق لوله کشی و رادیاتور به اطاقهای مختلف ساختمان منتقل و توزیع می نماید. آبگرم ، ناقل حرارت که گرمای خود را در نتیجه تبادل از دست داده از طریق لوله های برگشت به مرکز تولید حرارت(موتورخانه) بازگشته مدارخود را مجددا به ترتیب فوق می پیماید. بنا به تعریف اجمالی فوق معلوم  می شود که دستگاههای مورد استفاده تاسیسات حرارت مرکزی بطور کامل شامل دیگ ، منبع دوجداره ، منبع انبساط(باز و بسته ) مشعل ، لوله کشی هایرفت و برگشت و رادیاتور ها و وسیله یا عاملی است که آب را در مدار به جریان می اندازد. پس از آشنایی با تعریف حرارت مرکزی  با آبگرم به توضیحی در مورد هر یک از دستگاههای حرارت مرکزی می پردازیم . و با دستگاه و نحوه عملکرد دستگاه آشنا می شویم.


(گردش آب در تاسیسات حرارت مرکزی)
در تاسیسات حرارت مرکزی برای گردش آب از دو خاصیت توموسفیون(سیفون حرارتی)یا جریان طبیعی و سیستم حرارت مرکزی با جریان سریع استفاده میشود . که کاربرد هر کدام از اینها بستگی به وسعت تاسیسات  و زیر بنای ساختمان دارد و زیر درباره هر دو مورد بطور کامل توضیحاتی داده میشود (تاسیسات حرارت مرکزی با گردش ترموسیفون یا جریان طبیعی ) در ساده ترین تاسیسات حرارت مرکزی برای گردش آب از خاصیت ترموسیفون یا جریان طبیعی که در اثر اختلاف وزن حجم مساوی از سیال گرم و سرد به وجود می آید استفاده شده است . بطور مثال هرگاه دو ظرف شیشه ای پر از آب را به وسیله دو لوله به هم مربوط نمایند و در ته ظرف پایین اندکی ماده رنگی (مثلا” پرمنگنات دوپتاسیم) داخل کرده و آنرا روی صفحه داغ اجاق برقی حرارت دهنده بین دو ظرف جریان آب برقرار میشود به این ترتیب که آبگرم و رنگین قسمت پایین ظرف تحتانی از راه لوله سمت راست بالا در سطح فوقانی آب  محتوی ظرف بالا به صورت لایه رنگین جمع میشود . آب سرد ظرف فوقانی از لوله سمت چپ به داخل ظرف پایین سرازیر می گردد. عامل این تحرک (جریان ) گرم شدن و انبساط آب موجود در قسمت پایین ظرف تحتانی است که موجب کاهش وزن مخصوص آن می گردد. در این باره باید یاد آوری شود که آب در چهار درجه کمترین حجم را دارد هرگاه درجه حرارت آب این حد تجاوز نمایند به حجم آن افزوده و از وزن مخصوص آن کاسته میشود.


قیمت : 5000 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
تبلیغات