دانلود مقاله آماده ترافیک

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » علوم انسانی » برنامه ریزی شهری  »  دانلود مقاله آماده ترافیک

Paper Traffic

دانلود مقاله آماده ترافیک

پیش گفتار :

مقاله حاضر یک برنامه پیشنهادی مدون وساختاریافته برای آموزش مباحث ایمنی وترافیک و کمکهای اولیه به کودکان ونوجوانان می باشد.این برنامه با استفاده از تجربیات کشورهای ترکیه و آلمان ارائه شده است . در بخش اول مقاله , مختصری در مورد وضعیت حمل ونقل کشور ، آمار منتشره و نتایج مطالعات انجام یافته درخصوص تصادفات جاده ای و علت یابی حوادث بحث می شود . دراین فصل سعی می شودخواننده محترم را از وضعیت موجود مطلع و ضرورت آموزش برای ایشان توجیه و مفهوم شود . بخش دوم , اختصاص به ضرورت آموزش ایمنی به کودکان خواهد داشت . در این بخش با ارائه نتایج مطالعات انجام شده برروی کودکان , هدف از انتخابات این قشر به عنوان بهترین و موثرترین سطح برای آموزش مطالبی به اختصاص ارائه خواهد شد .

در بخش سوم در خصوص روانشناسی کودک بحث خواهد شد. در این بخش رفتارها و عکس العملهای کودکان در سنین مختلف در برخورد با ترافیک بررسی خواهد شد .

در بخش چهارم باتوجه به مطالب بخش سوم جدول زمانی دروس ترافیک وکمکهای اولیه قید شده و در ارائه طرح دروس ارائه خواهد شد .

در بخش پنجم , چگونگی سنجش عملکردکلاسهای آموزشی و یک نمونه آزمایشی ارائه خواهد شد.

 

بخش اول : مقدمه

امروزه مشکل ترافیک و مسائل مربوط به آن به عنوان یکی از بحرانهای جدی و مهم در جامعه امروز ما محسوب می شود و متاسفانه روز به روز به ابعاد بحران افزوده می شود. براساس آمار منتشره شده توسط سازمان حمل ونقل و پایانه های کشور در سال ۱۳۸۰ در بخش حمل ونقل کالا مجموعا” ۱۳ میلیون سفر با ۱۹۶هزار دستگاه خودرو باری و در بخش حمل ونقل مسافر مجموعا” ۱۳ میلیون سفر توسط ۶۵ هزار دستگاه صورت پذیرفته است . از طرف دیگر در آمار منتشره سازمان یاد شده رقم ۱۹۷۲۷ نفر کشته و ۱۱۷۵۶۶ نفر مجروح مشاهده می گردد با اندکی تا‎‏ْمل و مقایسه این دو آمار می توان انتظار داشت که در هر ۱۹۰ سفر , انتظار کشته یا مجروح شده یک نفر از هموطنان را خواهیم داشت ( با فرض اینکه در هر واقعه منجر به فوت یا جرح , حداقل یک طرف حادثه از ناوگان حمل ونقل کشور باشد .)

همچنین مطابق مطالعاتی که در سال ۱۳۷۷ در کشور صورت گرفته نتایج جالب زیر مشاهده می شود:

۱- بیشترین تلفات وارده نیروی انسانی مربوط به سنین ۲۰ الی ۵۰ سال می باشد که عمده ترین بخش نیروی فعال جامعه را تشکیل می دهند.

چیزی که این مقالات را متمایز کرده است آماده پرینت بودن مقالات می باشد تا خریدار از خرید خود راضی باشد

مقالات را با ورژن office2010 به بالا باز کنید


قیمت : 3500 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
تبلیغات