دانلود مقاله فولادهای پر آلیاژ

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » فنی و مهندسی  »  دانلود مقاله فولادهای پر آلیاژ

انواع فولادهای آلیاژی دانلود مقاله فولادهای پر آلیاژ مقاله فولادهای آلیاژی فولادهای پر آلیاژ جوشکاری فولادهای پر آلیاژ مقاله فولادهای آلیاژی مقاله فولاد ضد زنگ مقاله فولاد ساختمانی مقاله فولاد با ترجمه مقاله فولاد های زنگ نزن مقاله ساختمان های فولادی مقالات فولاد

 –

 

High-alloy steels

 

فولادهای پر آلیاژ


فهرست مطالب
فولادهای پر آلیاژ.. ۱
فولادهای پر آلیاژ مقاوم در برابر خوردگی.. ۲
فولادهای آلیاژی مقاوم به حرارت نوع H.. 7
فریت در فولادهای زنگ نزد ریختگی.. ۱۰
کنترل فریت:.. ۱۳
خواص مکانیکی:.. ۱۷
استحکام و سختی:.. ۱۷
خصوصیات خستگی:.. ۲۲
چومگی.. ۲۳
تاثیرات پیر سختی:.. ۲۳
ویژگی های آلیاژ های مقاوم به حرارت – افزایش ها در خواص کششی.. ۲۵
خواص خزش و شیب شکست:.. ۲۵
مقاومت به شوک حرارتی:.. ۲۹
مقاومت به خوردگی گازهای داغ:.. ۲۹
عملیات قالب گیری (ریخته گری)… ۲۹
قابلیت جوش کاری:.. ۳۰
فولاد های ابزار گرم کار (نوع H).. 31
فولادهای ابزار گرم کار حاوی تنگستن (H21-H26) 33
فولادهای گرم کار حاوی مولیبدن (H41-H43) 34
عملیات حرارتی:.. ۳۴
تمپر کردن:.. ۳۵
فولادهای زنگ نزن آستنیتی:.. ۳۵
گرید های آستنیتی:.. ۳۸
گرید های فریت:.. ۳۸
گریدهای آستنیتی – فریتی.. ۳۹
آلیاژهای دوبلکس (دوگانه).. ۴۲
آلیاژهای رسوب سختی.. ۴۳
کاربردهای آلیاژهای نوع H.. 44
آلیاژهای نیکل کرم- آهن.. ۴۴
آلیاژ های کرم- نیکل – آهن.. ۴۶
فولادهای آستینتی منگنز دار.. ۴۷
خواص مکانیکی.. ۵۰
قابلیت ماشین کاری:.. ۵۱
قابلیت جوش کاری:.. ۵۲
کاربردها:.. ۵۳
فولادهای پر آلیاژ ریخته گری شده به طور گسترده به دلیل مقاومت به خوردگی در محیط های آبی در دمای محیط و یا نزدیک به این دما و یا کار در اتمسفر با گاز داغ و یا دماهای بالا (بیش از ۶۵ یا ۱۲۰۰) یا مورد استفاده قرار می گیرند. فولادهای ریخته گری پر آلیاژ به طور معمولی بر اساس ترکیبشان و طبق استانداد انجمن ریخته گران آمریکا طبقه بندی می شوند. این طبقه بندی با MSTM نیز تطابق داده شده است (مثال از این نحوه نامگذاری CF-/M است).
اولین حرف نشان دهنده این است که آیا بر این محیط خورنده آبی مناسب است © و یا برای محیطی با دمای بالا (H) حرف دوم نشان دهنده ترکیب میانگین کروم و نیکل آلیاژ طبق شکل ۱ می باشد. هر مقدار که درصد نیکل افزایش یابد حروف نیز ار ATHLON به سمت z تغییر می یابند. حرف یا حروف بعدی سپس از دو حرف اول نشان دهنده ماکزیمم میزان کربن می باشند. (درصد، ضرب درصد شده اند). در نهایت نیز چنانچه عناصر دیگری موجود باشند. بوسیله حروفی که بعد از خط تیره نوشته می شوند. (sullix) نشان داده می شوند. بنابراین CF-8M نشان دهنده آلیاژ C که دارای مقاومت خوردگی (C) و ۱۹% کروم و ۱۹% نیکل می باشد و دارای ماکزیمم کربن ۰٫۰۸% و دارای مولیبدن برخی از فولادهای بر آلیاژ ریختخ گری شده درای بسیاری از خواص مشابه ریخته گری فولادهای فولادی کم آلیاژ می باشند (به مقاله ای تحت عنوان فولادهای کم آلیاژ در این جلد مراجعه شود).
برخی از خواص مکانیکی این گروه از فولادها (برای مثال سختی واستحکام تسلیم) می توانند بوسیله عملیات حرارتی مناسب تغییر یابند. با این حال فولادهای ریخته گری پر آلیاژی که دارای بیش از ۲۰ الی ۳۰ درصد کروم +Ni می باشند، تغییرات فازی مشابه فولادهای کربنی ساده و کم آلیاژ در حین حرارت دهی پایین دمای اتاق و دمای اتاق و دمای ذوب از خود نشان نمی دهند. این مواد بنابراین غیر قابل سخت کردن می باشند وخواسشان وابسته به ترکیب است و نه عملیات حرارتی بنابراین توجه ویژه ای می بایت داشت برای هرگروه از فولادهای پر آلیاژ با توجه به حرارتی ریخته گری، ذوب و عملیات حرارتی جایگزین (اگر موجود باشد).
فولادهای پر آلیاژ مقاوم در برابر خوردگی
فولادهای پر آلیاژ ریخته گری مقاوم در برابر خوردگی، که به طور معمول به فولادهای ضد زنگ ریخته گری شناخته می شوند دارای رشد قابل توجهی در طی ۴۰ سال اخیر از لحاظ تکنولوژیکی و اهمیت اقتصادی داشته اند کاربرد های اساسی این فولادها در مواد بکار گرفته شده در کارخانجات تولید مواد شیمیایی و نیروگاههای انرژی که نیازمند به محیط آبی و مقاوم به خوردگی در دماهایی به طور معمول کمتر از ۳۱۵ می باشد. این آلیاژ ها نیز گاهی برای مقاصد ویژه ودر دماهای سرویس دهی تا ۶۵ نیز بکار می روند


قیمت : 6000 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
تبلیغات