دانلود پروژه معایب شیشه

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » پروژه  »  دانلود پروژه معایب شیشه

دانلود پروژه معایب شیشه دانلود پروژه بلوک شیشه ای دانلود پروژه شیشه پروژه در مورد شیشه پروژه پشم شیشه پروژه شیشه گوگل پروژه شیشه سکوریت پروژه کارآفرینی شیشه دوجداره پروژه کارآفرینی شیشه پروژه بلوک شیشه ای دانلود مقاله بلوک شیشه ای دانلود مقاله شیشه های اسپایدر مقاله شیشه

Disadvantages of Glass

 

معایب شیشه
فهرست مطالب
معایب شیشه ۱
امواج مرئی ( VL ) 2
امواج مادون قرمز ( IR-NIR ) 2
امواج فرابنفش ( UV ) 3
مشکلات مربوط به طرح دار کردن و رنگی کردن شیشه ۴
راه حل ویندوفیلم لومر ۵
برای طرح دار کردن و رنگی کردن شیشه ۵
ساختار ویندو فیلم ۶
اغلب لایه های فیلم از پلیمر خاصی به نام ” پلی استر ” تشکیل شده اند . ۶
۱ – آستر ۶
۲ – لایه چسب ۶
۳ – لایه بازدارنده اشعه فرابنفش ۷
۴ – لایه فلز پوش ۷
۵ – لایه استحکام بخش ۸
۶ – لایه مقاوم در برابر خش ۸
ویندو فیلم ساختمانی ۹
۳ – افزایش ضریب ایمنی ۱۳
۴ – جلوگیری از ورود اشعه مضر فرابنفش ( UV ) 14
5 – جلوگیری از ورود نورهای شدید ۱۴
۶ – افزایش زیبایی و جلوه ساختمان ۱۵
ویندو فیلم ایمنی ، امنیتی ۱۷
۱ – افزایش ضریب امنیت در برابر سرقت : ۱۷
۲ – افزایش ضریب امنیت در برابر ۱۸
اغتشاشات شهری : ۱۸
۳ – افزایش درجه ایمنی در برابر زلزله و حوادث غیر مترقبه : ۱۸
۴ – ایمن سازی در برابر موج انفجار : ۱۸
۵ – ایمن سازی در برابر گلوله : ۱۹
ویندو فیلم دکوری ۲۰
فعالیت های علمی ۲۲
– سازمان بهینه سازی مصرف سوخت ۲۳
– مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن ۲۳
– پژوهشگاه بین المللی زلزله ۲۳
– واحد تحقیقات کاروان سایپا ۲۳
»»» فرم درخواست فعالیت های علمی ۲۴
چکیده ۲۵
معرفی انواع شیشه ها ۳۳
شیشه لامینه ( laminated ) 35
شیشه های بالستیک ( Ballistic ) 35
پوششهای ضد موج انفجار ۳۶
کاربردهای دیگر و تجهیزات جانبی پوششهای امنیتی ۴۲
فرآیند نصب ۴۵
ارزیابی محصولات جایگزین شیشه ۴۶
جمع بندی ۴۷
زلزله، شیشه، فن آوری امــــــروز ۵۹
خسارات احتمالی برج‌های شیشه‌ای در هنگام زلزله ۶۴
تشریح کارایی عایقهای مدرن ۶۹
بررسی کیفی انتقال حرارت از طریق شیشه ها ۷۵
مکانیسم پوششها برای جلوگیری از ورود حرارت ۷۶
مکانیسم پوششها برای جلوگیری از اتلاف حرارت ۷۹
جدول شماره ۱ – نسبت تشعشع ( Emissivity ) مواد ۸۰
ارزیابی مشخصات و استانداردها ۸۱
جدول شماره ۲ – مقایسه مشخصات بین شیشه عادی ، پوششها و شیشه دو جداره ۸۲
نرم افزار تخمین ۸۴
ممیزی انرژی ۸۵
مطالعه موردی (Case Study ) 85
شبیه سازی ۸۶
فرآیند نصب ۹۱
مزایای دیگر ۹۲
روشهای ارزیابی ایمنی شیشه ها ۱۰۰
۲- معرفی انواع شیشه ها ۱۰۹
۱- شیشه تنش زدوده یا عادی ، (AG) Annealed Glass 110
3- فن آوری های ایمن سازی شیشه در برابر زلزله ۱۱۳
پوششهای امنیتی ۱۱۶
وضعیت لایه ها ۱۱۸
– سطح ضد خش (S/R) : 118
5- فرآیند نصب ۱۲۵
مراجع و تصاویر ۱۲۷
شکل ۱ – درجه بندی ایمنی PSDB , GSA 129
شکل ۲ – لایه های پوشش امنیتی ۱۲۹
شکل شماره ۳ – نمونه ای از عملکرد پوشش امنیتی همراه با مهارهای جانبی . ۱۳۰
ورق چندجداره ۱۳۲
ورق کنگره ای ( Corrugated ) 134
فعالیت های علمی ۱۴۷
معایب شیشه
ضرورت استفاده روزافزون شیشه در ساخت و سازهای شهری ، صنایع و اتومبیل ها همواره با معایب بسیار زیاد شیشه در تقابل بوده است . از این معایب می توان ،‌اتلاف بیش از حد انرژی گرمایش و سرمایش ، ضعف در مقابل ضربه و تنش و در نتیجه خطرساز بودن در مقابل حوادث غیر مترقبه ، عبور بیش از حد نور شدید و عبور اشعه های مضر خورشید را نام برد . امروزه پوشش های چند لایه پلیمری ( ویندوفیلم لومر LLumar window film ) جدیدترین دستاورد تکنولوژی برای تکمیل شیشه ها و رفع نواقص متعدد آن می باشد .
در این قسمت به شرح معایب متعدد شیشه می پردازیم و روشهای ارزیابی رفع این معایب بوسیله ویندوفیلم را توضیح می دهیم .
عبور اشعه های حرارت زا و مضر نور خورشید اشعه خورشید بخش کوچکی از امواج الکترومغناطیس می باشد . این امواج طول موج های بسیار کوتاه همچون اشعه های ایکس و گاما تا طول موج های بسیار بلند همچون امواج رادیویی راشامل می گردند. هر چه طول موج کوتاهتر باشد امواج دارای انرژی بیشتری می گردند بطوریکه اشعه های ایکس و گاما بسیار پرانرژی بوده و قادر به نابود کردن و تجزیه بسیاری از مواد می باشند . طیف خورشید از سه بخش تشکیل شده است :
امواج مرئی ( VL )
این امواج دارای طول موج بین ۷۰۰ – ۴۰۰ نانومتر بوده و همان بخش از طیف خورشید است که توسط چشم قابل رویت می باشد . این امواج ۴۴% از طیف خورشیدی را تشکیل می دهند .
شدت زیاد نور مرئی Glare موجب خستگی چشم و به هنگام رانندگی موجب کاهش تمرکز می گردد .
امواج مادون قرمز ( IR-NIR )
این امواج دارای طول موج ۲۵۰۰- ۷۰۰ نانومتر بوده که ۵۳% از طیف خورشید را تشکیل می دهند . در حقیقت بیشترین بخش از طیف خورشیدی امواج مادون قرمز است لذا تابش خورشید بیش از آنکه موجب روشنایی شود گرمازا است .
این امواج پس از نفوذ به داخل ساختمان موجب ایجاد حرارت در فصل تابستان شده و هزینه های سرمایش ساختمان را به شدت افزایش می دهند.
امواج فرابنفش ( UV )
این امواج دارای طول موج ۱۰۰ تا ۴۰۰ نانومتر بوده که ۳% طیف خورشیدی را شامل می گردند . همانطور که گفته شد این امواج نسبت به سایر بخش های طیف خورشیدی از انرژی بالاتری برخوردارند بطوری که پس از برخورد با لوازم داخلی منازل یا اتومبیل ها موجب رنگ پریدگی و ترک خوردگی آنها شده و به تدریج این لوازم را تخریب می نمایند . همچنین این امواج برای سلامتی انسان نیز مضر بوده بطوریکه عامل اصلی چین و چروک و لکه های پوستی و همچنین از عوامل ایجاد کننده سرطان پوست و آب مروارید می باشند . نکته جالب در زمینه چین و چروک پوستی اینکه ۸۰% از چین و چروک هایی که در بزرگسالی در پوست صورت دیده می شود مربوط به تأثیر اشعه فرابنفش در ۲۰ سال اول زندگی است .
تأثیر ویندوفیلم لومر LLumar در فیلتراسیون مناسب اشعه خورشید
لومر اشعه مادون قرمز را بطور متوسط ۶۵% دفع می نماید و از شدت نورهای مرئی آزار دهنده ( Glare ) نیز می کاهد . در نتیجه شما در کنار استفاده از زیبایی و روشنایی نور خورشید از گرمای شدید و نورهای خیره کننده آن در امان خواهید بود. اعداد مربوط به این خاصیت بر اساس استاندارد ASTME903 و تحت نظارت انجمن های NFRC‌و AIMCAL اندازه گیری شده است .
همچنین ویندوفیلمهای لومر قادرند تا ۹۹% جلوی ورود اشعه مضر فرابنفش را بگیرند . در برخی از ویندوفیلمهای لومر ( بعنوان مثال ویندوفیلم های مخصوص موزه ) این عدد به ۹/۹۹% رسیده است . بر اساس این خاصیت فیلم های لومر موفق به دریافت توصیه نامه بنیاد جهانی سرطان پوست ( THE SKIN CANCER FOUNDATION ) گردیده اند که این امتیاز بالاترین رتبه برای جلوگیری از تأثیرات مخرب اشعه فرابنفش به شمار می آید .
مشکلات مربوط به طرح دار کردن و رنگی کردن شیشه
شیشه به علت جلوه خاص خود از مصالحی است که در دکور سازی و طراحی داخلی نیز استفاده می شود . اما معمولاً شیشه بدون طرح و ساده در دکوراسیون کاربردی ندارد و باید آن را طرح دار یا به عبارتی سندبلاست کرد . که این فرآیند مشکلات جدیدی را به مشکلات متعدد شیشه اضافه می کند .
شیشه ها را عموماً به وسیله اسید و یا با روش شن کوبی ( سندبلاستینگ ) طرح دار می کنند . این روشها باعث بوجود آمدن ترکهای ریزی در شیشه می شود که آنرا تضعیف می کند . همچنین این روشها بر روی هر ضخامت شیشه و برای هر نوع طرح دلخواه جوابگو نیستند . در زمان شستشو نیز نمی توان گرد و غبار و چربیهای جمع شده در این قسمت از شیشه را بدرستی پاک کرد که این خود جلوه و درخشندگی شیشه را از بین می برد .
برای رنگی کردن شیشه نیز محدودیت مهمی وجود دارد ، به این صورت که در فرآیند تولید شیشه و در آن درجه حرارت بالا نمی توان از هر نوع رنگی استفاده کرد. در نتیجه طیف های بسیار محدودی از شیشه رنگی موجود می باشد .
راه حل ویندوفیلم لومر برای طرح دار کردن و رنگی کردن شیشه
یکی از انواع ویندوفیلمهای لومر LLumar فیلمهای دکوری بوده که دارای رنگ و طرح متنوعی می باشد . این فیلمها در دکوراسیون داخلی و در پارتیشن ها استفاده فراوانی دارند بطوریکه امروزه اغلب از این محصول برای تزئینات داخلی استفاده می شود . این فیلمها دارای انواع رنگی ، مات ، سندبلاست ، طرح دار و هالوگرام ( رنگین کمانی ) بوده و هیچ یک از مشکلات مربوط به طرح دار کردن و رنگی کردن شیشه را ندارند .
ویندوفیلمهای دکوری لومر نه تنها ساختار شیشه را تضعیف نمی کنند شیشه را تقویت نموده و براحتی قابل شستشو می باشند . همچنین ساختار پلی استر ( جنس مواد ویندوفیلم ها ) بگونه ای است که قابلیت پذیرش رنگ های بسیار متنوعی را دارد و بدین ترتیب محدودیت رنگی شیشه ها نیز برطرف می گردد .
ساختار ویندو فیلم
اغلب لایه های فیلم از پلیمر خاصی به نام ” پلی استر ” تشکیل شده اند .
این لایه ها عبارتند از :
۱ – آستر
این لایه هنگام فرآیند نصب از فیلم جدا می گردد ولایه چسب آماده تماس با محلول های فعال کننده می گردد.
۲ – لایه چسب
این لایه موجب پیوند میان ویندو فیلم وشیشه میگردد که این پیوند شامل چندین مکانیزم از قبیل پیوند شیمیایی ، پیوند مکانیکی و نفوذ به ساختار آمورف شیشه می باشد . لازم به ذکر است که به دلیل نفوذ این لایه در ساختار شیشه ، تحمل شیشه در مقابل ضربات افزایش یافته بطوریکه شیشه در مقابل شکستن از خود مقاومت بیشتری نشان میدهد . به دلیل اینکه لایه چسب اولین لایه ای است که اشعه خورشید با آن برخورد می نماید در آن از مواد جاذب اشعه فرابنفش ( UV absorbers ) استفاده شده است تا ساختار ویندو فیلم از این اشعه محفوظ بماند به همین دلیل عمر ویندو فیلم های جدید بسیار بالاتر از نمونه های قدیمی است .
۳ – لایه بازدارنده اشعه فرابنفش
این لایه منحصرا برای جلوگیری از ورود اشعه فرابنفش طراحی شده و حاوی گونه های شیمیایی جاذب فرا بنفش ( UV absorbers ) میباشد . اغلب ویندو فیلم ها برای جلو گیری از این اشعه مضر فقط به وجود مواد جاذب فرابنفش در لایه چسب خود اکتفا میکنند . در صورتیکه لومر ( LLumar ) برای باز داشتن اشعه از لایه ای مجزا استفاده مینماید و تا ۹۹ در صد جلوی عبور اشعه فرا بنفش را میگیرد


قیمت : 9000 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
تبلیغات