دانلود گزارش کارآموزی اداره پست

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » گزارش کارآموزی  »  گزارش کارآموزی اداره پست

دانلود گزارش کارآموزی اداره پست گزارش کارآموزی حسابداری اداره پست دانلود رایگان گزارش کارورزی اداره پست گزارش کارآموزی کامپیوتر در اداره پست دانلود گزارش کارآموزی اداره پست گزارش کارآموزی کامپیوتر اداره پست گزارش کارآموزی رشته کامپیوتر اداره پست دانلود رایگان گزارش کارآموزی در اداره پست

Internship Report post office

 

دانلود گزارش کارآموزی اداره پست


این گزارش کارآموزی با فرمت Word بوده و قابل ویرایش است و همچنین آماده پرینت می باشد.

موضوع : گزارش کارآموزی اداره پست

ریشه ها و منابع پست در اعمال قرون و اعصار گذشته نهفته است. در کشورهای باستانی مانند چین، ایران، مصر، یونان، امپراطوری روم اثری از پست را می بینیم که از یک نوع سیستم ارتباط افکار یا پیغام آوریهای کتبی و شفاهی است که اساس و سازمان آن را مردانی تشکیل می‌داده اند که با استفاده از چاپارخانه هاو اسب هایی که در مسیر راه قرار می گرفته اند وظایف خود را انجام می داده اند. بدین سان پست درآن زمانها فقط وسیله ای انحصاری در اختیار پادشاهان وشاهزاده گان بوده که به ناچار می بایستی اواخر خود را در دورترین نقاط قلمرو کشورشان ابلاغ نمایند. صومعه ها و کلیساها نیز به نوبه خود به برقراری سرویس مخصوص به خود همت گماشتند و دامنه انشعابات این سرویسها به همان اندازه ایکه مذهب توسعه می‌یافت، گسترده می شد بالاخره تحت تأثیر فعالیت اصناف و پیشه وران و هنگامی که بنیاد زندگی اجتماعی وجود خود را به هم رسانید ، فقط این دسته از مردم یعنی اصناف و پیشه وران به وسیله پستی که در اختیار پادشاهان و صومعه ها و کلیساها بود، توانستند احتیاجات ارتباطی خود را مرتفع نمایند.
این تشکیلات مقدماتی پست که تقریباً حالتی نیمه دولتی و نیمه خصوصی داشت تا قرون وسطی دوام یافت، ولی به زودی معلوم شد که این تشکیلات ابتدایی و محدود قادر نخواهد بود احتیاجات جامعه ای را که دائماً در حال تحول به سر می برد برآورده سازد، از طرفی اختراع چاپ که کم کم آموزش و تعلیمات همگانی را در قشرهای مختلف مردم گسترش می‌داد، باعث افزایش مستمر مبادلات گردید. تحت تأثیر چنین نیازهایی ، پست راهی جز توسعه و گسترش نداشت. اختراع کشتی های بخار و به وجود آمدن راه آهن، برای پست تحول و دگرگونی دیگر را در برداشت. در این زمان ادارات پست این واقعیت را درک کردند که بر ای تسریع در امر مبادلات بین المللی خود در سطحی برابر و موازی با وسایل موجود حمل و نقل چاره ای جز ساده کردن تشریفات و بخصوص یکنواخت و کم کردن نرخهای پستی خود ندارند. در این راستا اشخاص زیر اقدامات مهمی را انجام دادند. که منجر به سازماندهی پست بین الملل گردید:
۱)رولاند هیل (ابداع مستمر)
۲)فن هرفلوت؛ مطالعاتی دایر بر اتخاذ نرخهای بین المللی ساده و یکنواخت شده بودن در نظر گرفتن هزینه ترانزیت ارائه کرد.
۳)فالوئل دویاسی؛ ایجاد یک مجمع پستی جهانی به منظور وضع تعرفه ها و نرخهای پستی ساده یکنواخت (۱۸۵۵)
۴)مونتگمری بلر: پیشنهاد تشکیل کنفرانس پاریس درسال ۱۸۶۲
۵)هنریخ فن استفان ؛ موفق ترین شخصیت متحول کننده پست بین الملل می باشد که به پیشنهاد وی کنفرانس بین المللی پست در ۱۵ سپتامبر ۱۸۷۴ در شهر برن (سوئیس) با حضور ۲۲ کشور برگزار شد که در تاریخ ۹ اکتبر  همان سال یک قرارداد پستی به امضاء رسید که در این قرارداد تأسیس یک اتحادیه پستی جهانی نیز در نظر گرفته شده بود به همین مناسبت ، ۹ اکتبر مطابق با ۱۷ مهر به عنوان روز جهانی پست انتخاب گردید. پس از تأسیس اتحادیه پستی جهانی (UPU) در سال ۱۸۷۴، ایران نیز به عنوان بیست ونهمین کشور عضو در سال ۱۸۷۷ م. به اتحادیه مذکور ملحق گردید. در حال حاضر ۱۹۰ کشور در اتحادیه عضویت دارند . مقر این اتحادیه و نهادهای دائمی آن در شهر برن (سوئیس) قرار دارد. طبق ماده یک اساسنامه اتحادیه، کشورهایی که تحت عنوان UPU این اساسنامه تأیید کرده اند، یک قلمرو و  واحد پستی را برای مبادله متقابل پست نامه ها تشکیل می دهند. آزادی ترانزیت در سراسر قلمرو اتحادیه تضمین شده است. در واقع هدف اتحادیه تأمین سازمان و اعتلای سرویسهای پستی و مساعدت در جهت گسترش همکاریهای بین المللی است. علاوه بر آن اتحادیه مذکور در حدود امکانات برای کمکهای فنی پستی مورد تقاضا کشورهای عضو تشریک مساعی می نماید.
زبان رسمی اتحادیه طبق اساسنامه اتحادیه زبان فرانسه می باشد و زبان انگلیسی نیز در سال ۱۹۹۴ به عنوان زبان کاری اتحادیه تعیین شد و اکثر اسناد و مدارک اتحادیه به زبانهای اسپانیولی – پرتغالی – انگلیسی – عربی – روسی ترجمه می‌شود و هزینه خدمات ترجمه توسط گروه زبانی درخواست کننده تقبل می‌شود.
تعریف پست:
برای پست تعاریف زیادی شده که هر یک از آنها بیانگر تمام یا قسمتی از فعالیتهای پست می باشد که چند نمونه از آن در زیر آمده است.
۱)پست عامل ارتباط کتبی بین انسانها است.
۲)پست یک شبکه رابطه بین کلیه امور هر جامعه است.
۳)پست یک وسیله ارتباطی ارزان قیمت و بسیار مهم داخلی و بین المللی است.
۴)پست یک شبکه رابط بین کلیه امور هر جامعه است که در امر جا به جایی مراسلات و افاضات و پول وسایر اوراق بهادار و هر گونه مرسوله ای که مجاز به حمل و نقل آن باشد فعالیت می کند.
کلمه‌پست:
از نظر لغوی ، واژه پست از کلمه سانسکریت Postas «پوستاس» به معنی ثابت می باشد که بعدها به زبان لاتین منتقل شده و در معنی و لفظ دگرگون گشته و به لغت Posta مشتق از اسم مفعول Positus به معنی امانت گذاردن مبدل شده این کلمه در زبان یونانی به صورت پیستولی استعمال شده و در زبان ایتالی نیز به صورت Poste به کار برده می شود.
عملیات مهم پست:
اداوات پست برای انجام خدمات خود چهار عمل مهم که به «چهار عمل اصلی پست» معروف است انجام می‌دهند که عبارتند از:
-قبول مرسولات
-آماده سازی مرسولات
-ارسال مرسولات به مقاصد مربوطه
-توزیع مرسولات به نشانی گیرندگان در مقصد
کلیات:
-شرکت پست جمهوری اسلامی ایران که در اجرای یک قانون تشکیل آن مصوب ۳/۸/۱۳۶۶ مجلس شورای اسلامی به مدت نامحدود تأسیس گردیده و اختصاراً شرکت نامیده می شود.
-شرکت سهامی است که دارای استقلال مالی بوده و با توجه به وظایف ، ‌حقوق و اختیارات مقرر در قانون مذکور و قوانین و مقررات پستی، به موجب اساسنامه و مقررات مربوط به شرکتهای دولتی و قانون تجارت اداره می شود.
مرکز اصلی شرکت تهران است و برای انجام وظایف خود می‌تواند در هر نقطه از کشور شعب یا نمایندگیهائی تأسیس و یا عندالقتضاء نسبت به انحلال آنها اقدام نماید.
سرمایه اولیه شرکت پنج میلیارد ریال است که به پنجاه هزار سهم یکصد هزار ریالی تقسیم می شود و کلیه سهام آن متعلق به دولت خواهد بود.
موضوع فعالیت شرکت عرضه خدمات و عملیات پستی در تمام مراحل آن با استفاده از آخرین پیشرفتهای تجربی و تکنولوژی ارتباطات و انجام کلیه امور مطابق با شرح وظایف مندرج در ماده ۴ قانون تشکیل شرکت می باشد.

دانلود گزارش کارآموزی اداره پست

کار اموزی شرکت پست

کار اموزی شرکت پست برای رشته حسابداری

فهرست مطالب

مقدمه

تاریخچه پست

تعریف پست:

کلمه‌پست:

عملیات مهم پست:

کلیات:

ارکان شرکت:

قسمت اول – مجمع عمومی (نمایندگان صاحب سهم)

– وظایف و اختیارات مجمع عمومی:

قسمت دوم – هیأت مدیره

وظایف و اختیارات هیأت مدیره

قسمت سوم – بازرسان

وظایف بازرسان به شرح زیر است:

نمودار تشکیل شرکت پست جمهوری اسلامی ایران

امور مالی (ترازنامه و حساب سود و زیان):

پیشگفتار

تعریف حسابداری

مراحل حسابداری در شرکت پست:

نمونه هایی از صورتهای مالی شرکت:

امین اموال:

وظایف امین اموال:

دفتر اموال:

درآمد:

بخش اول – درآمد نقدی

بخش دوم – درآمد نسیه:

بخش سوم – جمع آوری وجوه وتنظیم مدارک

بخش چهارم – پیش دریافتها

بخش پنجم – اوراق بهادار

قیمت تمام شده خدمات و مرسولات پستی

برخی از انواع خدمات

فوق العاده ها :

کمک هزینه عائله مندی و اولاد:

حقوق و مزایای کارکنان

اضافه کاری:

فوق العاده اضافه کاری:

نوبت کاری:

پاداش:

مرخصی استحقاقی:

محاسبه حقوق و مز ایا

ثبت حسابداری حقوق و دستمزد

جدول معافیت مالیاتی حقوق بگیران

حق بیمه تامین اجتماعی

حقوق و مزایای معاف از بیمه

حق بیمه سهم کارگر

مزایای پست

 


قیمت : 5000 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
تبلیغات