دانلود پروژه بتن در کارگاههای ایران

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » پروژه  »  دانلود پروژه بتن در کارگاههای ایران

دانلود پروژه بتن در کارگاههای ایران دانلود پروژه بتن کامل دانلود پروژه بتن 5 طبقه دانلود پروژه بتن دستی دانلود پروژه بتن با فرمت word دانلود پروژه بتن آرمه دانلود پروژه بتن 7 طبقه دانلود پروژه بتن 4 طبقه دانلود پروژه بتن با سقف تیرچه بلوک دانلود پروژه بتن etabs دانلود پروژه بتن و فولاد محاسبات دستی پروژه بتن

Concrete projects in the workshop

 

بتن در کارگاههای ایران
فهرست ۱
بتن در کارگاههای ایران ۳
اجزاء تشکیل دهنده بتن ۷
سنگدانه ۹
رفتار فیزیکی سنگدانه ها ۱۰
چگونه شن و ماسه تهیه می شود ۱۳
دانه بندی ۱۸
اهمیت دانه بندی صحیح ۱۹
نقش سنگدانه های مختلف در بتن ۲۷
مشخصات بهترین درشت دانه (شن) برای بتن ۳۱
اندازه چشمه الکها ۳۲
مشخصات بهترین ریزدانه (ماسه) برای بتن ۳۴
اب ۳۷
چرا در بتن اب می ریزیم ۴۷
اب بهینه بتن چه مقدار است ۵۱
سیمان ۵۴
سیمان ۵۵
مواد تشکیل دهنده سیمان ۵۸
در حدود ۲۰ درصد ۵۸
بتن در کارگاههای ایران
مصرف بتن بعلت ارزانی و دسترسی راحت به ان روز به روز در سراسر جهان توسعه می یابد زیرا مصالح مورد مصرف در بتن که عبارت از شن و ماسه و سیمان است بحد وفور در همه جای کره زمین یافت می شود. از طرفی بعلت عمر طولانی قطعات بتنی و مقاومت بتنی و مقاومت ان در مقابل عوامل جوی در مقایسه با سایر مصالح مخصوصا فولاد توجه مهندسین را در سراسر دنیا به خود معطوف داشته و در نتیجه کاربرد ان روز به روز زیادتر می شود، بطوریکه در صد ساختمانهای بتنی بلند به نسبت ساختمانهای دیگر روز به روز رو به فزونی است حتی در بعضی ممالک احداث ساختمانهای بلند فقط با بتن ارمه مجاز است.
دیگر از جاذبه های بتن انست که این جسم قبل از سخت شدن سیال بوده و در هر شکل قالبی که ریخته شود بعد از سخت شدن به همان شکل در می اید از این راه معماران و طراحان می توانند اجزاء مختلخ ساختمان را از لحاظ هندسی به دلخواه خود نمایند.
در عوض عیب بزرگ قطعات بتن ارمه انست که هیچ وقت فرضیات محاسباتی کاملا مطابق واقعیت نیست زیرا اولین فرضی که یک محاسب ساختمان بتن ارمه می کند انست که بتن و فولاد را جسم همگن فرض نموده و تنش و کرنش انها را مساوی در نظر می گیرد و محاسبات خود را بر مبنای ان شروع کرده و ادامه می دهد در صورتیکه این فرض کاملا با حقیقت وفق نمی دهد و تنش و کرنش بتن و فولاد کاملا مساوی نیستند. ولی اگر در طراحی بتن وساخت و اجراء و عمل اوری و بالاخره در نگهداری ان دقت کافی بعمل اید و بتن مطابق دستورالعمل های مؤسسات تحقیقاتی و استاندلردهای دنیا طراحی و ساخته شود شاید به میزان قابل توجهی فرضیات و عمل بهمدیگر نزدیک شوند.
برای رسیدن به این هدف که بتوانیم در ایران بتنی کاملا مطابق با استانداردهای بین المللی استفاده نمائیم دو اشکال موجود است:
الف: بتن استاندارد با کیفیت عالی به مراتب از بتنی که ما اینک در کارگاهها از ان استفاده می نمائیم گرانتر تمام می شود و از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نیست و این مطلب برای سازندگان واحدهای مسکونی که اغلب قریب به اتفاق انبوه سازان واحدهای مسکونی بوده و فروشندگان ان می باشند نه استفاده کنندگان از ان، خوشایند نیست.
ولی اگر توجه داشته باشیم که بتن با کیفیت خوب، توان باربری بیشتری را دارا می باشد، متوجه می شویم که بتن خوب در نهایت از لحاظ اقتصادی بیشتر به صرفه نزدیک است برای مثال می توانیم بگوییم که طبق استانداردهای بین المللی مهندس محاسب مجاز است که بار فشاری معادل ۲۱۰ کیلوگرم بر سانتیمتر مربع را روی سازه بتنی بگذارد ولی عملا مهندسین محاسب ایرانی بیش از ۸۰ تا ۹۰ و حداکثر ۱۱۰ کیلوگرم بر سانتیمتر مربع توان باربری قائل نیستند. یعنی چیزی کمتر از ۲/۱ توان مجاز و این بعلت بدی اجراء بتن می باشد. در اینصورت مشاهده می شود اگر ساخت بتن با کیفیت عالی حتی اگر ۲۰ درصد هم گرانتر تمام شود با توجه به حداکثر توان باربری بتن هنوز ۸۰ درصد به نفع تولید کننده است. ا طرفی ابعاد قطعات بتنی با توان باربری بالاتر کوچک تر شده در نتیجه فضای کمتری را اشغال می نماید و این خود موجب وسیع تر شدن فضاهای معماری می شود


قیمت : 7000 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
تبلیغات