مقاله تحولات اقلیمی چگونه بر مناطق مختلف جهان تأثیر خواهند گذاشت؟

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » علوم انسانی » جغرافیا  »  مقاله تحولات اقلیمی چگونه بر مناطق مختلف جهان تأثیر خواهند گذاشت؟

دانلود مقاله تحولات اقلیمی چگونه بر مناطق مختلف جهان تأثیر خواهند گذاشت؟

تحولات اقلیمی چگونه بر مناطق مختلف جهان تأثیر خواهند گذاشت؟
در مطلب پیش رو، بعضی از پیش‌بینی‌های موجود شورای بین المللی بررسی تحولات اقلیمی (IPCC) را می ‌خوانید. در این بررسی موضوع اصلی گرایش‌های غالب است. این احتمال که وقایع پیش‌بینی شده رخ دهند، براساس منطقه‌ی انتخاب شده و افزایش دمای میانگین در آن ناحیه‌ی مورد بحث، متفاوت به نظر می‌رسد.
آفریقا
در این قاره میزان محصولات غله‌ای کاهش می‌یابد. در بعضی از کشورها ممکن است خسارت به محصولات کشاورزی تا ۵۰ درصد در سال ۲۰۲۰و به حدود ۹۰ درصد در سال ۲۱۰۰ برسد. قابلیت تطبیق به دلیل کمبود منابع اقتصادی و تکنولوژیک کم است.
گاوهای مرده در صحرای کنیا
کمبود آب اغلب در شمال و جنوب این قاره به چشم می‌خورد. هم اکنون نیز یک چهارم مردم آفریقا آب آشامیدنی کافی در اختیار ندارند. کمبود آب ممکن است در سال ۲۰۲۰ بین ۷۵ تا ۲۵۰ میلیون نفر و تا سال ۲۰۵۰ بین ۳۵۰ تا ۶۰۰ میلیون نفر را را گرفتار کند.
در نتیجه بیماری‌های مسری گسترش می‌یابند. شیوع مالاریا در جنوب و شرق آفریقا بیشتر می‌شود. گسترش کویرها به خصوص در جنوب، شمال و غرب این قاره روی خواهد داد. کویرها و مناطق نیمه‌کویری نیز تا سال ۲۰۸۰ حدود ۵ تا ۸ درصد افزایش می‌یابند.
گیاهان و انواع گوناگون حیوانی منقرض می‌شوند که این امر باعث آسیب دیدن صنعت گردشگری و همچنین منابع ژنتیک این منطقه خواهد شد. بین ۲۵ تا ۴۰ درصد پستانداران پارک ملی در جنوب صحرا در معرض خطر انقراض هستند.
سیلاب‌ها و رانش زمین در مناطق مسکونی نزدیک به کویر باعث کاهش تولید ناخالص ملی بین ۵ تا ۱۰ درصد می‌شود.
آسیا
سیلاب، قحطی و آتش‌سوزی در مناطق جنگلی و گردبادها در مناطق معتدل و استوایی افزایش می‌یابند.
تولید و حاصل‌خیزی کشاورزی در بسیاری از کشورهای گرم و خشک، معتدل‌ و استوایی آسیا تا سال ۲۰۲۰ بین ۵ / ۲ تا ۱۰ درصد و تا سال ۲۰۵۰ بین ۵ تا ۳۰ درصد کاهش می‌یابد. شمال این قاره با گسترش کشاورزی و افزایش حاصل‌خیزی و تولید روبرو خواهد بود.
۲۰۰۶، خشکسالی در چین
دسترسی به منابع آبی در مناطق گرم و خشک و نیمه گرم و خشک کاهش  و در شمال افزایش می‌یابد. کمبود آب ممکن است در سال ۲۰۵۰ تا یک میلیارد نفر را گرفتار کند.
وخیم شدن وضع سلامتی و بهداشت به واسطه‌ی بیمار‌ی‌های واگیردار و تنش‌های ناشی از حرارت خورشید و همچنین گسترش وبا نیز پیش‌بینی می‌شود.
سطح آب دریا افزایش می‌یابد و گردبادهای شدید می‌توانند میلیون‌ها نفر از مناطق ساحلی هموار را آواره می‌کنند و جنگل‌های مردابی و ساحل‌های مرجانی را تهدید می‌کنند. بارش‌های شدید خطر سیلاب‌ها را در مناطق معتدل و استوایی افزایش می‌دهند.


قیمت : 5000 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
تبلیغات