گزارش کارآموزی حسابداری اداره پست

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » گزارش کارآموزی  »  گزارش کارآموزی حسابداری اداره پست

دانلود گزارش کارآموزی حسابداری اداره پست دانلود گزارش کارآموزی حسابداری در اداره پست گزارش کارآموزی در اداره پست گزارش کارآموزی کامپیوتر در اداره پست گزارش کارآموزی اداره پست دانلود رایگان گزارش کارآموزی اداره پست گزارش کارآموزی رشته کامپیوتر در اداره پست گزارش کارآموزی کامپیوتر اداره پست

Accounting for Post Office

 

موضوع : گزارش کارآموزی حسابداری اداره پست

فهرست مطالب
مقدمه
فصل اول
آشنایی کلی با مکان کارآموزی
تاریخچه اداره پست :
تعریف پست ؟
رسالت پست :
پست به عنوان یک عامل توسعه اقتصادی :
تاریخچه پست :
تاریخچه سازمان پست شهرستان میانه :
نوع محصولات تولیدی یا خدماتی :
اداره پست عملیات و خدمات مهمی را انجام می‌دهد من جمله :
فصل دوم
ارزیابی بخشهای مرتبط بارشته علمی کارآموز
بررسی شرح و وظایف رشته کار آموزدر واحد صنعتی :
امور جاری در دست اقدام :
برنامه‌های آینده سازمان پست :
تکنیکهایی که توسط رشته مورد نظر در واحد صنعتی بکار می‌رود :
(( بخش حسابداری و مالی ))
دفتر کل یا حساب T :
تهیه تراز آزمایشی :
کاربرگ :
اصلاح حسابهای دفتر کل :
ثبت بستن حسابهای موقت در دفتر روزنامه :
صورت خلاصه سود و زیان :
هزینه های اداره پست میانه :
درآمد های اداره پست میانه :
نحوه ثبت سند حسابداری :
واگذاری تنخواه گردان به اداره پست میانه :

فصل سوم :
(( آزمـون آموختـه ها و نتایج ))
آزمون آموخته ها و نتایج :
نتایج کلی از دوره کارآموزی :
شرکت پست
دانلود گزارش کارآموزی حسابداری پست
کارآموزی حسابداری اداره پست
دانلود گزارش کارآموزی حسابداری اداره پست

مختصری از گزارش کارآموزی :

تاریخچه اداره پست :
بهتر است قبل از شروع هر بحث و مبحثی بدانیم که پست یعنی چه و برای چه بوجود آمد وهدف اصلی این اداره و سازمان چیست ؟ پس در اول یک تعریفی از پست می‌کنیم.

تعریف پست ؟
پست به عنوان یک شبکه ارتباطی عمومی و گسترده نسبت به قبول انواع مراسلات پستی از فرستندگان و تسلیم آنها به گیرندگان در چارچوب قوانین و دستورات در اسرع وقت اقدام می‌نماید .

رسالت پست :
رسالت پست این است که با مناسب‌ترین قیمتها انواع خدمات پستی را با سرعت، دقت و ایمنی هر چه بیشتر انجام دهد .

پست به عنوان یک عامل توسعه اقتصادی :
پست باید بتواند بدون هیچ محدودیتی خدماتش را مورد استفاده تمام مجامع و تمام گروهها قرار دهد بطوریکه مردم بتوانند بنا به درخواستها و احتیاجاتشان در جنبش عمومی ارتباط و مبادله که یکی از برجسته‌ترین مسائل زمان می‌باشد در توسعه اقتصادی و غیره شرکت نمایند . پست مانند حلقه زنجیری لازم در رشد عمومی توسعه اقتصادی نقش مهمی ایفا می‌کند .

تاریخچه پست :
در زمانهای بسیار دور که انسانها زندگی اجتماعی را قبول کردند و به تشکیل یک زندگی گروهی و دسته‌جمعی موفق شدند، احتیاج به برقراری ارتباط بین قبایل دور از هم نیز آشکار شد که مرحله اول پیام نگاه کردن بود که بعد از آن در مرحله دوم صوت بود و در مرحله سوم اشاره که بعد از آن در مرحله چهارم خط بود و قبل از ایجاد نوعی خط که بتواند پیام کتبی باشد افرادی بودند که پیام شفاهی را از محلی به محل دیگر می‌رساندند .
مبانی و ریشه‌های پست در اعماق و تاریکی شبهای سازمان نهفته است و در قدیمی‌ترین کشورها مانند ایران، مصر و یونان و ازبکستان یک نوع سیستم انتقال افکار با پیام‌آورهای کتبی و شفاهی را مشاهده می‌کنیم که اساس و سازمان آن را تلاشگرانی تشکیل می‌دهند که با استفاده از چاپارخانه اطلاعات را انتقال می‌دادند . سرپرست چاپارخانه‌ها یا ایستگاههایش مؤظف بود که پیوسته چند اسب و یک یا دو پیک آماده در اختیار داشته باشد و پیکها می‌باید با گرفتن پیغام و یا نامه سوار اسب شده و با سرعت هر چه تمامتر به ایستگاه بعدی بتازد و در آنجا نامه را با پیک آماده که ادامه راه بود بسپارد، بدین ترتیب بایستی نامه‌ها را ایستگاه به ایستگاه انتقال داده و رسید بگیرند .
و اما اصل مطلب در زمان ساسانیان یعنی پس از هخامنشیان که حدود ۱۸۰۰ سال پیش بود به چاپارخانه کلمه‌داد و بعد از ساسانیان به زبان عرب و بعد از آن در زمان عباسیان که ۱۳۶۰ سال پیش بود پست تمبر نامه پیدا کرده و تشکیلات چاپاری به دیوان صاحب‌البریر تغییر نام پیدا می‌کند .
در ۱۰۰۰ سال پیش به خاطر تغییر سلسله در ایران دیوان صاحب‌البریر دچار تغییر و تحول می‌گردد که دوره رکود پیش می‌آید و از اهمیت آن کاسته می‌شود و بعد از آن در سال ۹۵۰ سال پیش دوران سلجوقیان شروع می‌شود بخاطر اینکه وزیر پادشاه سلجوقی یعنی خواجه نظام‌الملک به اهمیت تقسیم پست در آن زمان ( دیوان صاحب‌البریر ) پی می‌برد دوباره تحول نظامی برای پست بوجود می‌آید و بعد از آن می‌رسیم به دوران سلطه مغولان در ایران بود که بعلت نداشتن اطلاعات در این مورد باعث رکود دستگاه اطالاعات ( پست ) گردید و در همان زمان بود که اصطلاح یام یا مچی بوجود آمد که به مفهوم ایستگاه یا اسب چاپاری معروف بود که نامه‌ها، بسته‌ها ، و سفارشات مردم را از مکانی به مکان دیگر منتقل می‌کردند و اداره پست در حال حاضر هم با امکانات پیشرفته و سریع در خدمت عموم مردم می‌باشد .


قیمت : 3800 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
تبلیغات