دانلود گزارش کارآموزی پشتیبانی شبکه و سخت افزار و نرم افزار

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » گزارش کارآموزی  »  گزارش کارآموزی پشتیبانی شبکه و سخت افزار و نرم افزار

دانلود گزارش کارآموزی پشتیبانی شبکه و سخت افزار و نرم افزار دانلود گزارش کارآموزی پشتیبانی شبکه دانلود گزارش کارآموزی کامپیوتر شبکه دانلود گزارش کارآموزی رشته کامپیوتر پیرامون شبکه دانلود گزارش کارآموزی نصب شبکه دانلود گزارش کارآموزی رشته کامپیوتر در مورد شبکه دانلود گزارش کارآموزی درباره شبکه دانلود گزارش کارآموزی سخت افزار

Network and Hardware Support

 

 موضوع : گزارش کارآموزی پشتیبانی شبکه و سخت افزار و نرم افزار

نحوه شبکه بندی
کامپیوترها همگی از طریق کارت شبکه در هر case و از طریق کابل cat5 به یکدیگر متصل می شوند که عملیات کنترل کلی آنها توسط اتاق سرور انجام می پذیرد. اتاق سرور شامل ۶ دستگاه سرور است که توسط چندین Hub که در داخل یک rack قرار می گرفت کنترل می شد . این ۶ سرور از طریق یک مانیتور که به وسیله دستگاهی حاوی ۶ خروجی مانیتور که هر یک به یکی از این سرورها وصل بود قابل کنترل بود بطوریکه با تغییر دادن آن میتوان خروجی سرور مورد نظر را روی مانیتور مشاهده نمود .
اما اقدامات لازم برای شروع کار پشتیبانی شبکه که اصولی بدیهی در این باره است به قرار زیر می باشد :
ساده ترین کار ومهمترین اقدام در بحث شبکه share کردن فایل است : بدین منظور اگر بخواهیم فایلی را share نماییم ابتدا پوشه جدیدی برای آن ایجاد کرده و فایل مورد نظر را در آن قرار میدهیم سپس با کلیک راست کردن روی پوشه مورد نظر و انتخاب گزینه Properties و رفتن به tab sharing یک نام را برای پوشه خود انتخاب می کنیم . پس از این مرحله علامت share شدن روی پوشه موردنظر ایجاد شده و به سادگی عملیات sharing انجام پذیرفته است .

حال نحوه برداشتن یک فایل به اشتراک گذاشته شده :
ابتدا باید از آدرس ip کامپیوتر مبدا اطلاع داشته باشیم بدین منظور می بایست که بر روی آیکن دو کامپیوتری که در taskbar چشمک می زنند کلیک نماییم و ip مورد نظر را به خاطر بسپاریم یا در جایی یادداشت نماییم به عنوان مثال ۱۹۲٫۱۶۸٫۱۴٫۹۱ سپس در قسمت run از منوی start تایپ می نماییم : \\۱۹۲٫۱۶۸٫۱۴٫۹۱ حالا کلیه فایل های به اشتراک گذاشته شده توسط این سیستم با ip 91 در پنجره ای برای ما باز می شود که میتوان فایل مورد نظر را برداشته و استفاده نماییم.
حال کمی در مورد به اشتراک گذاشتن منابع سخت افزاری صحبت کنیم :
بسیار پیش آمده است که ما در اتاقی چندین کامپیوتر داریم که به یکدیگر شبکه شده اند وتنها از یک چاپگر استفاده می کنیم که به یکی از این سیستم ها بصورت مستقیم متصل است حال به منظور استفاده تمامی سیستم ها از این چاپگر چه شیوه ای می بایست به کار بست ؟

Share کردن یک چاپگر
فرض کنید چاپگر مورد نظر به صورت مستقیم به کامپیوتری با ip 91 متصل است و ما میخواهیم از طریق کامپیوتری با ip 93 یک برگ print بگیریم : نحوا این کار بصورت زیر است :
ابتدا از منوی start به قسمت printer & Faxes در کامپیوتر با ip 91 می رویم و چاپگر مورد نظر را به اشتراک میگذاریم (نحوه به اشتراک گذاری را در قسمت قبل توضیح دادیم) حالا به کامپیوتر با ip 93 می رویم ودر قسمت run از منوی start می نویسیم : \\۱۹۲٫۱۶۸٫۱۴٫۹۱ پس کلیه فایل های به اشتراک گذاشته شده ومنابع سخت افزاری من جمله چاپگر را نیز به نمایش می گذارد .
داخل قسمت چاپگرها میرویم و چاپگر مورد نظر را یافته بر روی آن دابل کلیک می نماییم تا چاپگر مورد نظر فعال شود سپس آنرا به عنوان چاپگر پیش فرض انتخاب می کنیم (برای این کار روی چاپگر کلیک راست نموده و set as default printer را انتخاب می کنیم) تا بتوانیم از آن print بگیریم.
حال در نظر بگیرید بوسیله همین روش شما قادر خواهید بود اغلب منابع سخت افزاری مثل writer ها و… را نیز به اشتراک بگذارید .

بحث Domain و Workgroup
بطور کلی کامپیوترهایی که داخل شبکه هستند و با هم ارتباط دارند یک domain به حساب می آورند و workgroup کاملا مفهومی متفاوت با domain را می دهد.
برای وارد کردن سیستم به domain ابتدا بر روی My Computer کلیک راست کرده و گزینه properties را انتخاب مینماییم سپس در قسمت computer & description گزینه change را انتخاب می نماییم و در آخر در قسمت domain نام domain مورد نظر را تایپ می کنیم به عنوان مثال :

شبکه کردن چند کامپیوتر
با آمدن رایانه های جدید افراد بسیاری تمایل به خرید آنها پیدا می کنند پس از خرید یک رایانه جدید و سریعتر مدل قدیمی رایانه در گوشه ای انداخته میشود .بعضی از اشخاص از رایانه های لپ تاپ استفاده می کنند و می خواهند آن را با رایانه شخصی شبکه کنند .وصل کردن دو رایانه به هم از ساده ترین مباحث شبکه به حساب می آید .پس از ساخت شبکه علاوه بر امکان انتقال اطلاعات از این طریق شما می توانید از یک امکان لذت بخش دیگر نیز استفاده کنید . با شبکه شدن دو رایانه شما می توانید بازیهای مختلفی را تحت شبکه خانگی خودتان بازی کنید و از آن لذت ببرید .برای شبکه کردن دو رایانه شما احتیاج به سخت افزار شبکه روی هر دو سیستم و به مقدار لازم کابل شبکه دارید.بساری از مادربورد های جدید خودشان دارای پورت شبکه هستند .اما اگر مادربورد شما دارای سخت افزار شبکه نیست باید کارت شبکه را برای هر دو سیستم تهیه کنید انواع معمولی کارت های شبکه قیمت های بسیار مناسبی دارند و …
در تمام فروشگاهها نیز پیدا می شوند .به جز کارت شبکه شما باید به اندازه فاصله دو رایانه کابل شبکه خریداری کنید در موقع خرید اری کابل شبکه باید حتما به فروشنده گوشزد کنید که کابل را برای اتصال تنها دو رایانه می خواهید. این مساله باعث می شود که فروشنده برای نصب فیشهای دو سر کابل رشته های آن را به نحو خاصی که مخصوص اتصال دو رایانه است مرتب کند .
حتما می دانید برای شبکه کردن بیش از دو رایانه احتیاج به سخت افزارهای دیگری مثل سیستم ارتباط مرکزی یا هاب HUB نیاز می باشد .نحوه چیده شدن رشته های کابل شبکه برای اتصال به HUB و شبکه کردن بیش از دو رایانه متفاوت می باشد.
پس از خرید این وسایل حالا باید شما کارتهای شبکه را روی سیستم ها نصب کنید این کارتها معمولا با استفاده از درایورهای خودشان به راحتی نصب می شوند بعد از نصب کارت های شبکه در قسمت Network Connections ویندوز شما گزینه ای با عنوان Local Area Connections اضافه می شود حالا کابل را به کارت های شبکه دو رایانه وصل کنید و هر دو رایانه را تحت ویندوز XP روشن نمایید .در این مرحله برای درست کردن شبکه روی گزینه MY Computer هر دو رایانه کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب نمایید. حالا به قسمت Computer Name بروید هر دو رایانه باید دارای Workgroup یکسانی باشند .برای یکسان کردن آنها روی گزینه Change کلیک کرده و سپس اسمی را برای Workgroup هر دو رایانه وارد نمایید.حتما دقت نمایید که Computer Name های هر دو رایانه باید متفاوت باشد .
حالا روی هر دو رایانه به قسمت Network Connections بروید و روی Local Area Connections کلیک کنید و Properties را انتخاب کنید و در پنجره باز شده دنبال خطی با عنوان Protocol TCP/internet بگردید این خط را انتخاب نموده و روی گزینه Properties کلیک نمایید
معمولاگزینه Obtain Automatically an ip Address به عنوان پیش فرض انتخاب شده است .شما گزینه Use The Following ip Address را انتخاب کنید ، در قسمت ip Address یکی از رایانه IP را ۱۹۲٫۱۶۸٫۰٫۱ و در رایانه دیگر ۱۹۲٫۱۶۸٫۰٫۲ وارد نموده ، در قسمت Subnet Mask هر دو رایانه این مقدار را وارد نمایید : ۲۵۵٫۲۵۵٫۲۵۵٫۰
حالا دیگر کار شبکه شدن رایانه ها تمام شده است هر دو رایانه را برای اطمینان مجدد‍‍ راه اندازی کنید . به یاد داشته باشید که درایو ها و پوشه هایی را که می خواهید در هر رایانه روی شبکه قرار بگیرد را باید Share کنید برای این کار :
روی درایو ها و پوشه ها کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید در قسمت Sharing این پنجره شما باید گزینه share this folder را انتخاب کنید.

دانلود گزارش کارآموزی پشتیبانی شبکه و سخت افزار و نرم افزار
کارآموزی شرکت مهندسی بانی ساز پشتیبانی شبکه و سخت افزار و نرم افزار
گزارش کار آموزی پشتیبانی شبکه و سخت افزار و نرم افزار

فهرست مطالب

مقدمه۴

فصل اول : آشنایی کلی با مکان کارآموزی

محل کاراموزی۶

فصل دوم : آشنایی با بخشهای مرتبط با کارآموزی

بخشهای مرتبط۹

فصل سوم : آزمون آموخته ها و نتایج

مشکلات بررسی شده۱۲

اسمبل کردن و ملزومات آن۱۵

نرم افزار سیستم شما برروی Mother Board16

POST16

Error ها۱۷

CMOS RAM18

Motherboard ATX22

فرایند بوت۲۲

جریان داده ها۲۳

شبکه بندی سازمان۲۴

بحث Domain و Workgroup26

بحث IP27

شبکه کردن چند کامپیوتر۲۹

پیوست۳۱

فهرست منابع ۶۲

 


قیمت : 6000 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
برچسب : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
تبلیغات