دانلود گزارش کارآموزی آشنایی با مدارات Plc شرکت مینا پلاست

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » گزارش کارآموزی  »  گزارش کارآموزی آشنایی با مدارات Plc شرکت مینا پلاست

دانلود گزارش کارآموزی آشنایی با مدارات Plc شرکت مینا پلاست گزارش کارآموزی برق plc کارورزی گزارش کارآموزی درباره plc دانلود گزارش کارآموزی plc دانلود رایگان گزارش کارآموزی plc گزارش کار کارآموزی plc گزارش کارآموزی در مورد plc گزارش کارآموزی کار با دستگاه plc دانلود گزارش کار کارآموزی plc گزارش کار کارآموزی برق plc پروژه کارآموزی plc

Circuits Plc

 

موضوع : گزارش کارآموزی آشنایی با مدارات Plc شرکت تولیدی مینا پلاست ابهر

ساختار  plc
از عبارت  به معنای کنترل کننده منطقی قابل برنامه ریزی گرفته شده است .   ، کنترل کننده ای نرم افزاری است که در قسمت ورودی ، اطلاعاتی را بصورت باینری دریافت و آنها را طبق برنامه ای که در حافظه اش ذخیره شده پردازش می نماید و نتیجه عملیات را نیز از قسمت خروجی به صورت فرمانهایی به گیرنده ها و اجرا کننده های فرمان  ارسال می کند .
به عبارت دیگر  عبارت از یک کنترل کننده منطقی است که می توان منطق کنترل را توسط برنامه برای آن تعریف نمود و در صورت نیاز ، به راحتی آن را تغییر داد .
وظیفه  قبلا بر عهده مدارهای فرمان رله ای بود که استفاده از آنها در محیط های صنعتی جدید منسوخ گردیده است . اولین اشکالی که در این مدارها ظاهر می شود آن است که با افزایش تعداد رله ها حجم و وزن مدار فرمان ، بسیار بزرگ شده ، همچنین موجب افزایش قیمت‌  آن می گردد . برای رفع این اشکال ، مدارهای فرمان الکترونیک ساخته شدند ولی با وجود این ، هنگامی که تغییری در روند یا عملکرد ماشین صورت می گیرد مثلا در یک دستگاه پرس ، ابعاد ، وزن ، سختی و زمان قرار  گرفتن قطعه زیر بازوی پرس تغییر می کند ، لازم است تغییرات بسیاری در سخت افزار سیستم کنترل داده شود . به عبارت دیگر اتصالات و عناصر  مدارفرمان باید تغییر کند .
با استفاده از    تغییر در روند تولید یا عملکرد ماشین به آسانی صورت می پذیرد، زیرا دیگر لازم نیست سیم کشی ها و سخت افزار سیستم کنترل تغییر کند و تنها کافی است چند سطر برنامه نوشت و به    ارسال کرد تا کنترل مورد نظر تحقق یابد .
از طرف دیگر قدرت    در انجام عملیات منطقی ، محاسباتی ، مقایسه ای  و نگهداری اطلاعات به مراتب بیشتر از تابلوهای فرمان معمولی است .    به طراحان سیستم های  کنترل این امکان را می دهد که آنچه را در ذهن دارند . در اسرع وقت بیازمایند و به ارتقای محصول خود بیندیشند ، کاری که در سیستم های قدیمی مستلزم صرف هزینه و به خصوص زمان است  و نیاز به زمان ، گاهی باعث می شود که ایده مورد نظر هیچ گاه به مرحله عمل در نیاید .
هر کس که با مدارهای فرمان الکتریکی رله ای کارکرده باشد بخوبی می داند که پس از طراحی یک تابلوی فرمان ، چنانچه نکته ای  از قلم افتاده باشد ، مشکلات منطقی ظهور نموده ، هزینه ها و اتلاف وقت بسیاری را به دنبال خواهد داشت . به علاوه گاهی  اقزایش و کاهش چند قطعه در تابلوی فرمان به دلایل مختلف مانند محدودیت فضا ،  عملا غیر ممکن و یا مستلزم انجام سیم کشی های مجدد و پرهزینه می باشد .
اکنون برای توجه بیشتر به تفاوتها و مزایای    نسبت به مدارات فرمان رله ایت ، مزایای مهم    را نسبت به مدارات یاد شده بر می شماریم .
۱ـ استفاده از    موجب کاهش حجم تابلوی فرمان می گردد .
۲ـ استفاده از     مخصوصا در فرایندهای عظیم موجب صرفه جویی قابل توجهی در هزینه ، لوازم و قطعات می گردد .
۳ـ   ها استهلاک مکانیکی ندارند ، بنابراین علاوه بر عمر بیشتر ، نیازی به تعمیرات و سرویسهای دوره ای نخواهند داشت .
۴ـ    ها انرژی کمتری مصرف می کنند .
۵ـ   ها بر خلاف مدرات رله کنتاکتوری ، نویزهای الکتریکی و صوتی ایجاد نمی کنند .
۶ ـ استفاده از    منحصر به پروسه و فرآیند خاصی نیست و با تغییر نامه می توان به آسانی از آن برای کنترل پروس های دیگر استفاده نمود .
۷ـ طراحی و اجرای مدارهای کنترل و فرمان با استفاده از   ها بسیار سریع و آسان است .
۸ـ برای عیب یابی مدارات فرمان الکترومکانیکی ، الگوریتم و منطق خاصی از نمی توان پیشنهاد نمود  . این امر بیشتر تجربی بوده ، بستگی به سابقه آشنایی فرد تعمیر کار با سیستم دارد . در صورتی که عیب یابی در مدارات فرمان کنترل شده توسط    به آسانی و با سرعت بیشتری انجام می گیرد .
۹ ـ    ها می توانند با استفاده از برنامه های مخصوص ، وجود نقص و اشکال در پروسه تحت کنترل را به سرعت تعیین و اعلام نمایند .
در جدول ۲-۱ مزایای    نسبت به مدارات فرمان رله ای و همچنین مدارهای منطقی الکترونیکی و کامپیوتر بر شمرده شده است .

تفاوت   با کامپیوتر
استفاده از کامپیوتر معمولی مستلزم آموزش های نسبتا” طولانی ، صرف وقت و هزینه های بسیار است . چنانچه کنترل فرآیندی مورد نظر باشد استفاده از کامپیوتر معمولی به مراتب پیچیده تر و در اغلب موارد عملا” ناممکن می شود ، علاوه بر ان برای انطباق کامپیوتر با فرآیند مورد نظر ، طراحی ، ساخت و یا لااقل بررسی و خرید تجهیزات خاص برای انطباق ف کاری طاقت فرسا است .
بسیاری از صنعتگران نیاز به کاگیری سیستم های اتوماتیک را عملا” احساس نموده و دریافته اند که تولید بدون به کارگیری اتوماسیون ، اقتصادی نمی باشد . از طرف دیگر ، صنعتگران آموزش های مبسوط به این شاخه از صنعت را در محدوده وظایف خود نمی دانند .
وسیله ای است که درست به همین دلایل ساخته شده و اتوماسیون را با کمترین هزینه و به بهترین شکل ممکن در اختیار قرار می دهد . استفاده از    بسیار ساده بوده ، نیاز به آموزش های مفصل ، طولانی و پر هزینه ندارد .
از آنجایی که این وسیله به منظور پاسخگویی به کاربردهای صنعتی طراحی شده است ، تمامی مسائل مربوط به ان حل شده ، هیچ مشکلی در راه استفاده از آن وجود ندارد . طراحان خطوط تولید با بهره گیری از این وسیله قابل انعطاف به سرعت می توانند نیازمندیهای مصرف کنندگان خود را تامین و در اسرع وقت تواناییهای خود را با نیازمندیهای بازار هماهنگ نمایند .
از شرکت های سازنده    می توان:
و … را نام برد . گرچه از عرضه   توسط سازندگان مختلف چند ده سالی می گذرد و در ماشین آلات و خطوط تولید خریداری شده از خارج کشور نیز به وفور مشاهده می شود استفاده از این وسیله بسیار قابل انعطاف توسط طراحان و ماشین سازان داخلی کمتر به چشم می خورد . از جمله عواملی که موجب تاخیر در بهره برداری از       توسط طراحان داخلی گردیده است عبارتند از :
۱ـ ارتباط مشکل با منابع تامین کننده خارجی .
۲ـ عدم دسترسی به موقع به اطلاعات سیستم ها .
۳ـ عدم پشتیبانی موثر سازندگان از تجهیزات فروخته شده خود .
۴ـ هزینه بالای تجهیزات خارجی .
۵ـ هزینه بالای آموزش در خارج از کشور .
شرکت های داخلی نیز با توجه به مشکلات یاد شده و برای پر کردم خلاء موجود اقدام به طراحی و ساخت چند نمونه    نموده اند .     های مذکور ، کلیه امکانات استاندارد   های متداول را داشته ، از نمونه های خارجی با قابلیت های مشابه ارزانترند . این    ها به خوبی آزمایش گردیده ، از پشتیبانی کامل آموزش و خدمات پس از فروش برخوردار می باشند .
از شرکت های داخلی تولید کننده   و سیستم های اتوماسیون می توان شرکت کنترونیک را نام برد . این شرکت با به کارگیری دانش متخصصین داخلی اقدام به تولید چندین سیستم    با قابلیت های متفاوت جهت استفاده در صنایع مختلف و کاربردهای متنوع نموده است .
این شرکت همچنین مبتکر زبان برنامه نویسی خاصی جهت سیستم های   تولید شده ، می باشد که بسیار شبیه به زبان برنامه نویسی ابداع شده توسط شرکت  یعنی   است .    یاد شده با نمونه های خارجی مشابه خود به خوبی رقابت می کند .لازم به ذکر است که اصول کلی زبانهای برنامه نویسی مختلف تقریبا” یکسان بوده ، خواننده می تواند با یادگیری یکی از زبانهای مذکور ، سایر زبانها را به آسانی درک و از آنها استفاده نماید .
سازندگان سیستم های   برای برنامه نویسی سیستم های خود ، هر یک از زبان منحصر به فردی استفاده می نماید که از نظر اصولی همگی تابع یک سری قوانین منطقی و کلی بوده ، تنها تفاوت آنها در ساختار برنامه نویسی و نمادهای استفاده شده است.

دانلود گزارش کارآموزی آشنایی با مدارات Plc شرکت تولیدی مینا پلاست

آشنایی با مدارات PLCشرکت تولیدی مینا پلاست ابهر

فهرست مطالب

آشنایی با مکان کارآموزی

ساختار  PLC

جدول مزایای  PLC نسبت به کنترل کننده های دیگر

تفاوت PLC با کامپیوتر

کاربرد PLC صنایع مختلف

سخت افزار PLC

مدول منبع تغذیه (PS)

واحد پردازش مرکزی (CPU)

حافظه (Memory)

ترمینال ورودی ( Input Module )

الف ) ورودی های دیجیتال یا گسسته

ترمینال خروجی (output module)

الف)خروجی های دیجیتال یاگسسته

ب)خروجی های آنالوگ یاپیوسته

مدول های ارتباط پروسسوری((CP

مدول های رابط(IM)

تصویرورودی ها(PII)

تصویرخروجی ها(PIO)

فلگ ها،تایمرهاوشمارنده ها

انبارک یاآکومولاتور(ACCUM)

گذرگاه عمومی ورودی/خروجی(I/O bus)

روشهای مختلف آدرس دهی

نرم افزار PLC

واحد برنامه نویسی(PG)

روشهای برنامه نویسی در PLC

روش نمایش نردبانی (LAD)

روش نمایش فلور چارتی( csf)

نمایش عبارتی( stl)

فیلپ فلاپ:

دستورLوT

مقایسه کننده ها:

نصب وراه اندازی ،رفع عیب plc

نصب plc

حفاظت فیزیکی

حرارت محیط

تداخل مغناطیسی

سیم کشی

گسترش

اتصالات سیم های بیرونی

ایمنی

اتصال وسایل ایمنی

دوری ازعیب های ورودی

مستندسازی

مقدمات تست دستگاه

بازبینی عملیات

آزمون نهایی

عیب یابی

در صد خرابی و منبع آن

جدول راهنمای عیب یابی

 


قیمت : 4000 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
تبلیغات