تجربیات مدون مدیر مدرسه

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » مقاله  »  تجربیات مدون مدیر مدرسه

دانلود تجربیات مدون مدیر مدرسه راهنمایی تجربیات مدون مدیر مدرسه ابتدایی تجربیات مدون مدیریت مدرسه تجربیات یک مدیر مدرسه تجربیات یک مدیر مدرسه ابتدایی تجربیات یک مدیر مدرسه موفق تجربیات مدون یک مدیر مدرسه تجربیات آموزشی یک مدیر مدرسه تجربیات یک مدیر مدرسه راهنمایی

Documented experiences Principal

 

موضوع : تجربیات مدون مدیر مدرسه

فهرست مطالب

بیوگرافی ۷

تجربیات ۷

ویژگیهای مدیر خلاق و نوآور ۷

چکیده ۷

مقدمه ۸

مبانی نظری مدیریت خلاق اسلامی: ۱۰

راهکارهای دستیابی به طرحهای متنوع و ابتکاری: ۳۵

اهمیت برنامه ریزی برای مدیران مدارس ۳۷

برنامه ریزی توسط مدیر آموزشگاه ۳۸

اصل احترام در مدیریت ۴۷

برنامه ریزی برای ساعات تفریح دانش آموزان ۴۸

شوراها و انجمن ها ی مدرسه ۵۵

شورای دانش آموزی : ۵۹

نتیجه ۶۲

منابع ۶۲

دانلود تجربیات مدون یک مدیر مدرسه

مختصری از مقاله:
مدیران در مرحله نخست بایستی عواملی از قبیل آرامش، رضایت و استقلال را در کار برای افراد فراهم آورده تا زمینه برای تحرک و تغییر پایدار مساعد گردد و شیوه رهبری مدیران آنچنان باشد تا تغییراتی که بصورت جهشی هستند تقویت گردند. آنها مسلماً در برداشتها و ادراکات پرسنل نقش مهمی را می‌توانند بازی کنند. عواملی از قبیل برنامه‌ریزی استراتژیک، فرهنگ سازمانی و همچنین نقش مشاوره‌های مدیریت می‌تواند در شکل دهی این برداشتها موثر باشند ، مقاله حاص در خصوص خلاقیت از دیدگاه مدیریت اسلامی مباحثی را طرح نموده که امید است راهگشای پژوهشی عمیق‌تر گردد. یک مدیر مسلمان باید نظام اعتقادی خود را بکار گیرد، اگر نظام اعتقادی خود را در اختیار نگیرد، هر قدر هم که خلاقیت داشته باشد پشتوانه لازم برای اقدام به عمل در او وجود نخواهد داشت، اگر مهماتها گاندی با تمام رشته‌های وجود خود به قدرتی که در زمینه مقاومت بدون خشونت داشت معتقد نبود، به نظر شما تا چه اندازه احتمال موفقیت او می‌رفت؟‌ این اعتقادات قوی و متناسب او بود که موجب شد به منابع درونی خود دست پیدا کند و به جایی برسد که بر افکار کسانیکه به اندازه او معتقد نبودند مسلط شود. قدرت ایمان، یعنی همین احساس اطمینان، نیرویی است که در پشت هر موفقیت بزرگ تاریخی نهفته است.
مدیریت خلاق اسلامی جلوه صفات جمال و جلال خداست: در مدیریت خداوند صفاتی وجود دارد که حکایت از بدیع، خلاقیت، نوآوری، تغییر،پویایی، فطر و تنوع و … به قرار ذیل می‌کند: ۱- «بدیع السموات و الارض»- کل یوم هو فی شأن: «کلمه (بدیع) صفت مشبه از مصدر بداعت است و بداعت هر چیز، به معنای بی‌مانندی آنست، البته مانندی که ذهن بدان آشنا باشد» (علامه طباطبائی. ص ۸۱، ج ۲) قرآن در آیه ۱۱۷ بقره می‌فرماید: «بدیع السموات و الارض و اذا قضی أمرا فانما یقول له کن فیکون (او کسی است که آسمان‌ها و زمین را بدون الگو آفرید و چون قضای امر براند تنها می‌گوید بباش و آن امر بدون درنگ هست می‌شود) و در آیه ۱۰۱ سوره انعام می‌فرماید: «بدیع السموات و الارض أنی یکون له ولد ولم یکن له صاحبه و خلق کل شیء و هو بکل شیء علیم.» (او ایجاد کننده آسمانها و زمین است چگونه او را پسری هست با اینکه او را زنی نبوده و همه چیز را آفرید و همو به همه چیز دانا است). «در تفسیر عیاشی از سدیر روایت شده که گفت: در حضور حضرت اباجعفر (ع) بودم حمران از آن جناب از معنای «بدیع السموات و الارض» پرسید، حضرت در جوابش فرمود خداوند تمامی اشیاء را به علم خود ابتکار کرد، نه اینکه الگوی آنها را از موجوداتی مثل آنها برداشته باشد، آسمانها و زمینها آفرید در حالیکه قبلاً هیچ آسمانی و زمینی نبود»


قیمت : 5000 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
تبلیغات