دانلود پروژه معبد آناهیتا

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » پروژه  »  دانلود پروژه معبد آناهیتا

دانلود پروژه معبد آناهیتا تاریخ معبد آناهیتا معماری معبد آناهیتا عکس معبد آناهیتا تحقیق در مورد معبد آناهیتا پلان معبد آناهیتا مقاله در مورد معبد آناهیتا درباره معبد آناهیتا عکس معبد آناهیتا کنگاور قدمت معبد آناهیتا معبد آناهیتا در کجاست معبد آناهیتا تخت سلیمان معبد آناهیتا در کازرون دانلود پروژه معبد دانلود پروژه معماری معاصر

Anahita Temple

 

معبد آناهیتا
فهرست مطالب
کرمانشاه ۱
وجه تسمیه کرمانشاه ۲
تاریخچه شهر کنگاور ۲
شهرستان کازرون ۴
تاریخچه شهر تاریخی بیشاپور ۵
تاریخچه حفاری در شهر بیشاپور ۶
مشخصات شهر بیشاپور ۷
معرفی آثار تاریخی بیشاپور ۸
آرزوى فراموش‌شده جان تازه مى‌گیرد ۹
آشفتگى پس از مرگ فاتح: ۱۲
یادگارىهاى مقدونیان: ۱۴
شیوه‌های معماری ایرانی ۱۹
شیوه پارتی ۲۱
مختصری در مورد سلسله‌ی اشکانیان (پارت) ۲۵
اشکانیان ۲۵
ارشک شاه و سلسله اشکانیان: ۲۶
فرهاد دوم: ۲۹
سقوط اشکانیان: ۳۱
حدود و متصرفات ایران در زمتن اشکانیان : ۳۱
پرچم ۳۲
مالیات و پول ۳۳
مذهب اشکانی ۳۳
خط و زبان در دوره اشکانی ۳۵
اشکانیان، پادشاهانی بدون دین واحد و رسمی ۳۶
شاهان و خدایان ۳۸
تقدس خدایان برای پادشاهان سلوکی ۳۹
آیا هلنیسم یک جریان دینی بود؟ ۴۰
هنر در جامعه اشکانی ۴۰
آناهیتا، الهه آب ۴۳
معبد ناهید یا قصر خسرو ۵۱
معبد منسوب به آناهیتا ۵۸
آناهیتا با ستون های شگفت انگیز ۶۰
جایگاه نذورات (ستونهای یادبود) ۶۳
تالار تشریفات ۶۳
ایوان موزائیک ۶۴
سمت چپ رودخانه شاپور ۶۴
نقش دوم (سمت چپ رودخانه شاپور): ۶۵
نقش سوم (سمت چپ رودخانه شاپور): ۶۵
نقش چهارم (سمت چپ رودخانه شاپور): ۶۵
نقش اول (سمت راست رودخانه شاپور): ۶۶
نقش دوم (سمت راست رودخانه شاپور): ۶۶
آسیب شناسی آتشگاه ۶۶
آسیب شناسی معبد آناهیتا ۶۷
آسیب شناسی برج و باروی حصار بصورت اجمالی ۶۸
آسیب شناسی ایوان غربی ۷۰
منابع: ۷۱
معبد آناهیتا
کرمانشاه
سرزمین اهورایى ایران از کناره‏هاى‏سیحون تا فرات و از دریاى خزر تا دریاى‏فارس براى هر ایرانى پاک نژاد، مقدس وگرامى است.
همان قدر که آذربایجان همیشه سربلند ومردم سخت کوش و دلاور آن و بلوچستان‏پهناور و خراسان زرخیز، عزیز و دوست‏داشتنى است، مازندران و فارس و کردستان‏و ایلام هم محبوب است; زیرا همه این‏سرزمینها جزیى از سرزمین پهناور و مقدس‏ایران است و قسمتى از پیکر مادر وطن وهرگز در میان اعضاى بدن نمى‏توان چشم رابر دهان یا دست را بر پا ترجیح داد و این خطو خال و چشم و ابرو هرکدام به جاى خویش‏نیکو و دوست داشتنى است و هر یک‏ویژگى خاص خود را دارد و البته همین‏ویژگیهاست که باعث مى‏شود ما درباره‏منطقه‏اى بیش از مناطق دیگر به سخن‏بپردازیم .
از جمله این مناطق کرمانشاهان است ;منطقه پر اهمیتى که در غربى‏ترین بخش‏جمهورى اسلامى ایران در کنار مرز ایران وعراق با مساحتى حدود ۲۳۶۲۲ کیلومترمربع واقع و از کهنسالترین مناطق کشوراست.
مردمش که بیشتر از نژاد کرد مى‏باشندتیره‏اى نیرومند از نژاد آریا یعنى ساکنان‏اصلى کشور ایران هستند و زبان کردى آنان‏شاخه‏اى از زبان فارسى یعنى زبان ایرانى‏است.
وجه تسمیه کرمانشاهان
در کتب و متون جغرافیایى یا المسالک والممالک (راهنامه‏ها – شهرنامه‏ها) اشارات‏صریحى وجود دارد که قرمیسین، قرمسین واکثر بشکل قرماسین یا قرماشین معرب واژه‏کرمانشاهان، کرمانشاه و یا گرمان ساه وگرمان سان بوده و مى‏باشد.
ابوبکر احمدبن محمد بن اسحاق‏همدانى، معروف به ابن فقیه، در کتاب خودبه‏نام ترجمه مختصر البلدان (حدود ۲۷۹ه.ق) مى‏نویسد: “قباد از مداین تا رودخانه‏بلخ، در همه راه هیچ سرزمینى نیافت‏که هوایش از کرمانشاهان تا گردنه‏همدان، خوش‏تر و آبش گواراتر ونسیمش لذت بخش‏تر باشد. این بودکه قرماسین را ساخت و ویژه خویش‏کاخى بلند بر روى هزار ستون بناکرد.” پس قرماسین کلمه‏اى است‏پارسى یعنى کرمانشاه.
تاریخچه شهر کنگاور
شهرستان کنگاور با وسعتی حدود ۸۴۵ کیلو متر مربع و ۶۸۶۵۰ نفر جمعیت و با ارتفاع ۱۴۶۷ متر از سطح دریا در ۸۵ کیلومتری مرکز استان و شمال شرقی استان کرمانشاه واقع است که دارای یک بخش مرکزی و ۵ دهستان گودین ، فش، قزوینه ، کرماجان و خزل غربی است . این شهرستان به دلیل ویژگیهای متعدد از جمله تدین و عرف مذهبی اهالی ، واقع بودن در مسیر عتبات عالیات ، همجوار بودن با استانهای همدان و لرستان ووجود آب کافی و خاک حاصلخیز و نیز جاذبه های گردشگری از اهمیت خاصی برخوردار است که در ذیل به شمه ای از این ویژگیها اشاره می شود:
۱-فرهنگی اجتماعی : مردم کنگاور از نژاد سفید و شبه هند و اروپایی که مرکب از اقوام کرد ، لر و ترک می باشند.تشکیل شده است ۹۲ در صد جمعیت این شهرستان شیعه اثنی عشری است و وجود بزرگانی نظیر مرحوم حاج آقا محمد عراقی معروف به حاج آقا بزرگ امام جمعه فقید شهر و نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی ، تقدیم چهار شهید در بحبوحه پیروزی انقلاب ، تقدیم بیش از ۴۰۰ شهید، ۱۰۳۱ جانبار ، ۸۲ آزاده و ۲۸ مفقود الاثر در جریان دفاع مقدس و حضور بیش از ۱۳۰۰۰ رزمنده بسیجی در جبهه های نبرد حق علیه باطل ، مشارکت فعال در امر بازسازی مناطق جنگزده و استمرار تعهد و حمایت آنان از آرمانهای انقلاب و امام (ره) و رهبری مقام معظم رهبری از جمله اسناد افتخار آمیز مردم این دیار بشمار می رود .
وجود مرقد شریف امام زاده ابراهیم (ع) ، امام زاده سید جمال الدین بن جعفر صادق (ع) و امام زاده باقر (ع) تعدد آثار تاریخی و باستانی از جمله تپه گودین با قدمت ۸۰۰۰ سال و معبد آناهیتا با قدمت ۲۵۰۰ سال و همینطور بازار قدیمی شهر و د ه ها جاذبه و اثر دیگر از مصادیق مکانت خاص کنگاور محسوب می شود.
شایان ذکر است قالی بافی و هنــرهای تجسمی کــه درموارد افراد با تحصیلات عالیه آنرا استمرار می بخشند بسیارجالب توجه می باشند .
۲- اقتصادی : این شهرستان دارای آب و هوای معتدل کوهستانی و در اقلیم خشک گرم واقع بوده و با وجود ۴۰۰۰۰هکتار اراضی کشاورزی حاصلخیز ووجود منابع کافی آب ، قطب کشاورزی استان در زمینه های مختلف خصوصاً گندم، چغندر و باغات مثمر محسوب و همچنین با توجه به وجود ۳۸۰۵۲ هکتار مراتع از نظر پرورش دام از قابلیت ویژه ای برخوردار است، بطوریکه هم اکنون بیش از هفتاد هزار راس دام توسط عشایر بومی دراین شهرستان تعلیف می گردد. مزید بر موارد فوق ، این شهرستان دارای بستری مناسب برای فعالیتهای صنعتی است بطوریکه ۷۲ واحد صنعتی تحت پوشش صنایع و معادن و ۲۰۰ واحد تولیدی تحت پوشش کشاورزی در حال بهره برداری یادردست احداث و تأسیس می باشد.
۳- سیاسی: مردم این خطه از شعور سیاسی بالایی برخوردارند و در صحنه های انقلاب ، دفاع مقدس و بلوغ ونبوغ سیاسی خودرا به نحو شایان توجهی به منصه ظهور رسانده اند که نمونه روشن این مهم شرکت فعال آنان در ۲۳ انتخابات گذشته بوده است ، ضمناً هم اکنون نیز فعالان سیاسی که عمدتاً نیروهای ارزشی می باشند بدون ایجاد چالش و ضمن رعایت مصالح کلی نظام در راستای توسعه سیاسی فعالیت می نمایند .
همانطور یکه اشاره شد شهرستان کنگاور قطب کشاورزی استان بوده و احداث سدهای کبوتر لانه و کرماجان در آینده با تحت پوشش قرار دادن حدود ۱۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی تحول شگرفی از نظر اقتصادی ایجاد خواهد نمود، همچنین واحد گاوداری ۳۰۰۰ رأسی شیری با تولید روزانه ۳۵ الی ۴۰ تن که مدرن ترین گاوداری صنعتی کشور و دارای سیستم شیردوشی کامپیوتر ی منحصر به فرد در خاورمیانه خواهد بود و نیز قابلیت احداث کارخانه قند که تحت پیگیری می باشد، از جمله ظرفیت ها ونقاط قوت شهرستان محسوب میشود، مهمتر از همه موارد قرار گرفتن شهرستان در مسیر بزرگراه کربلا می باشد که کنگاور با این موقعیت استراتژیک چشم اندازی مهمتر از وضع موجود پیش روی خواهد داشت.
شهرستان کازرون
شهرستان کازرون ازنظر داشتن آثار باستانی یکی از مهمترین شهرهای کشور ایران به شمار می آید. آب فراوان و هوای مساعد باعث شده این منطقه در طول تاریخ مورد توجه سلاطین و صاحبان قدرت قرار گیرد، وجود آثار پیش از تاریخ و همچنین آثار ارزشمند و گرانسنگ دیگری که در این شهرستان وجود دارد این نظر را تائید می کند.
در پهنه شهرستان کازرون آثار تاریخی زیادی وجود دارد اما بدون تردید بیشترین آثار این منطقه مربوط به دوره ساسانی است. به جرات می توان گفت که هیچ کجای سرزمین ایران تا این اندازه آثار مربوط به دوره ساسانی در خود جای نداده است، بزرگترین و تنها مجسمه سنگی دوره ساسانی ( مجسمه شاپور اول)، ۹ نقش برجسته از ۳۰ نقش برجسته دوره ساسانی، شهر تاریخی بیشاپور، بزرگترین کتیبه دیواری عهد ساسانی معروف به کتیبه کرتیر به طول ۲۰/۵ متر و عرض ۷۰/۲متر، معبد زیبای آناهیتا ( الهه آب )، آتشکده های متعدد، عبور جاده شاهی از این دیار و آثار ارزشمند دیگر، همه و همه حکایت از عظمت تاریخ این شهرستان دارد.
با این وصف، آنچه که نام بردیم تنها گوشه ای از آثار تاریخی شهرستان کازرون می باشد و چنانچه باستان شناسان به کاوش و حفاری در این منطقه بپردازند به یقین آثار گرانسنگ دیگری را از دل خاک بیرون خواهند آورد، زیرا بخش اعظم آثاری که پیشتراز آن نام بردیم از سال ۱۳۴۷هجری شمسی و به دنبال حفاری های استاد بزرگوار و ارزشمند آقای دکتر سر فراز، سر از خاک بیرون آورده اند…


قیمت : 6500 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
تبلیغات