پروژه سیستم دریافت و پرداخت وجه از دستگاه ATM

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » پروژه  »  پروژه سیستم دریافت و پرداخت وجه از دستگاه ATM

پروژه خودپرداز بانک دانلود پروژه سیستم atm پروژه سیستم دریافت و پرداخت وجه از دستگاه ATM مقاله در مورد دستگاه atm مقاله درباره دستگاه atm تحقیق دستگاه atm پروژه مهندسی نرم افزار دستگاه atm پروژه دستگاه های atm پروژه مهندسی نرم افزار atm پروژه شبکه atm پروژه رشنال رز خودپرداز atm تحقیق در مورد دستگاه خودپرداز

ATM machine

 

موضوع پروژه : سیستم دریافت و پرداخت وجه از دستگاه ATM

هدف
این گزارش ، یافته های مقدماتی تحقیق در مورد امکان سنجی پروژه سیستم سيستم در يافت و پرداخت وجه از طريق دستگاهاي خود پرداز ياATM را ارائه می کند.این گزارش همچنین به طور مختصر پیشنهادات لازم در مورد زمانبندی و روندهای لازم جهت انجام پروژه را ارائه می دهد.

تحلیل و یافته های مقدماتی
پس از بررسی مختصر و مقدماتی سیستم ، ملاحظات و تحلیل ابتدایی به شرح زیر ارائه می شود.

تشریح پروژه
امروزه دستگاه های خودپرداز یا ATM عملیات بانکی را متحول کرده اند. با وجود این دستگاه ها دیگر لازم نیست برای دریافت پول در صفهای طولانی بانک معطل شوید.
بانکداري نوين و الکترونيکي، پديده‌اي است که در اغلب کشورهاي جهان به کار گرفته شده و در کاهش هزينه‌هاي بانکي، هزينه‌هاي مردم، زمان، کاهش ترافيک و غيره نقش موثري را ايفا کرده است.
آغاز بانکداري الکترونيکي در ايران بيش از يک دهه نيست و طي اين مدت استفاده از تکنولوژي‌هاي روز در سيستم بانکي کشور مورد توجه قرار گرفته است.
ظرف يک سال گذشته بسياري از دستگاه‌ها و موسسات، پرداخت حقوق کارمندان خود را از طريق سيستم‌هاي ATM انجام مي‌دهند، اين در صورتي است که دستگاه‌هاي خودپرداز بانکي در پايان هر ماه دچار اختلال، خرابي، نبود وجه نقد و مسايلي از اين دست كه باعث مي‌شود دريافت کنندگان پول بين دستگاه‌هاي خودپرداز سرگردان شوند.

دستگاه های خودپرداز در واقع نمونه یک ترمینال داده با 2قسمت ورودی و 4 قسمت خروجی است. مانند دیگر ترمینال های داده ، ATM با استفاده از رابطهای ارتباطی به پردازشگر میزبان متصل می شود. پردازشگر میزبان مانند یک ارائه کننده خدمات اینترنت است که از طریق درگاه های مختلف به تمامی شبکه های مختلف خودپرداز متصل می شود.
بعضی پردازشگرها می توانند از خطوط اختصاصی و اتصالات تلفنی پشتیبانی کنند. دستگاه هایی که با این خطوط کار می کنند، به صورت مستقیم از طریق 4سیم ، نقطه به نقطه به خط تلفن مخصوص پردازشگر میزبان متصل می شوند. ATMهایی که با تلفن کار می کنند هم با استفاده از یک مودم و خط تلفن عادی آزاد یا یک مرکز خدمات اینترنت به پردازشگر میزبان متصل می شوند. به طور کلی خودپردازها از 2بخش اصلی ورودی تشکیل شده اند. کارت خوان که اطلاعات حساب شما را از طریق قسمت مغناطیسی کارت اعتباری می خواند. در ضمن دستگاه خود پرداز 4قسمت خروجی هم دارد.
بلندگو که این امکان را میسر می کند تا شما را از دریافت وجه و کارت آگاه کند و با فشار هر کلید یک بوق می زند. صفحه نمایش هم نمایش دستورالعمل ها و عملیات تراکنش را نمایش می دهد. چاپگر رسید نیز این امکان را ایجاد می کند که رسید عملیات تراکنش برای شما چاپ شود.
اما توزیع کننده وجه قلب یک دستگاه خودپرداز است. این قسمت اغلب در پایین دستگاه خودپرداز قرار می گیرد.
مکانیزم توزیع وجه با چشم الکترونیکی است که تعداد پولهایی که در خروجی توزیع شده اند را مشخص می کند. در کنار چشم الکترونیکی برای شمردن پول ، مکانیزم توزیع وجه از سنسوری تشکیل شده است که از شیوه تشخیص کلفتی پول کمک می گیرد. اگر 2تا پول به هم چسبیده باشند، این 2پول به محفظه برگشت داده می شوند و البته این برای اسکناس های تاخورده ، پاره و فرسوده هم اتفاق می افتد. زمانی که دارنده کارت یک عملیات بانکی انجام می دهد، باید اطلاعات ضروری را به وسیله کارت خوان و صفحه کلید به دستگاه بدهد. ATMاطلاعات را به پردازشگر میزبان می فرستد. تراکنش به بانک دارنده کارت یا موسسه صادرکننده کارت ارسال می شود تا عملیات انجام شود. اگر دارنده کارت درخواست پول بکند، پردازشگر میزبان پول الکترونیکی را از حساب مشتری در بانک برداشت می کند و به او می دهد. هر بار پول از حساب مشتری از سوی پردازشگر میزبان منتقل می شود، پردازشگر یک کد موافقت به ATMارسال می کند که مجوز پرداخت وجه را به دستگاه می دهد.

دانلود پروژه مهندسی نرم افزار سیستم دریافت و پرداخت وجه

این پروژه شامل use case ها ، اکتور ها ، DFD ها ، جداول و… می باشد و آماده پرینت است


قیمت : 3500 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
برچسب : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
تبلیغات