مقاله بلوغ و نوجوانی

صفحه اصلی آرشیو راهنمای خرید پرسش و پاسخ درباره ما پشتیبانی تبلیغات تماس با ما

صفحه نخست  » مقاله  »  مقاله بلوغ و نوجوانی

دانلود مقاله بلوغ و نوجوانی مقاله ای در مورد نوجوانی و بلوغ مقاله درباره نوجوانی و بلوغ تحقیق در مورد بلوغ و نوجوانی تغذیه در دوران بلوغ و نوجوانی بهداشت بلوغ و نوجوانی تحقیق درباره ی بلوغ و نوجوانی روانشناسی بلوغ و نوجوانی مشکلات دوران بلوغ و نوجوانی

Paper puberty and adolescence

 

موضوع: بلوغ و نوجوانی

فهرست مطالب
مقدمه: ۴
ویژگیها و خصوصیات روانی در سالهالی اولیه نوجوانی: ۵
انواع اختلالات روانی و رفتاری در نوجوانان ۶
با خودتان رقابت کنید نه با دیگران ۷
آیا برای شاد زیستن دانش و مهارتی کسب نموده اید ؟ ۸
تغذیه در دوران بلوغ ۱۰
بلوغ و نوجوانی ۱۲
آیا بلوغ زود رس دانش آموزان برای مربیان قابل شناسایی است ؟ ۱۲
چگونه با این رویداد ( بلوغ زود رس ) مقابله کنیم ؟ ۱۳
نتیجه گیری: ۱۴

مقدمه:
واژه نوجوان و بلوغ به گروه سنی ۱۹-۱۰ سال اطلاق می گردد و در واقع نوجوانی مرحله بلوغ جسمانی، روانی، اجتماعی و گذراز مرحله کودکی به بزرگسالی است که بلوغ جسمانی زودتر از بلوغ روانی و اجتماعی رخ می دهد و همزمان با شروع زندگی باروری، تواناییهای ذهنی و قابلیت های شناختی و عاطفی آنها شکل می گیرد.
رشد جسمانی: رشد جسمانی در مراحل اولیه بلوغ به میزان بالایی می رسد و شامل مرحله ای است که از آن به عنوان جهش بلوغ نام برده می شود.
بحران دوران بلوغ چیست و چگونه بر آن پیروز شویم ؟
برای نوجوان دوره نوجوانی بعنوان مرحله ای از زندگی ، پدیده ای نوظهور است .
همیشه نوجوانی بعنوان دوره ای مستقل در مراحل زندگی انسان مطرح بوده است . گرچه آغاز نوجوانی بطور کامل مشخص نیست ولی عموماً شروع نوجوانی با پدیده بلوغ همزمان و خاتمه آن شروع دوره جوانی است . دوره ای که شخصی مسئولیت اعمال خود را می پذیرد . همان گونه که نوروز ، روز نو است و خبر از روزهای دل انگیز و اتفاقات جدید دارد و شکوفه های نوروزی با شکوه و زیبایی ظاهر می شوند و به تدریج رشد کرده ، تبدیل به میوه شده ، رسیده و کامل می گردند .
نوجوانی و بلوغ نیز بهار زندگی است .
بهاری که آغاز تغییر وتحولات جسمی – روحی در افراد است . هر فرد فقط یک بار بهار بلوغ را تجربه می کند .تعریف بلوغ:
فرآیند بلوغ یکی از پیچیده ترین دوره های زندگی و در عین حال لذت بخش ترین و دل انگیز ترین دوره زندگی هر فرد است . نوجوان در این دوره تمایلات و خواهش های متضادی دارد . مثلا با این که می خواهد با دوستانش باشد . به تنها بودن نیز علاقمند است . در این دوره نوجوان نه کودک به حساب می آید و نه هنوز به درستی بالغ گردیده است ولی در مرز بین این دو مرحله ( کودکی و بزرگسالی ) قرار می گیرد .


قیمت : 2500 تومان
[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
تبلیغات